Сусід побив двох жінок за те, що працювали на подвір’ї

8

У Бучі сусід побив двох жінок. Таких випадків у міліцейській хроніці багато. Але цей вирізняється.

У першу чергу тим, що побив звіряче, безпідставно. По-друге, що це сталося зі мною, журналістом СТБ, і моєю 60-літньою матір’ю. І лише через розголос  у соцмережі до нас на виклик таки прибула міліція.

7 липня о 20:30 вечора моя мама вийшла на подвір’я приватного будинку в садовому кооперативі “Берізка” майструвати дерев’яний парканчик для квітів.

Неквапливо постукувала молотком, прибиваючи до паркану дерев’ні рейки. Раптом поруч із нею впала цегла. З вулиці почувся триповерховий мат і крики сусіда, 57-річного Юрія Сільваші, який живе у будинку навпроти.

Безымянный

І лише тоді – “прохання” припинити стукати.

Налякана мати забігла в будинок і показала мені цеглину. Якби вона впала прицільніше, хтозна чи допомогли б їй лікарі. Могли постраждати маленькі діти, які, на щастя, були на той час у будинку.

Я вийшла на подвір’я і через паркан запитала сусіда, що відбувається. Якщо йому заважав стукіт у такий непізній час, чому не міг підійти і просто попросити припинити. Тим більше, що ми мирно живемо поруч багато років.

Те, що сталося далі, важко пояснити.  Чи то спека, чи аномальна сонячна активність, або якісь домашні проблеми зробили з нього просто звіра. Він, не припиняючи репетувати, почав викликати мене на вулицю. Вийшла за паркан, сподіваючись все ж урегулювати конфлікт. Але він продовжував кричати, що о такій годині (пів на 9-ту вечора!) ми порушили його спокій.

Я закликала його заспокоїтись, зрештою сказала, що викличу міліцію, якщо він не припинить свої нападки. Замість відповіді  він розмахнувся і вдарив мене по щелепі. Поки я піднімалася і шукала у траві окуляри, віннамагався вдарити знову.

Тоді закривати мене собою кинулась моя 60-річна мама. І озвірілий сусід з розмаху вдарив її кулаком у скроню. Вона похитнулась, з  розсеченої брови хлинула кров.

На наші крики про допомогу вибігла інша сусідка і він почав кидатись вже на неї. Поруч стояв його 30-річний син, розгублено і перелякано дивився на батька, проте не підходив ближче і лише шепотів : “Па, нє надо, па, пошлі”.

На вулицю почали виходити інші сусіди і лише тоді нападник почав відступати. Сусіди допомогли нам, завели маму у будинок, викликали швидку і міліцію. Швидка приїхала через годину.

Безымянный

Міліція через 3 години. На 102 мені пояснили, що на Бучу та Ірпінь у них лише два наряди і обидва зараз на виїзді. І лише мій “крик відчаю” у соцмережі допоміг пришвидшити правоохоронців.

У травмпункті мамі наклали шви на розсічену брову, зробили рентген і виявили струс мозку. Тепер три тижні вона має лежати нерухомо. У неї весь час паморочиться голова, а головне – вона ображена і перелякана, адже ніколи не давала ніяких приводів до агресії. Це вперше на неї підняв руку чоловік. А прибулим міліціянтам сусід дав покази, що причини нападати не було, його просто роздратував стукіт.

Наразі правоохоронці порушили проти неадекватного сусіда карну справу за статтею 125, “зумисне нанесення легких тілесних ушкоджень”. На нього чекає суд і покарання.

Щодо нас, ми від того дня живемо у стані шоку і переляку. В наш дім раптом увійшла власна війна, яку ми не спричиняли і якої не хотіли.

Навколо, як завжди, співають пташки, стукають і галасують на своїх подвір’ях сусіди, іде щоденне мирне дачне життя.

Безымянный

Але, як виявилось, таке життя може так легко зруйнувати всього одна кинута через паркан цеглина…

БезымянныйАліна Семерякова, керівник шоу “Мастер Шеф” на телеканалі СТБ

8 коментарів

 1. Ульяна Скицяк-Исаева 19 Липня 2015 at 17:27

  не тільки у вас такі сусіди……….(на жаль.Співчуваю-здоров”я мамі вашій,та вам терпіння!

 2. Oleg Kozitskiy 19 Липня 2015 at 18:45

  Алина Семерякова, спасибо за статью, почитаю.
  а вот вам передать хочу – прекратите оболванивать и до того тупой, ограниченный, безкультурный, малограмотный народ Украины своим шоу “мастер-шеф”.
  А именно – строить все шоу на дебильных рассказах и описаниях событий участниками шоу! я понимаю, именно это, а не тонкости и технические моменты приготовления пищи завлекают зрителя. НО!!! разрешая вставлять в свой идиотский и дебильный лексикон мат (!), вы тем самым, негласно даете добро зрителю (а еще и подрастающему поколению) употреблять его в быту, открыто, в обществе и т.д. Вы закладываете установку – общайся так же само, вставляй мат, при чем в общении и с противоположным полом, в том числе! Именно так поступают ваши герои, а то что вы запикиваете мат, ровным счетом ситуации не меняет, зритель видит эти дебильные эмоции участников, его жаргон и делает вывод – а че, нормально, значит я не идиот, не девиант, когда так же общаюсь с окружающими. Вы вырастите такое поколение, за которое потом будете жалеть. А сейчас в погоне за рейтингами вам плевать на мораль и культуру (я далеко не моралист, не ханжа и даже не верующий), но я не хочу, что б меня окружали быдло (его и так уже по уши вокруг).

  • Аліна 20 Липня 2015 at 15:13

   Олег, спасибо за критику. “Мастер-Шеф” – британский формат, он построен на рассказах участников. А указывать живым, настоящим людям, как именно им говорить, мы не в силах. Они говорят на эмоциях. И практика “запикивания” бранных слов широко распространена во всем мире. Что до воспитания зрителей, тут Вы путаете понятия. Наше Тв не воспитывает (слава Богу мы не Россия), оно просто отражает действительность.

   • Oleg Kozitskiy 20 Липня 2015 at 15:57

    Алина, не могу согласиться. увы. Можете! Еще как можете! Они там не звезды, это не Вахтанг Кикабидзе к вам пришел или Джигарханян и вдруг у него сорвалось (хотя я это почти исключаю), а пришли непонятно кто (без обит, но так и есть). И если ему сказать – если ты еще раз, в эфире вставишь мат – ты вылетишь из шоу, Эктор тебя зарубит на следующем конкурсе! И вы увидите, каким литературным языком они запоют! 🙂
    А вы это, уверен, даже поощряете, ибо это нашего недалекого зрителя привлекает, он там себя находит видать 🙂
    Но куда мы придем тогда?
    А на счет России – не подумайте, я ярый патриот своей любимой Украины, и с ватой не один час споров провел… боле того, в общении с россиянкой, еще в 2008 году я писал про войну против нас и пропаганду против Украины… НО! Я реалист (особенно за последние полтора года прозрел как никогда).
    Они делают все правильно, как с ихней стороны, они да, вбивают пропаганду, вбивают мифы в головы, но они получают лояльных и патриотически настроенных граждан, которые будут терпеть санкции, воевать за путина и т.д. Да, это на самом деле преступление. Я не говорю, что нам надо так же. Но у нас вообще ничего нет, вообще!!! Ничто не мешает вбивать патриотические вещи (только без вышиваты, это еще хуже росс. ватников), рассказывать об истории, повстанческом движении, у нас своя история есть! Вбивать в головы моральные вещи, эрудицию, “интеллект”, культуру.
    В моем детстве я обожал смотреть такие передачи – Звездный час, Счастливый случай, Что? Где? Когда?, Брейн-ринг, Умники и умницы, Поле чудес (из раннего 🙂 ), и т.п. А что есть сейчас? ничего, недалекие “кулинары” с матом на суржике. и они – звезды!
    Возможно это отражение действительности… тогда становится печально. и даже страшно. А ведь у вас есть все возможности поменять этот ужас в социуме…
    Хотя конечно, деньги рулят, таков формат… 🙁

    P.S. Я давно не смотрю телевидение, иногда на фоне просто попадается (тот же мастер-шеф), когда-то так же на фоне попал на какое-то шоу кажись на 1+1. Песенное. Там “звезды” пели дуэтами известные песни. Вышел Тимати, что-то там спел, после исполнения на вопросах, в ответе прозвучало мне “пох” или что-то в это роде, точно не помню… ну и чё? все типа схавали, подумаешь, это ж Тимати… Тогда в жюри сидел, имхо, гениальный композитор А. Рыбников, он сказал – что не потерпит мат в эфире и поставл вопрос ребром – или он, или Тимати. Тимати улетел. Это поступок со стороны Рыбникова, и он безмерно правильный!

   • Сергій Меркулов 21 Липня 2015 at 09:51

    Аліно, згоден з Олегом. Шкода, але Ви самі сприяєте невихованісті у громадянах. Діти вмикають телевізор, а звідти лунає лайка. Такі речі треба показувати або вночі або по спеціальних закритих канклах. Соромно за Вас і Ваше шоу. Ми почали забороняти вмикати дітям телевізор: Ви робите чорну справу. І не розповідайте, будь ласка, про “такі стандарти”: маю 20-річний досвід у журналістиці.

 3. Oleg Kozitskiy 19 Липня 2015 at 18:50

  почитал – ужас, желаю вам забыть поскорей этот кошмар и поправить здоровье!
  Сосед поступил неадекватно, надеюсь понесет наказание. С вашей стороны никаких нарушений не было. Милиция не удивила, сам 2 раза звонил недавно – в ответ тишина.

  • Аліна 20 Липня 2015 at 15:14

   Cпасибо за поддержку.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539