Агонія: дерибанники Біличанського лісу і громадські слухання

3

Коцюбинська селищна рада, повноваження якої закінчуються через кілька днів, “оперативно” вирішила затвердити План зонування смт Коцюбинське.

Це при тому, що всі депутати прекрасно знають – межа селища досі не затверджена. Тому виникає закономірне питання: як можна зонувати те, що не має меж і навіщо на зонінг у такому випадку витрачати гроші?

Про це депутатам на сесії, під час голосування за питання зонінгу, наголошував їхній колега депутат Микола Мамчич, який звинуватив свого колегу Владислава Євстифєєва фактично у лобіюванні його власних інтересів.

“Та я розумію, що ви хочете,” – відрубав тоді Мамчич і депутати, а особливо селищний голова Вадим Садовський зареготали, але Мамчич не вгавав і продовжував.

“Депутат Євстєфєєв депутатам селища голову морочить вже 9 років,” – наголосив він. Тут варто нагадати коцюбинчанам, що Євстєфєєв, за інформацією прокурора, є власником майже 100 ділянок в лісі і тому для нього питання зонінгу є вкрай важливим.

Про те, що у селищі відбудуться громадські слухання, сама громада дізналася випадково.

“Я зайшла на сайт, щоб подивитися, чи є найближчим часом сесія. Як з’ясувалося, на сайті висіло оголошення, яке побачило менше 80 людей.

Без імені

Тобто я як депутат, а відтак і мої виборці, не були належним чином поінформовані про те, що у нас на розгляд виносять таке важливе питання. З того, що відбувалося далі, стало зрозуміло, що слухання мали бути фіктивні,” – розповідає Ірина Федорів, депутатка Коцюбинської селищної ради, яка захищає з 2009 року Біличанський ліс від дерибану.

“Коли рада хоче дійсно провести слухання, то збирають депутатів, кажуть їм про необхідність розмістити оголошення і донести інформацію до людей. Друкується “Коцюбинський вісник”, роздається людям, а заголовок матеріалу на сайті починався б зі слів: “Громадські слухання щодо зонінгу призначені на 15 жовтня”. У повідомленні всю важливу інформацію номінально втопили вниз. Так само не проінформували громаду, коли депутатський корпус потай від громади зібрався і проголосував за приєднання до Ірпеня. Мають вирішувати не депутати, а громада,” – наголошує Федорів.

У проекті Плану, який оприлюднили на сайті селищної ради та який було розроблено на її замовлення, міститься чергова спроба реалізувати схему привласнення 4 тисяч гектарів Біличанського лісу. Нагадую, що він  є частиною Національного природного парку “Голосіївський” і це – результат виконання активістами своїх обіцянок 2010 року.

Проте, затвердження плану зонування неможливе без обговорення з громадськістю.

“Коли ми дізналися про дату зборів, результати яких були з високою ймовірністю визначені наперед, ми попередили громаду, прокуратуру, Міністерство екології, адміністрацію Нацпарку “Голосіївський” та лісників. Це агонія влади екс-регіоналів, але ми не допустили і не допустимо дерибану рекреаційної зони,” – наголошує Ольга Матюшина.

Що ж застала громада, коли прийшла до селищної ради, де влада селища САМА призначила збори? Нічого. У селищній раді із представників ради нікого не було. Раду, де працюють члени тервиборчкому просто зачинили.

Люди пішли до клубу. Прийшли і представники  “Зеленбуду” та Нацпарку, які були шоковані такою зухвалістю селищної ради, якій що в 2010 році було все одно, що у 2015. Але за ці 5 років з’явилася суттєва відмінність – активісти домоглися того, що мешканців селища почули в Адміністрації Президента. Назбирали близько 15 тисяч підписів і з’явився президентський указ, який захищає ліс.

Так от під клубом не було теж нікого. У зборах участі не брав представник “Нових облич” Богдан Слюсаренко. Чого б він там мав бути? Бо він не просто кандидат у депутати від Нових облич, а є членом виконкому. А рішення про громадські слухання приймалося саме на виконкомі.

Що ж це виходить? Людей влада кликала, громада прийшла, а їх нема.

“Виникає відчуття, що просто оголошення повісили про громадські слухання 15 числа і його ніхто не мав бачити, а потім 16 числа повідомили б всім, що збори таки відбулися і намалювали б результати у псевдопротоколі. Але оскільки ми зібралися на офіційно оголошення громадські слухання, то треба було обрати голову та секретаря,” – розповідає коцюбинчанин Андрій Скіпальський.

Головував на зборах учасник АТО Ігор Домбровський, якого громада кандидує у депутати облради і який опонує екс-регіоналці з “Нових облич” Наталії Семко.

Мене обрали секретарем на громадських слуханнях. За результатами голосування громада вирішила, що питання зонінгу має розглядатися виключно після виборів. Чинна влада себе геть дискредитувала.

Від представників влади прийшов хіба одіозний депутат Владислав Євстєфєєв. Йому дійсно є що втрачати. Звідки у безробітного депутата взялися 100 ділянок?

Євстєфєєа переконував громаду, що селищну раду закрила голова Тервиборчкому Людмилу Демченко.

“Всі з предстаників влади пішли ще десь близько 4 години з ради. У всіх є запасні ключі і можна було для громади відкрити будинок культури. Як ми можемо владі перешкодити провести збори громади?” – допитується Демченко, яку звинуватив Євстєфєєв.

Проте, на цьому нинішня влада не зупинилася. На наступний день, 16 жовтня ввечері знову ж таки випадково активісти дізнались про те, депутат Євстєфєєв проводить громадські слухання з приводу зонування. Проте, про проведення СВОЇХ “громадських” слухань Євстєфєєв чомусь забув повідомити всю нашу громаду. Що вразило, що на сайті селищної ради не створили НОВУ новину, а в новиу заднім числом додали ось цей текст.
Безымянный
Але нам пощастило і ми вдруге дізналися про план Євстєфєєва. Активісти прийшли до приміщення, де представники громади мали б обговорювати зонування. Там було не більше 10 чоловік. Більшість з них – виборці Євстєфєєва. Депутат розповідав присутнім про проект Плану зонінгу – що і де планують зробити. Однак, про забудову Біличанського лісу, яка передбачена планом зонування, він почав розповідати лише тоді, коли наш активіст Ігор Домбровський йому про це нагадав.
За результатами проведення цих зборів активістами було складено протокол, згідно з яким депутат Євстєфєєв покинув приміщення проведення зборів. Жодного протоколу депутат Євстєфєєв не складав, а більшість присутніх вирішила не підтримувати проект плану зонування.
Так от, проектом Плану зонування, який хоче затвердити селищна рада,  передбачається розміщення багатоповерхових житлових забудов (на плані це Ж-4) та садибних забудов (на плані це Ж-1) на території починаючи від Пономарьова буд. 24 (картографії) і буд. 26 та до високовольтної електромережі (а окремі ділянки – до кільцевої автодороги)!!! Тобто на тій території, де зараз ліс!!!
Безымянный
“Це просто цирк. Агонія. Які це збори громади?” – риторично запитує Скіпальський.
Громадські активісти Коцюбинського наголошують на тому, що в черговий раз Коцюбинська селищна рада грубо порушує вимоги закону.

Дії Коцюбинської селищної ради суперечать Закону України “Про природно – заповідний фонд України”, згідно якого «територія національного природного парку знаходиться у державній власності та охороняється від більшості типів людської діяльності і техногенного забруднення. Водночас, за своєю оздоровчою функцією, нацпарки відкриті для відвідування туристами, хоч і з певними умовами перебування».

На сьогодні, межі смт Коцюбинське не затверджені. Тому, схвалення проекту Плану зонування прямо суперечить вимогам містобудівного законодавства. Громадськість Коцюбинського офіційно звертається до Коцюбинської селищної ради з вимогою не затверджувати скандальний план зонування.

Ми не допустимо розкрадання 4 тисяч гектарів державної власності – Національного природного парку. Але ми чудово розуміємо, що Євстєфєєв, що має майже 100 ділянок, за інформацією прокурора, та інші депутати, які причетні до дерибану Біличанського лісу йдуть до влади для того, щоб знову урвати собі побільше.

Євстєфєєву є, що втрачати. Я нагадую коцюбинчанам, що він балотується до ради (округ вул. Доківська 4,6,7,7а,8, 13,15.вул. Залізнична). Активісти закликають виборців бути пильними.

Ми занесли протокол громадських слухань, які були проведені у час оголошений радою сьогодні, в понеділок 19 жовтня 2015 року.

Депутати попереднього скликання не мають морального права знову йти на вибори.

Без іменіАвторка: Орина Бойко, коцюбинчанка та кандидатка в Ірпінську міську раду  (округ № 36 Пономарьова: 1–1/5, 3А–5А, 7–34)

3 коментарі

 1. Виктор Узерчук 19 Жовтня 2015 at 20:26

  Країна має знати своїх героїв!!

 2. Виктор Узерчук 19 Жовтня 2015 at 21:10

  Лев Парцхаладзе и Игорь Никонов будут выращивать цветочки в Коцюбинском лесу!
  Никонов и Бионик Хилл

  Парцхаладзе

  И посещать все сессии

  Такие все честные и хорошие. В своем глазу бревно не видно!

 3. ЖК Коцюбинський 20 Жовтня 2015 at 16:08

  Класно, за 10 днів до закінчення повноважень депутати вирішили ще раз пограбувати всіх. А мешканці Коцюбинського, напевно, бидло. І без лісу проживуть. Селище у повному занепаді. Всім начхати. Головне в кишені побільше напхати.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539