Вперше “Нові обличчя” слухали, але чи почули?

2

18 січня до мене зателефонував позафракційний депутат Віталій Головня й запросив прийти наступного дня на “круглий стіл”. За його словами, метою заходу є пошук порозуміння між депутатськими фракціями та Коцюбинською селищною головою. Позаяк, я вболіваю за ефективну роботу селищної ради, то дав свою згоду. Зокрема, хотів послухати бачення виходу із “коцюбинського глухого кута” своїх опонентів – депутатів із фракції “Нові обличчя”.

“На збори, крім депутатів прийшло взагалі не багато жителів, троє- п’ятеро. Про збори дізнався з ФБ з посту Анісімова, який потім був видалений з групи, яку створили в соцмережі депутати від “Нових облич”. Видалення того, що пишуть опозиціонери-опоненти, навіть депутати, – для них звична справа. От у “Громаді Коцюбинського”. де пости дописувачів, що можуть критикувати і Матюшину, і активістів, видаляються хіба самими користувачами. І от яка була реакція людей на те, про що дізналися випадково.

Безымянный

Те що депутати зібралися разом, вислухали аргументи сторін це добре, але як то кажуть є однє але! При кінці зборів Катерина Корбут- Ющенко зачитала заготовлене звернення до голови, яке меншість депутатів відмовилася підписувати. При цьому цінність переговорів впала до нуля! Цим обурилася депутатка Олена Гуменюк, бо навіщо організовувати зустріч, якщо у тебе є заготовка й тебе думка меншості не цікавить. На думку пані Гуменюк, такі тексти на зустрічі виписуються спільно. Відповідно 5 депутатів (Гуменюк, Пилипенко, Єременко, Домбровський, Анісімов) нічого не підписували,” – розповідає коцюбинчанин Володимир Маслюк.

“Сподобалась чітка позиція голови фракції “Сила людей” по виконкому, надати селищній голові  можливість сформувати виконком, сформувати команду та взяти на себе повну відповідальність за свої дії та за дії виконкому. Більшість же почала говорити про корінне населення, що два роки проживання замало для роботи в виконкомі. Я не знаю, де вони бачать 2 роки проживання у Ігоря Домбровського чи в Андрія Скіпальського, але мені видається цей критерій дивним. Всі люди, запропоновані головою живуть у селищі й дехто точно більше 2 років. А от Сергій Даніш, якого так лобіюють “Нові обличчя” взагалі в селищі не живе не перший рік. Ми знаємо, що виконком, це подання голови, це її виконавці. Вона повинна довіряти кожному члену виконкому на 100%. З усього виходить, що більшість депутатів не має бажання надати Матюшиній ефективний виконком і громада знову буде в програші, але хто про неї думає?” – риторично запитує Маслюк.

Коцюбинчанин наголошує, що депутати й далі намагаються легалізувати так звану третю сесію та протягнути її рішення. І щодо цього питання висловився мій колега-депутат очільник фракції БПП “Солідарність”.

Безымянный

Порівняти бюджетне питання, яке у нашому проекті регламенту входить у вичерпний перелік питань, що можна розглядати на сесії, бо бюджетні питання (сплата судового мита і т. д.) це те, що не може чекати чергової сесії, з приєднанням до Ірпеня – доленосним рішенням для селища, коли вже не можна буде приймати щось інше, без того, щоб порадитися з громадою, без належного інформування,без проведення належним громадських обговорень й ґрунтовного аналізу всіх переваг – це абсурд.

Тим більше, що активісти в суді оскаржують рішення Коцюбинської селищної ради, яка це таємно прийняла влітку, а потім почала прикривати свої рішення дворовими зборами, де люди висловлювалися точно не за Ірпінь. Тим більше, що зібрали не одну тисячу підписів і є результати соціологічного опитування, яке проводили, як дізналися активісти, на замовлення Володимра Карплюка.

А ось і лист, який підтвердив те, що ці результати дійсно відповідають фаховому соцопитуванню.

Для Ірпеня результати невтішні. Ось навіть результати опитування на сайті, який попередня влада в Коцюбинському іменувала офіційним. Ось настрої громади вже цього літа.

Без імені

А ось підписи Коцюбинчан, які висловилися проти. Підписи чітко свідчать про волю громади. І всі вони направлені в облдержадміністрацію та в раду.

Безымянный

А це альтернативне опитування редакції “Громада Приірпіння”. Голосування було влітку 2015 року.

Без імені

То таке питання, як приєднання до Ірпеня не може бути винесене навіть на нормально організовану сесію із завчасним повідомленням без масштабного обговорення.  І громаді мають запропонувати розглянути перспективи всіх варіантів, тобто в тому числі і Київ, де працює більшість коцюбинчан і куди їздить немало дітей в садки та школи.

“Я наголошувала на тому, що нагальності у розгляді цього питання не було аж ніякої. Тим більше, що про захід майже ніхто не знав з громадян. Юлія Главацька сказала, щоб ми вносили зміни у проголосований ними на псевдосесії регламент. Я пояснила, що не треба було по-варварськи проштовхувати текст, який порушує чинне законодавство, проводити псевдосесію, а потім казати: “Вносьте зміни”. Ніхто зміни вносити не буде.  Регламент, який прийняли на псевдосесії з порушенням закону.  Вносити зміни – це означає визнати законність цього документу, а цього не буде,” – акцентує увагу моя колега – депутатка Наталія Пилипенко.

“Так звана “третя сесія” проведена без голови, з усіма порушеннями законів, а саме бажання легалізувати її та протягнуті рішення. А ж ніяк не можна допускати роботу ради з порушень законів, вся громада Коцюбинського бачить порушення закону та мотає на ус , як то кажуть! Що нас чекає? Двовладдя? ДНР-ЛНР? Для чого ми голову вибирали? Більшість вже здала нас Ірпіню без будь-яких умов, мовчки, це зрада наших інтересів! А громада чекала відстоювання наших інтересів! Початок зради є, це 100% харчування дітей! Як зреагували на це наші депутати? А ж ніяк! Проголосували за приєднання до Ірпеня! При таких депутатах залишимось голі й босі!” – Переконаний Маслюк.

Позиція фракції “Сила Людей” така:

1. “Нові обличчя” повинні оголосити події 12 січня у будинку культури зборами, консультаціями, чим завгодно, але не пленарним засіданням третьої сесії селищної ради. Якщо дана умова виконується, то наш діалог триватиме далі. На нашу думку, єдиною метою заходу від 12 січня було прагнення “НО” сумнівним чином, без широкого громадського обговорення приєднати Коцюбинське до Ірпеня. Такий підхід ми категорично відкидаємо.

2. Фракція “Сила людей” повинна отримати посаду голови постійної комісії з питань регламенту, правопорядку та законністі, фракція БПП повинна отримати посаду голови земеленої комісії. Наші вимоги базуються на вимозі Законів України “Про місцеве самоврядування” та “Статус депутатів місцевих рад”.

3. “НО” мають підтримати кандидатури членів виконкому, представлені селищною головою. Законодавець передбачив, що формування виконкому – це виключна прерогатива селищних голів. І не дарма, хто формує викнокм, той несе і всю повноту відповідальності за його дії. Безглуздим є змішування двох протиборчих команд в рамках одного виконкому. Це призведе лише до того, що в усіх можливих невдачах сторони будуть звинувачувати одна одну. Як казав класик: там де є колективна відповідальність, там немає жодної відповідальності.

4. Закінчення інформаційної війни. Фракція “Сила Людей” за цивілізовану критику одне одного, але проти базарного поливання брудом одне одного та тиражування вигадок. Адміністратори сторінок соцмереж повинні публікувати думки лише реальних людей, готових понести відповідальність за свої слова, а не безіменних ботів. Окрім того, неприпустимо публікувати друковану продукцію без вказування авторства матеріалів та реквізитів редакції. Кожен депутат чи громадський активіст Коцюбинського повинен мати можливість притягнути до відповідальності розповсюджувачів недостовірної інформації. Анонімки та аноніми – неприпустимі.

5. “Нові обличчя” повинні відмовитися від будь-яких спроб прописати у Регламенті обмеження доступу громадян України до пленарних засідань Коцюбинської селищної ради та її постійних комісії. Обгрунтування даних обмежень тим, що вони містяться у статуті селища є неприпустимими, оскільки будь-які положення підзаконних актів, які порушують Закони України є юридично нікчемними, не діють і не беруться до уваги при підготовці інших підзаконних актів.

На жаль, на “круглому столі” я так і не почув рецептів виходу з кризи від фракції “Нові обличчя”. З огляду на це я роблю висновок, що соратники Карплюка-Даніша ще не в повній мірі усвідомили усю реальність розпуску Коцюбинської селищної ради. Значно більш вмотивованими до пошуку порозуміння виглядали позафракційні депутати Віталій Головня та Петро Бомба, які цілком виправдано не хочуть розпуску Коцюбинської селищної ради і розуміють, що політичні ігрища зовнішніх ляльководів ні їм самим, ні їхнім виборцям нічого хорошого не принесуть. На “круглому столі” не було прийнято жодних рішень. Головним результатом заходу став список розбіжностей, що є каменями спотикання у взаємовідносинах обох сторін. Наступну зустріч призначено на вівторок 26 січня.

“Нові обличчя” мають час поміркувати над піднятою проблематикою, нашими пропозиціями та запропонувати поступки зі свого боку. Бо без компромісу справа далі не піде. У вівторок опоненти вперше за останні місяці слухали нас. А от чи почули? Питання залишається відкритим.

БезымянныйАвтор: Микола Єременко, депутат Коцюбинської селищної ради, голова фракції “Сила людей”

2 коментарі

 1. мимо проходящий 20 Січня 2016 at 22:18

  шо и следовало доказать:) А Бомбу и Головню поимели в качестве “болвана” в префе, типо незаангажированы.:)

 2. Григорій Айлбібек 20 Січня 2016 at 22:22

  Пане Миколо! Мене цікавить Ваша думка, Ваш коментар щодо підтримки Селищною головою церкви Московського Патріархату.

  Друге:
  Закінчення інформаційної війни. Фракція “Сила Людей” за цивілізовану
  критику одне одного, але проти базарного поливання брудом одне одного та
  тиражування вигадок. Адміністратори сторінок соцмереж повинні
  публікувати думки лише реальних людей, готових понести відповідальність
  за свої слова, а не безіменних ботів. Окрім того, неприпустимо
  публікувати друковану продукцію без вказування авторства матеріалів та
  реквізитів редакції. Кожен депутат чи громадський активіст Коцюбинського
  повинен мати можливість притягнути до відповідальності розповсюджувачів
  недостовірної інформації. Анонімки та аноніми – неприпустимі.

  Тут Ви явно черпали натхнення десь отут:
  https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96_%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8_16_%D1%81%D1%96%D1%87%D0%BD%D1%8F

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539