Відповідь депутатам Коцюбинської селищної ради

1

До селищної ради приходить чимало коцюбинчан, обурюються, що їм засмічують поштові скриньки зверненнями депутатів від “Нових облич” до селищного голови Ольги Матюшиної. Вони перепитують навіщо це їм кидають чужі листи у їхні скриньки. Потім цікавляться, що я відповіла депутатам, які не знають, куди і як писати звернення, і моя помічниця копіює їм відповідь.

Громадянам я також повідомляю, що запрошую їх на третє засідання 2 сесії 9 лютого на 18:00 у Будинку культури, де ми маємо обговорити проект регламенту, сформувати нарешті комісії та виконком.

На майбутнє для тих, хто не знає адреси, де я мешкаю, повідмляю: вул. Пономарьова 18а, кв 36. Ящко у Вас лист до Матюшиною – то надсилаєте або в раду (Доківська,2), або мені особисто додому, бо люди не розуміють, чому чужа кореспонденція засмічує їм скриньки.

Для того, щоб заощадити папір у селищній раді й з огляду на те, що звернення до мене розіслали сотням коцюбинчан та очікувано передрукували у газеті “Про Ірпінь”, я вирішила зробити відповідь, надану депутатам – публічною.

Ось текст відповіді депутатам, які надіслали звернення Матюшиній всій громаді:

Повідомляю Вам на Ваше звернення, що бюджетну комісію, яка і має працювати над розробленням стратегії поповнення бюджету, очолює обрана депутатським корпусом голова комісії Л.В.Узерчук. До комісії з самого початку входили ще 4 депутати від ПП «Нові Обличчя», але двоє з них С.М. Базилівський та А.А. Столяр, одразу ж відмовилися працювати у цьому напрямі, що перед прийняттям бюджету було просто безвідповідальним. Таким чином комісія складається з голови – Л.В. Узерчук, секретаря комісії – Г.М. Багінської та члена комісії – Є.П. Тимчука. Тобто вся бюджетна комісія складається виключно з представників партії “Нові обличчя”, які уповноважені депутатським корпусом працювати над бюджетними питаннями в селищі й готувати відповідні проекти рішень для розгляду на сесії. Всі проекти рішень, які пройшли розгляд комісії, винесені на голосування перед депутатським корпусом й Вами були підтримані. Намомент Вашого звернення у селищній раді була відсутня інформація про те, що після 1 січня 2016 року члени комісії збиралися й приймали будь-які рішення, які потребують розгляду на сесії депутатами ради. Лише після мого розпорядження № 7 від 29.01.2016 року, щодо надання начальниками відділів Коцюбинської селищної ради питань та  проектів рішень які потрібно винести на розгляд сесії, стало відомо, що бюджетна комісія має намір лише 01 лютого 2016 року зібратися для обговорення питань, які потребують сесійного розгляду. І лише завдяки начальнику ПЕВ комісія зібралася 29 січня 2016 року.

Бюджет селища, над яким працював планово-економічний відділ й який був розглянутий бюджетною комісією, винесений на розгляд другого засідання другої сесії у грудні 2015 року. Ви як депутати одноголосно прийняли цей бюджет без зауважень та пропозицій з своєї сторони, які Ви могли вносити як на розгляді сесії, так і під час обговорення бюджету селища на засідання профільної комісії. Задля того, щоб знати свої права й ефективно працювати, депутати мають знати або вивчати чинне законодавство. Питання ремонту доріг закладене у бюджет селища, з яким Ви всі мали можливість ознайомитися й за яке одноголосно проголосували. Свої пропозиції щодо перерозподілу бюджетних коштів Ви можете надсилати на розгляд бюджетної комісії.

Від початку року та станом на 25 січня 2016 року ані від голови комісії, ані від членів комісії я не отримувала жодного стратегічного бачення щодо наповнення бюджету селища за рахунок додаткових ресурсів або формування стратегічного бачення щодо подальшої роботи УЖКГ “Біличі”, що перебуває на межі банкрутства. Таким чином від депутатів не надходить жодної ініціативи щодо формування реального, а не декларативного бачення вирішення бюджетних проблем селища. Рекомендую депутатам ради вимагати в бюджетної комісії, зокрема її голови Л.В. Узерчук, проводити свої засідання частіше, інформувати про ці засідання громаду та залучати експертів для напрацювання потрібних раді проектів рішень, які мають бути сформовані на засіданнях бюджетної комісії, щоб у депутатського корпусу було чітке розуміння щодо наповнення бюджету селища.

Стосовно благоустрою та ремонту доріг, які не перебувають на балансі місцевої влади, то проведені переговори і з ОДА, і з керівництвом Святошинської райдержадміністрації, і з депутатом Київради, що відповідає за столичний округ, до якого входить зокрема і вулиця Робітнича. Також направлені відповідні звернення до установ й працівники благоустрою селищної ради та Святошинської райдержадміністрації зараз працюють над вирішенням питання благоустрою на прилеглій до селища території. На початку каденції на вулиці Робітничій після мого звернення проведений ямковий ремонт.

Мені не відомі факти перешкоджання діяльності депутатам селищної ради Коцюбинського у вирішенні цих питань. Якщо такі факти є, то прошу повідомити мені про це із зазначенням конкретних обставин перешкоджання Вашій депутатській діяльності у вирішенні питань ремонту доріг.

Щодо пошуку місця для нового кладовища, то мною були подані відповідні звернення і на рівень керівництва ОДА, і до облради і інших профільних установ. Якщо депутати сприяли у вирішенні цього питання й хтось чинив Вам перепони у виконанні Ваших повноважень в цьому напрямі, прошу проінформувати мене про конкретні факти перешкоджання депутатській діяльності та зазначити осіб, що Вам перешкоджали оформлювати депутатські звернення щодо цього питання чи проводити зустрічі із чиновниками у відповідних інстанціях.

Стосовно освітніх питань, то ефективність роботи закладів дошкільної освіти, ЗОШ № 18 та Коцюбинського гуманітарного ліцею, ніхто не заважає депутатам, як мені відомо, контролювати та долучатися до роботи у розробці стратегії розвитку освіти у селищі. Нагадаю Вам, що більшістю депутатів було саботоване утворення освітньої комісії. ще на першій сесії 27 листопада 2015 року.  Я як селищна голова ставила на голосування пропозицію створити освітню комісію, яку Ви підтримали своїми ж підписами до сесії. Комісію мала б очолити, за побажанням депутатів з “Нових облич”, депутатка К.Ю. Ющенко -Корбут. До комісії мали б увійти ще 3 депутати з ПП “Нові обличчя”, які попередньо своїм підписом погодили членство у комісії. Наголошую, що саме депутатським корпусом рішення про утворення освітньої комісії, як і інших комісій, було саботоване.

Я щиро рада, що Ви декларуєте підтримку демократичним засадам розвитку суспільства і тому прошу враховувати, що демократія – це захист прав і свобод меншості та визнання законів, що має свідчити про високий рівень правової та політичної культури. Прошу Вас враховувати права інших фракцій в раді й не голосувати за ті рішення, які порушують права громадян чи депутатів інших фракцій. Дію рішень ради, що порушують закон, я як селищна голова зобов’язана призупиняти й при потребі відстоювати права територіальної громади в суді.

Також прошу Вас врахувати, що проект регламенту ради, який розроблений за участі волонтерів та переглянутий респектабельними громадськими організаціями, що розбудовують демократичні підвалини нашої держави, створений виключно для ефективної роботи ради, підзвітності депутатів перед громадою, яка має право, за законом, знати заздалегідь про проекти рішень, які виносяться на розгляд ради, й ніхто не може доленосні для селища рішення зачитувати з sms-повідомлень, які невідомо ким надіслані й не проходили громадських обговорень. Це обурює мешканців селища, які звертаються до мене з питанням, чому депутати нехтують волею виборців.

Я абсолютно поділяю Вашу стурбованість тим, що в часи війни великі ресурси, зокрема і кошти політичні сили витрачають на інформаційні війни. У тому числі й на анонімну поліграфію, таку, як “Коцюбинська правда”, яка поширюється селищем й надає односельцям недостовірну інформацію без зазначення вихідних даних та відповідальних осіб й єдиний матеріал, який я бачила підписаним пов’язаний із керівником ПП “Нові обличчя” в селищі – Сергієм Данішем. Загалом депутатів закликаю до того, щоб всі сили в комунікаційній площині витрачати виключно на діалог із виборцями – підзвітність та виконання доручень виборців, що передбачене чинним законодавством.

Я ціную Ваше бажання працювати на користь виборців. Щодо залучення депутатів до роботи й виконання доручень виборців, то пропоную кожному депутату до 100 днів влади підготувати звіт про свою роботу в окрузі, який буде презентований у Будинку культури, про що виборці будуть повідомлені заздалегідь. Нагадую, що до 100 днів з моменту обрання залишається менше місяця. Для офіційного сайту селищної ради прошу підготувати письмово оформлені звіти, які будуть оприлюднені для громади. Нагадую Вам, що депутати, які пишуть про проблеми своїх виборців, відповідають безпосередньо перед виборцями за їхнє вирішення. Тому кожен з депутатів зможе озвучити проблеми свого округу та розповісти виборцям конкретно про свою роботу в окрузі: яким чином ці питання вирішувалися саме депутатом ради.

Про формат, дату та час звіту перед виборцями до 100 днів влади Вас інформують додатково.

Також нагадую Вам, що у демократичному суспільстві, яке веде боротьбу із корупцією, декларації політиків є публічними. Тому нагадую про те, що до кінця березня місяця Ви маєте подати задля сприяння розвитку демократії свої декларації про доходи, щоб виборці могли із ними ознайомитися.

Без іменіЗ повагою, Ольга Матюшина, селищна голова Коцюбинського

1 Comment

 1. Григорій Айлбібек 3 Лютого 2016 at 19:42

  Ольго!

  Ні Ви, ні Ірина Федорів-Бек, ні Ваші виборці, які «перепитують навіщо це їм кидають чужі листи у їхні скриньки» не вміють ні читати, ні думати.

  Першим словом у зверненні є слово «ВІДКРИТЕ». Саме ті, хто не знає, що таке «відкритий лист» та «відкрите звернення», голосував за таку ж освічену «мерку».
  Закономірно.

  тим більше таку, що підтримує церкву Московського патріархату…

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539