Власник ЖК “Нова Буча” затриманий за сепаратизм

2

У Бучі компанія “КВВ Строй” почала будувати житловий комплекс “Нова Буча”. Це територія між Бучею та Ворзелем. Відбувається будівництво попри те, що на громадських слуханнях, які пройшли 28 грудня, було прийняте рішення про заборону зводити цей житловий комплекс.

Забудовник планує забудувати 191 га земель, що раніше мали сільськогосподарське призначення й були частиною агрофірми “Рубежівська”. 

Після розвалу Радянського союзу ці землі поділили на паї й роздали колишнім працівникам агрофірми.

Бучанець Віктор Бархоленко розповідає, яким чином с/г землі стали землями запасу Бучанської ради:

“У вересні 2002-го року Бучанська селищна рада збільшила межі селища Буча за рахунок земель КСП “Агрофірма Київська” – 358 га, агрофірма “Рубежвівська” – 315,9 га, СТОВ “Бучанський” – 35,4 га та НТД “Ворзель” (землі НАУ) – 337,8 га. Тобто, загальна площа земель збільшилася на 1047 га і складає 2658 га. У зв’язку з новою редакцією Земельного кодексу України від 2002-го року існує мораторій на заборону продажу земель с/г призначення та зміни цільового призначення цих земель. Однак, бучанська влада, в особі її голови екс-регіонала Анатолія Федорука, через корупційні схеми змінила власників та категорію цих земель з с/г призначення під громадську та житлову забудову”.

“З питань незаконного продажу та зміни цільового призначення цих земель я звернувся до прокуратури Ірпеня та надав відповідні копії документів, в тому числі заяви від цих підприємств. Зауважу, що заяви були набрані в ідентичному форматі та однаковій редакції, були змінені лише назви установ та площа землі, яку ці підприємства просять включити в межі Бучі. Це дає підстави вважати, що всі вони набиралися в одному приміщенні, на одному комп’ютері, ймовірно, в приміщенні Бучанської ради. Дані матеріали я передав персонально посадовій особі прокуратури Ірпеня Івану Морозу ще 4 роки тому. До цього часу жодного кроку прокурорського реагування по цій справі не було. Мешканці Бучі від приєднання цих земель нічого не отримали – ні покращення житлових умов, ні робочих місць”, – додає Бархоленко.

1

І ось з’явився забудовник  – якийсь “КВВ СТРОЙ”. Представляти його інтереси на громадські слухання 28 грудня приїхав проектант, в якому присутні впізнали Олександра Ізарова, з окупованого Севастополя.

На слухання він приїхав не сам, а з інвестором з Литви.

1

Журналісти вирішили пошукати інформацію про “КВВ СТРОЙ”, який є генпідрядником цього будівництва, про генпроектувальника “КВВ ПРОЕКТ” та про замовника цього будівництва – “Буча Міськбуд”.

1

Хто ж такі забудовники “Нової Бучі”?

З інформації в Інтернеті стало відомо, що кінцевий бенефіціарний власник “КВВ СТРОЙ”  – Євген Васильович Казьмін.

Серед засновників значиться і Лондонська компанія “КВВ Девелопмент”.

1

Цілком логічно, Казьмін виявився й замовником цього будівництва в Бучі, в особі ТОВ “Буча Міськбуд”.

Товариство має двох кінцевих беніфіціарних власників – Євгена Казьміна та фірму, зареєстровану на Кіпрі – “Ф.Ф. ЕНЖЕЛС ІНВЕСТМЕНТС ЛТД”.

1

Але будівельний бізнес для Казьміна – не основний вид діяльності. Переважно бізнесмен займається збором та переплавкою чорного металу, річний обіг фірми Казьміна “КВВ Груп” перевищує 10 млрд гривень.

Його ім’я пов’язане зі скандалом навколо Латвійського заводу з переплавки металу “Лиепаяс металургс”.

Підприємство “КВВ груп” придбало завод в Латвії, заплативши усього 17 мільйонів євро, решту обіцяли сплатити протягом року. Але не склалося.

Нові власники з України обіцяли латвійцям запустити підприємство, яке було на межі закриття, але в них нічого не вийшло. Замість обіцяного розквіту бізнесмени почали звільняти працівників, про що був знятий не один сюжет на латвійському телебаченні.

Хто ж такий цей Казьмін і яке походження його капіталу?

Депутат Севастопольської міської ради від Партії Регіонів 2010 – 2014 років, який, за інформацією в ЗМІ, міг голосувати за приєднання Криму та Севастополя до Росії, сколотив свій капітал завдяки збору металобрухту. Його корпорація “КВВ-груп” входить до однієї з найбільших в Україні фірм, що займаються чорним металом.

https://www.youtube.com/watch?v=1mPHBtJSo64

У 2012 році Казьмін невдало ходив до Верховної Ради від тієї ж Партії Регіонів, був у списку партії під 148 номером.

Саме фірма Казьміна проводила незаконну реконструкцію будівлі в Києві по вулиці Богдана Хмельницького, де обвалилися кілька поверхів, внаслідок чого загинули дві людини. Після цього справами Казьміна почали цікавитися в СБУ.

В ЗМІ зазначають, що Казьмін за часів Януковича та за підтримки тодішньої влади активно створював свою імперію зі збору металобрухту, а також будівельний бізнес. Активно розгортав бізнес в Криму та мав тісні контакти з керівництвом тамтешнього СБУ, зокрема з генералом Олександром Якименком.

Особливі відносини відкривали багато дверей, даючи нові можливості. Наприклад, можна було, отримавши дозвіл на будівництво комплексу п’ятиповерхових апартаментів, відразу будувати дев’ятиповерхівки або почати покупку заводу в центрі Донецька.

Казьміна також звинувачують у розпилі та рейдерському захопленні заводу АТЕК, що знаходиться біля станції метро Святошино.

Після окупації Криму Казьмін продовжує свій бізнес в Севастополі, хоча живе в Києві.  Фірму “Карбон” в Севастополі реєструє на своїх родичів. Хоча в ЗМІ заявляє, що вже не має стосунку до будівництва в Криму, а родичі змушені там залишатися.

До слова, Ізаров, який приїхав в Бучу на слухання, за словами джерел Громади Приірпіння, співпрацює з севастопольською компанією “Карбон”.

“Відомо, що з 2008-го року Казьмін живе з родиною у Києві. Коли він був депутатом  Севастопольської ради на сесії він літав на особистому літаку. Казьмін має російський паспорт, який він отримав через суд і російське громадянство. Казьмін мав настільки тісні стосунки з міністром-втікачем СБУ Олександром Якименком, що той, після втечі з України, оселився в його кримському помешканні в Севастополі, по вулиці Челнокова”, – розповідає редакції Громади Приірпіння джерело.

На початку травня цього року Казьміна, який збирається будувати в Бучі місто в місті, було затримано за сепаратизм. Про це повідомило Балтійське видання Baltnews.

“По всіх депутатах, які голосували да незалежність Криму, відкриті кримінальні провадження за статтею сепаратизм”, – говорять у прес-службі СБУ.

Казьміну інкримінують ст. 110 ККУ, в якій йдеться про посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Джерело також повідомило, що 1 травня екс-депутату винесли міру запобіжного заходу – тримання під вартою, терміном на 2 місяці.

Як голосували на Громадських слуханнях щодо Детального плану 

На громадських слуханнях щодо будівництва в Бучі масштабного проекту під назвою “Нова Буча”, представники громади проголосували проти цього будівництва.

У протоколі записали: заборонити будівельній компанії “КВВ-СТРОЙ” здійснювати будівництво на території Бучі.

Присутні на слуханнях надали низку зауважень, які не були враховані при розробці детального плану території. З зауважень випливає, що детальний план розроблявся суто теоретично, без прив’язки до місцевості, суперечить Генеральному плану міста та не відповідає соціальним та екологічним нормам.

pl

 

pl

Присутній на слуханнях бучанець Сергій Василишин вважає, що будівництво Нової Бучі не можна допустити, бо воно спричинить у місті колапс:

“Землі енергетики, на яких, в тому числі, планується будівництво ЖК “Нова Буча” ніхто не скуповував, просто змінювалися назви фірм, власники – це одна політично-економічна група. Землі сільськогосподарського призначення через суди переводили в землі присабної забудови. Згодом Бучанська рада почала переводити деякі земельні ділянки під землі багатоквартирного будівництва. Але не всі землі ще переведені. Землі енергетики – близько 14 га. залишилися у приватній власності. Залишилися земельні паї, без зміни цільового призначення, площею більше 5 га”.

“Земельна ділянка, яку нам пропонують до розгляду, називаючи цифру 191,5 га, фактично має площу близько 44+37= 81 га. З них 44 га – це землі резерву, на них не розраховувалися показники у Генплані. 37 га – це землі багатоквартирної забудови середньої поверховості із кількістю населення 2,8 тисяч чололовік, на таку кількість, згідно розрахунків у Генплані мало збільшитися населення Бучі до 2021 року (у тому числі 1,8 тисяч осіб. які уже проживають). А до 2033-го року, згідно Генплану, населення за рахунок новобудов мало збільшитися на 7,4 тис.чоловік. Згідно ж показників цього “божевільного” Детального плану кількість населення Бучі збільшиться на 25,9 тисяч чоловік, при чому вже до 2021 року – на 13,32 тисяч мешканців. Питання розвитку транспортних мереж, інженерних мереж, води, каналізування, електропостачання, соціальної сфери – садки, школи, медичні заклади, – взагалі не розглядається. Із затвердженням цього детального плану Бучу чекає “колапс”. Компанія, яка розробляла проект Детального плану, має бути попереджена про можливе анулювання сертифікату”, – додає Василишин.

Навіть сам розробник проекту Дмитро Ткач під час презентації сказав, що води в Бучі немає і до цього житлового комплексу її будуть прокладати з Блиставиці, яку влада хоче приєднати до Бучі, а стоки новобудови налаштовані скидати в уже існуючі, й без цього перевантажені, каналізаційні мережі Бучі.

До слова, цим розробник дуже рознервував присутнього на слуханнях міського голову Анатолія Федорука і той навіть перервав доповідь та хотів закрити слухання. Та після того як його не послухали, вибіг з приміщення.

https://www.youtube.com/watch?v=z-WdzAfL8NU&list=PLuc7gWfoi5AoSnWlcFlP0Txq2PuJinegc&index=6

Не дивлячись на всі заперечення та провал на Громадських слуханнях, будівництво Нової Бучі ведеться без зупинок.

1

А квартири в новому ЖК продаються та рекламуються.

1

Що кажуть клієнти ЖК “Нова Буча”?

Бучанка Вікторія в пошуках нового житла завітала до офісу ЖК “Нова Буча”. Жінка зробила висновок, що ця компанія – це не що інше як чергова “Еліта центр”:

“Пошук почався з особистості керівника відділу продажів, він же і простий менеджер, він же і людина, яка вирішує з керівництвом питання щодо встановлення вхідних очисних фільтрів води на весь комплекс та інших питань, які не стосуються продажів. Займається всіма питаннями продажів сам, каже, є помічник, який поїхав у Егіпет”.

Звати головного і єдиного працівника відділу продаж Сергій Спірін.

1

Саме цей чоловік брав активну участь під час Громадських слухань, знімав усіх на камеру та голосно захищав інтереси забудовника, закриваючи рота мешканцям Бучі, які висловлювалися проти проекту.

1

Як виявилося, Спірін працював керівником відділу продажів в київських ЖК Панорамний містечко, ЖК Олімпійське містечко, ЖК Фортуна, ЖК Науковий.

1

“ВСІ ці будівництва проблемні, як і інші будівництва цього ж забудовника. Є такі, які будуються більше 8 років. Забудовник, у відділі продажів яких працював Спірін, іменується Укогруп / Сітігруп та ще безліч інших ТОВ, під якими вони будують”, – розповідає Вікторія.

Імовірно, до них належать такі будівництва:

1

“Особливо цікавий проект цього забудовника за участю цього ж Спіріна – ЖК “Олімпійське містечко” та  “Панорамне містечко”З цього проекту буквально злизаний проект “Нова Буча”, починаючи від візуалізації зовнішньої обробки, закінчуючи внутрішньої під’їздів. Будуються ці 2 об’єкти за однаковою технологією, з однакових матеріалів, як ніби його просто перенесли в Бучу. До речі, шаблон сайтів ЖК Олімпійське містечко абсолютно однакового шаблону і функціоанала з сайтом Нової Бучі. А усі квартири в “Новій Бучі” продаються за договором переуступки. Переуступає нам права ТОВ “Даліз Фінанс” через довірену особу – Сергія Спіріна”, – ділиться своїми враженнями про будівництво бучанка.

“ТОВ “Даліз Фінанс” через представника Спіріна викупив у ТОВ “Буча Міськбуд” майнові права за даними квартирам.
Довіреність від ТОВ “Даліз Фінанс” на Спіріна можна подивитися тільки в відділі продажів, вона не завірена нотаріально. Й на руки він її не дає. Я все ж попросила вислати мені договір на пошту, щоб вичитати. Спірін каже, що все заповнить і перед підписанням дасть читати, мовляв це не проблема.

Питаю, які санкції прописуються до забудовника у разі порушення термінів здачі в експлуатацію (прописаний 1 квартал 2016, на словах говорить, що в травні 2016). У відповідь – все здасться, не переживайте. Я питаю, чи можемо цей момент прописати? Відповідає, що в договорі переустпки цього немає, але все прописано в основному договорі купівлі майнових прав. Кажу відмінно, покажіть оригінал і вишліть скан на пошту. На що відповідь, що ці договори йому кожен день не потрібні, під рукою немає, треба десь шукати. Кажу, добре, пошукайте й вишліть хоча б скан або фото”.

Зрештою Спірін вислав Вікторії типовий договір, щоправда не на ту квартир, якою вона цікавилася, як зразок.

Вивчивши документ, жінка припустила, що на будівництві задіяні нечесні схеми.

Бучанка звернула увагу на кілька пунктів у договорі:

“1. У разі, якщо покупець повинен розрахуватися із забудовником, то він зобов’язаний зробити це протягом 10 банківських днів від того дня, коли йому про це повідомили. А ось забудовник зобов’язаний повернути гроші покупцеві тільки після акту прийому-передачі квартири, який підписується після введення в експлуатацію. Що само по собі може й не статися, якщо цей забудовник має відношення до київських проблемних будівництвах УКЗ/Сіті груп.

2. Здача будинку в 1-му кварталі вже відверта брехня, тому що навіть на їхньому сайті завершення будівництва останніх секцій зазначено квітнем 2016-го року (на разу будівництво ще триває). І це тільки будівництва, про здачу в експлуатацію не йдеться. До того ж, не вказані жодні штрафні санкції до забудовника при затримці строків, хоча Спірін усно запевняв, що в договорі це зафіксовано.

3. Вказується, що забудовник не приймає претензії до якості квартири, якщо покупець зробив перепланування, ремонти і т.д. Що само по собі правильно. Тільки ось досить один раз сходити на перегляд, щоб послухати як Спірін з головним виконробом буквально вмовляють покупців розпочинати ремонти, можна і з переплануванням, до здачі в експлутацію. Як приклад наводять секцію, яку вже звели (але здаватися вона буде разом з усім будинком мало не через півроку). Мовляв купуйте в цій секції, вона вже готова, і робіть ремонти.

4. Далі цікавіше. Покупець, після як підписав акт-прийому передачі квартири, повинен за 20 днів! вирішити питання з жеками/осбб, в іншому випадку кожен місяць платити забудовнику штраф 1000 грн! Що виходить на ділі: Бучанський ЖЕК на баланс міста будинок не бере, вони про це відразу говорять; ОСББ так швидко створити не вийде. Забудовник створює приватний ЖЕК або його аналог, як би рятуючи всіх, щоб не довелося платити по 1000 грн. штрафу щомісяця, але встановлює драконівські тарифи. Читала на форумі за різними будівництвах, це досить поширена практика недобросовісних забудовників”.

На Громадських слуханнях захищав забудовника Бучанський голова Анатолій Федорук, під час їхнього проведення він навіть скликав працівників міськради, щоб вони прийшли й взяли участь у голосуванні. Але представників громади було все одно більше й рішення про дозвіл на розробку детального плану не було прийняте.

Чергові слухання по цьому ж питанню Бучанська рада планує провести 17 травня о 15:00 у приміщенні Бучанської ради.

Присутність максимальної кількості бучанців обов’язкова.

1Авторка: Олена Жежера, журналіст

 

 

 

2 коментарі

  1. Роберт 26 Квітня 2017 at 16:33

    Буча сдала в эксплуатацию 2 очереди и заселила их. Строительная компания никого не кинула на деньги. Новопечерский квартал – просто нет аналогов качество-цена.
    Как вы дорогие читатели видите автор этой видимо заказной статьи просто вводит в заблуждение.
    п.с. “Собака лает – караван идёт”

  2. Bucha not pretty 11 Травня 2017 at 15:38

    Еще на этапе строительства создают ОСББ и навязывают его покупателям квартир. Как следствие – размер комуналки ограничивается жадностью застройщика. Неясный статус земли под домами – то ли аренда, то ли субаренда. Канализация временно сливалась в посадку возле Ж/Д, как сейчас – не известно. Люди ведутся на дешевые кравартиры, а получают проблемы. А так, конечно, да – корован идет.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539