Як Нові обличчя і люди Сандея Аделаджі намагалися зірвати віче у Коцюбинському

1

У п’ятницю, 27 травня, селищна голова Ольга Матюшина зареєструвала в селищній раді ухвалу суду. В ній йшлося про те, що дія рішення, яким депутати усунули її від влади – зупинена. Відповідно, Матюшина приступає до виконання своїх обов’язків. Це була вимога віче, під якою поставило протягом 2 днів свої підписи понад 1000 мешканців селища.

Ухвала суду та розпорядження селищної голови оприлюднене на сайті селищної ради офіційно.

Тоді ж у п’ятницю журналістка та активістка Ірина Федорів скликала віче, щоб розповісти коцюбинчанам про план дій та поставити вимоги до кандидатів. Про це повідомили не лише в Інтернеті.

Активісти розклеїли оголошення та надрукували 5000 газет, щоб роздавати людям.

Безымянный

У суботу селище заполонили оголошення самопроголошеної селищної голови Юлії Главацької, яка скликала збори від імені Нових облич у той самий час і у тому ж самому місці, яке у своїх повідомленнях зазначила організаторка віче Ірина Федорів.

Безымянный

Частину газет ми роздали до того, як з’явилися ці оголошення Главацької. Частину роздавали після. Зауважу, що деякі мешканці після того, як з’явилися оголошення Главацької, боязко питали, чи не буде протистоянь і конфліктів і навіщо робиться все на один час і в одному місці. Частина людей просто боялася йти на захід, бо пам’ятала, що дебати з Данішем завершилися рукоприкладством.

Але ми переконували всіх, що повідомимо правоохоронців і зробимо все, щоб не було сутичок. Тому ми ще за три години до віче прийшли, щоб розуміти, що можна очікувати від тих, хто вирішив нам зірвати захід. І от що ми побачили.

Поки ми стояли і чекали віче на майданчику перед Будинком культури з’явився гурт пенсіонерів, який йшов доволі організовано. Ми запитали їх, чому вони так рано прийшли  до Будинку культури. Ті відповіли, що вони з Ірпеня й прийшли раніше, бо так ходять електрички. Це було очікувано, що будуть підтягувати на збори Нових облич ірпінських.

Безымянный

Перед заходом очевидці відзначили, що чимало машин з’їжджається до Будинку культури. Володимир Колесніченко іронізує, що мешканці селища враз збагатилися і дозволили собі такі автівки.

Безымянный

Зрозуміло, що на машинах до БК мало б хто їхав з Коцюбинського. Ймовірно, на машинах з’їхалася група підтримки Нових облич з Ірпеня, зокрема медіаконсультант Садндея Аделаджі  та 2 номер Нових облич Петро Щербина, секретар Ірпінської ради Юрій Денисенко, та інші представники НО з Ірпеня.

А от голові фракції БПП в Ірпінській раді Марії Шевченко не пощастило так, як депутатам від Нових облич. Шевченко невідомі порізали в цей день шини.

Безымянный

Близько 6 години до Будинку культури брат Юлії Главацької почав зносити символіку “Нових облич”. Багато хто з партійців був вдягнутий у вишиванки.

Безымянный

Петро Щербина підійшов до нас. Організаторка віче Ірина Федорів привселюдно з ним домовилася, що задля уникнення провокацій треба просто розділити і площу, і сцену.

“Я шокована тим, що партія Нові обличчя обтерла ноги об те, що ми хочемо проводити традиційно віче. Ми тут збиралися кілька разів і не було жодних проблем. Щербина пообіцяв публічно, що ми поділимо і площу і сцену. По факту домовленості дотримані не були. Нові обличчя увіймкнули гучно музику. Коцюбинчани, які приходили на віче, частково йшли, бо на тлі прапорів Нових облич вони відмовлялися стояти. З тими, хто залишився ми домовилися, що переносимо віче за будинок культури, бо ми більш цивілізовані й розумні. Тим більше, що я бачила настрої партійців по відношенню до громади. Вже під Генпрокуротурою мати Корбут-Ющенко розпускала руки. Як організатор віче я не могла допустити, щоб були сутички, бо це моя пряма відповідальність за людей,” – наголошує Ірина Федорів.

“Я підійшла до Хоптінської і попросила стишити на 3 хвилини музику, щоб для тих людей, які прийшли на віче я зробила оголошення, що ми переходимо на інше місце, бо я особисто скликала всіх традиційно до Будинку культури, де ми двічі поспіль проводили віче. Хоптінська мені порадила йти до медіаконсультанта Аделаджі Петра Щербини. Я тоді перепитала  пані Хоптінську, хто вона така. Хоптінська сказала, що вона депутат КСР. Виникає питання, хто ж ними керує? Виходить коли члени громади просять про 3 хвилини для оголошення, цивілізовано, культурно, то питання про те, чи давати громаді слово і стишити музику прийматиме медіаконсультант Сандея Аделаджі. Щербина на моє прохання стишити музику – просто відвернувся й пішов собі геть,” – додає Федорів.

Безымянный

Новим обличчям кричали “Ганьба”. Щербина, який не дотримався домовленостей, коцюбинчанам корчив гримаси і насміхався.

 

Люди, які приходили на віче, розуміли, що відбувається щось не те. Бо замість віче там були танці з символікою НО. Але оскільки партійці висміювали і ображали коцюбинчан, які перейшли за будинок культури, то частина людей зрозуміла, куди треба йти.

Безымянный

Частина, на жаль, не зрозуміла й пішла додому. Збори Нових облич приїхав підтримати особисто міський голова Ірпеня Володимир Карплюк.

Безымянный

З Карплюком щиро вітався за руку колишній активіст а чинний прихильник Нових облич Іван Лисенко з Бучі.

Без імені

До того, як піти в команду Нових облич Володимира Карплюка, Лисенко публічно називав Карплюка брехуном.

Сайт, де Лисенко розміщував цю інформацію, щез разом із інформацією. Зате збереглося відео і його можна переглянути з 30 хвилини.

Тим часом за Будинком культури зібралося чимало людей.

Безымянный

Ніхто і не планував включати музику. Бо о 15:00 було прощання з комбатом Мауглі з нашої 72 бригади. Частина активістів була на похованні й під’їздила на віче. Учасник україно-російської війни Ігор Домбровський розповів громаді про те, з якими патріотами прощалася сьогодні країна. Домбрвоський служив в 72 бригаді.

Поки на віче загиблих нашої 72 бригади вшановували хвилиною мовчання, з іншого боку Будинку культури на партійних зборах були танці.

Безымянный

Мешканці селища з такої поведінки дивуються й припускають, що це може бути вплив якоїсь секти.

“Особисто у мене склалася думка про їхню поведінку. Вони зомбовані. Може дійсно це секта? Ну не можуть ті, хто раніше був номральним та адекватним, перетворитися у незнайомих людей з порушеною психікою. Щось тут не так,” – пише Ірина Панкратова.

Безымянный

Оксана Чернявська цю думку підтримала. Наголошую, що Щербина, заступник голови партії НО – консультант Сандея Аделаджі.

Треба зазначити, що з-поміж інших на мітингу НО була Юлія Кульчицька – пастор Сандея Аделаджі, яка організовувала антимайдан.

Без імені

Ось на відео видно, як вона проповідує.


Кульцицька і Щербина – не єдині люди на зборах партії Нові обличчя, які напряму пов’язані з Сандеєм. Ось Євгенія Алексеєва. Її впізнали журналісти Приірпіння.

Без імені

Ось вона затежена на сторінці Посольства Божого в Ірпені.

Без імені

Коцюбинчан, які раніше зіштовхувалися з неадекватною поведінкою Нових облич, така агресія вже не дивує.

Безымянный

Тим часом громадський сектор підготував для тих, хто зголосився йти на вибори, договір доброчесності, який кожен до того, як балотуватися має підписати зі своїми сусідами.

Безымянный

Одна з ключових вимог йти як самовисуванці, щоб громада могла у разі дій, які порушують інтереси виборців легко відкликати депутата. Нагадаю, що кінцеве рішення про відкликання партійного кандидата приймає саме партія, а не виборці. Є й інші вимоги, які передбачають підзвітність та підконтрольність. Зокрема ті, хто підпише договір доброчесності зобов’язуються не приймати жодних рішень про об’єднання з будь-якою громадою без проведення належних слухань.

“Саме тому віче мало назву “Фільтруй владу”. Дуже прикро, що політики і партійці навіть не намагалися почути, які вимоги в громади та громадського сектору для кандидатів. Громаді фактично показали, де її місце. Партія Нові обличчя абсолютно не готова до того, що є якась інша точка зору. Ольга Червакова зачитала, скільки бюджетних грошей виділено на ці всі роботи, що зараз тривають у селищі. Гроші – наші. Це наші податки формують бюджет. А те, що роботи ведуться з прапорами та з символікою партії змушує нас всіх казати про те, що партія піариться за наш разунок,” – наголошує Ірина Федорів.

Селищна голова Ольга Матюшина та народна депутатка Ольга Червакова пообіцяли, що такий недоброчесний піар коштом виборців не може залишитися непокараний.

“Все, що зроблять Нові обличчя під страхом перевиборів – залишиться громаді. Те, що раду розпустили, спонукало депутатів вперше за 10 років бігти наввипередки одне одного. Главацька за 5 років разом з іншими депутатами мала можливість змінювати все в слеищі. Буде абсолютно чесно, якщо все, що відбувається з майками “Нових облич” буде профінансоване партією чи громадською організацією “Нові обличчя”, але не з бюджету. Це наші з Вами гроші і робити собі велику заслугу з того, що Ірпінь нарешті віддає нам наші мільйони – не чесно. Ми щороку на мільйони наповнюємо бюджет Ірпеня. І якщо ці гроші тепер працюють на нас, то не треба ставити логотип партії. Це гроші кожного коцюбинчанина, який справно платить податки. І платимо ми їх не для того, щоб партія за них піарилася,” – резюмує Матюшина.

У листочку, з якого зачитувала інформацію Главацька на зборах Нових облич, якщо придивитися, видно, що на роботи по благоустрою, дійсно виділяються гроші з бюджету Ірпеня.

БезымянныйТобто це наші з Вами гроші. В Ірпінській раді не одна партія Нових облич. Рішення приймається колегіально. Тоді постає логічне питання, чому на цьому перед виборами піариться партія?

Люди просять тих, хто виклав плитку поблизу Будинку культури, прибрати її від стовбурів дерев, які фактично з усіх боків замурували.

“Ідіоти, приберіть на 50-70 сантиметрів від стовбурів плитку. Вони ж всі засохнуть. Дружня команда дурнів, які розпоряджаються не своїми грошима,” – пише Тетяна Ганзій.

Безымянный

На антимайдані людям роздали плакати, що Матюшина нібито хоче заблокувати ремонт дороги. Зважте на це фото. Жодна людина не дивиться в кадр. Всі відводять очі.

Безымянный

Матюшина наголосила 8 квітня у своєму звіті, що є гроші на ремонтні роботи і він має розпочатися. До того часу ремонт роботи ніхто б не проводив, бо це ті сезонні роботи, які можуть проводитися тільки за певної погоди.

Громаду підтримати приїхала і позафракційна народна депутатка Ганна Гопко. Вона також допомагала як активістка свого часу рятувати Біличанський ліс.

“Тут боротьба точиться за ліс та бюджетні гроші. Головне, щоб громада включилася у обрання гідних 17 липня після того, як ВР розігнала/розпустила корупціонерів. Партія Нові обличчя вже почала кампанію з підкупу виборців своїми обіцянками,” – пише Гопко після віче.

Безымянный

Дійсно, нашій громаді головне не продати свої голоси і не клюнути на непрямий підкуп виборців.

Безымянный

 

Добре, що громада розуміє, що до чого.

Безымянный

Краще, ніж в цьому відеоролику, ситуацію не опишеш.

З початком дощу збори НО щезли, як і не було. По собі вони залишили хіба сміття.

Безымянный

Люди ж з віче попри дощ не розходилися. Вони продовжували спілкуватися.

Безымянный

Аж раптом невідомі (ті, які обписують паркани, ріжуть шини і т д) облили зеленкою людей. З-поміж тих, кому не пощастило, був і прокурор з Ірпеня.

Безымянный

Зеленка була в пакеті Макдональдз.

Журналістка Олена Жежера впізнала тітушок, яких традиційно з’являються на заходах.

“Деяких з них я впізнала – це були так звані спортсмени-журналісти журналу Карплюка “Пульсар”. Саме вони підозрюються в побитті активістів у Ірпені та Бучі й саме вони були раніше на сесіях в Коцюбинському,” – пише Жежера.

Журналістка зазначає, що один з молодиків облив зеленкою людей, зокрема і прокурора.  І саме в них був пакет Макдональдз.

Безымянный

Як виявилося, що з пакету Макдональдз обливали зеленкою.

Я хочу сказати всім партійцям Нових облич. Ви маєте поважати людей. Маєте розуміти, що навіть одна людина варта того, щоб їй дати 3 хвилини виступити. Я вже не кажу, що ви обтерли ноги об всіх коцюбинчан, які зібралися проводити мирне віче.

Безымянный

Багато хто запитує, чому не можна домовитися. А як можна домовитися з людьми, які не дотримують домовленостей.

Свідченням того, що будуть робити все, щоб зірвати заходи активістів є те, що ми підготували й анонсували захід до Дня захисту дітей. Ми його ще минулого тижня анонсували на 1 червня. Місце проведення поблизу школи № 18 о 16:00. І от партійці вирішили організувати знову паралельний захід тільки на годину раніше?

Як той, хто не поважає коцюбинчан, може думати, що отримає наші голоси?

Безымянный Авторка: Олена Сокотюк, коцюбинчанка 

 

1 Comment

  1. Ann 1 Червня 2016 at 08:38

    Ей) а куда коммент мой убрали то?) ай-яй-яй)

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539