Ковзанка просто неба – не заплатиш, не поїдеш!

1

Льодова локація просто неба у самому центрі Ірпеня, біля мерії, запрацювала відразу ж після Нового року. Час вибрано вдало – у дітей в школах саме розпочалися канікули.

Тут для любителів покататись на ковзанах за одну годину катання дорослим доведеться заплатити 60 гривень як у звичайні дні, так і у вихідні. До слова, ціни залежить також і від того, прийдете ви зі своїми ковзанами чи візьмете напрокат.

А от для дітей сеанс катання на ковзанці коштує дешевше: 40 гривень за годину і 30 грн – за півгодини відповідно.

Йдемо й ми аби на власні очі побачити та пересвідчитись, наскільки розпіарена у соцмережах ковзанка привабила ірпінчан. Перше, що впадає в око – це те, що умов жодних! Ні перевзутись нормально, ні сісти нормально. Бачила як дітей перевзувають на отому холодному лінолеумі, який кинуто під ноги нашвидкоруч. Дитина у носочках сиділа, поки батьки перевзували.. а там по іншому не можна..

Лід чистять вручну, дідівськими лопатами, то як ви думаєте, буде там рівна поверхня ? Спитала у батьків, які стояли біля огорожі, як їм ковзанка.

Кажуть, нерівна поверхня і є ями. Ціни людей також не зовсім влаштовують.

“У “Дрімтауні”, куди ми зазвичай їздимо, і дешевше, і тепло, і роздягтися можна. Тут таких умов нема, самі бачите, які умови.. Там, звісно, краще, але далекувато трохи, не завжди є можливість поїхати. Тому вибрались сюди. Не ахті, але треба ж кудись з дітьми вийти, не сидіти весь час в компах!”, – розповідає мешканка Ірпеня.

Але ковзанка в Ірпені все одно дешевше ніж у Бучі. Там 45 хвилин катання коштує 80 гривень.

“Виконавчий комітет Бучанської міської ради своїм рішенням практично подарував частину комунального майна – землі київcькому підприємцю ФОП Олена Кровкіна, яка звичайно є платником податку в місті Києві. Про свідчить інформація на сайті “Прозорро”, через який показово мерія провела закупівлю 1000 квитків на ковзанку. За ці квитки з нашого бюджету підприємцю було виплачено 150 тисяч гривень. При тому, достеменно невідомо, кому саме були видані ці квитки. Не дивлячись на такий щедрий подарунок, на жаль жодних привілеїв для мешканців нашого міста не встановлено, всі повинні сплачувати по повній.”, – розповідає бучанець Олександр Чупровський.

“Цікаво лише, навіщо було київському підприємцю встановлювати лого “Ябучанець” посеред катка? Чи це й була його плата за користування комунальною землею в Бучі?”, – додає Чупровський.

Фото: Бучанська міська рада. Офіційна сторінка

А тепер уявіть, якщо за 1 годину на ковзанку приходить 40 – 50 чоловік, то скільки за день складатиме виторг? Таки чималенький! А нічого, що земля, на якій встановлена ковзанка, комунальна?! Затрат на ковзанку мінімум (це ж не штучне покриття!)

Можна було б і міським службам таку ковзанку при бажанні для громади залити, зробити безкоштовною, що було б для мера “на ура” як додатковий бонус. Дітям і батькам – радість, меру – подяки й піар… а так, – вибачайте, гешефт чистої води!

У тому, що в Ірпені запрацювала ковзанка нічого незвичного немає. Такі відкриті ковзанки у великих містах України на центральних площах – не новинка. Ілюмінація, прикрашена ялинка, Діди Морози та інші казкові персонажі створюють атмосферу свята й роблять відвідування цього “атракціону” яскравим й емоційним . Це робить “льодовий” бізнес привабливим і дає всі підстави віднести його до категорії прибуткових.

Щоб там не намагались говорити про ковзанку як благо з боку влади, – всі прекрасно розуміють, що це бізнес. Звичайно до плюсів ковзанки однозначно зараховуємо: десятки щасливих дітдахів, які ковзають по льоду під музику, свіже повітря, рум’янець на щоках від легкого морозця, абсолютне занурення в зимову казку. Походи на ковзанку всією родиною з малечею або ж із друзями також зарахуємо до плюсів. Це гарний атрибут новорічних свят і зими загалом, які всі ми пам’ятаємо з дитячих років найбільше. Також відзначимо, що на ковзанку приходить і молодь , студенти і навіть дорослі.

До мінусів: відсутність критого приміщення, де можна перевдягнутись, Про це вже говорилось вище. Дітей перевзувають на морозі. Оскільки ковзанка є мобільною, то й вимоги, так би мовити, до неї з боку охочих платити гроші – мінімальні.

Що може влада зробити, аби канікули дітей були максимально заповнені? Звісно, потурбуватись про дозвілля дітей на свіжому повітрі: це і гірки, і ковзанки, і розваги, і ще багато чого. Ковзанка не потребує спеціальних дозволів (для розміщення мобільної льодової арени потрібен лише дозвіл на оренду земельної ділянки (майданчика), погодження з контролюючими органами (пожежна інспекція, санепідем- станція, інспекція з контролю за благоустроєм території тощо), дозвіл на використання комунікацій (води й електроенергії).

Проходження цих бюрократичних процедур залежить від того як домовитись з владою. Бо на отримання необхідних паперів, резолюцій та узгоджень піде щонайменше місяців 2 -3. Але якщо цю справу оформити як спільний соціальний проект із органами місцевої влади (наприклад, турбота про здоровий спосіб життя молоді, яка є основним відвідувачем льодових арен, знижки 50% для дітей-сиріт тощо), це спростить бюрократичну процедуру.

До обов’язкових умов роботи з “натуральною” кригою є придбання машини для прибиральння льоду (нова в середньому коштує чималу суму, тоді як ту, що вже використовувалася, можна придбати й дешевше, але це також чималі гроші), тому використовуються … лопати.

Це відносимо до мінусів, адже прибирання вручну, безперечно, впливає на якість льодового покриття ковзанки, бо неможливо почистити вручну таку чималу територію. Також до мінусів відносимо відсутність біотуалетів, роздягальні. Для їх встановлення потрібні також чималі гроші.

Обов’язковою статтею початкових витрат є створення пункту прокату ковзанів . В Ірпені частково дотримались вимог, бо пункт прокату є, хоч і збитий з дощок. Там же працює й каса, й камери схову, і видача ковзанів.

Не зважаючи на те, що провладні ЗМІ й оточення мера намагаються створити легенду, що влада неабияк постаралась і ірпінчани мають дякувати меру за турботу, вдалось все таки дізнатись , що влада до цього немає жодного відношення.

Віолетта Кременчук, палка шанувальниця мера Карплюка і членкиня партії “Нові обличчя” на своїй сторінці під постом про ковзанку в якості реклами все таки анонсувала вільні години:

“Сьогодня завершується реконструкція ковзанки в центрі міста (вул. Т.Шевченка). І тільки сьогодні з 20:00 до 22:00 – вільні години! Приходьте зі своїми ковзанами! Ви матимете можливість безкоштовно покататися на льоду!”

Соціальних програм як бачимо нема, знижок для соціально незахищених категорій – також. Отже, метою ковзанки все-таки була не зацікавленість влади у дозвіллі молоді, а, швидше за все, бізнес.

Користувачі соцмереж висловлюють думку про те, що в Ірпені влада не потурбувалась про дозвілля дітей:

“Хочеш ковзатись – плати! Але не всі бажаючі зможуть вийти на ковзани, бо безкоштовних ковзанок нема”, – пише Тетяна Семенова.

Інша мешканка Ірпеня пише, що в її дитинстві робили безкоштовні ковзанки:

“В моей юности у нас волейбольную площадку с пожарки заливали водой и катались все,кто хотел и сколько хотел. Так же была удивлена, что каток платный. Знаю города где зимой заливают катки во дворах и на площади, вход бесплатный, но прокат коньков только платный и не везде есть, а со своими – катайся сколько сможешь. Вот это поддержка здоровья и спорта населения!”, – коментує встановлення платного катка Юлія Дідусенко.

Безперечно, ніхто не говорить про те, що підприємці, які отримали дозвіл на цей бізнес, мусять надавати безкоштовні послуги. Бізнес є бізнес! Правила бізнесу дуже жорсткі: нема прибутку – вилітай у трубу. Але влада, яка має ресурс і повноваження, могла б зробити хоч щось для людей! Але не захотіла!

До слова, у Варшаві, де мер Ірпеня Карплюк має не одну квартиру та бізнес, ковзанка в центрі міста вже багато років працює безкоштовно для всіх. Єдине, за що доведеться платити – за прокат ковзанів, якщо ви не маєте своїх.

Цікаво, чому саме цей польський досвід не переймають проєвропейські політики Карплюк та Федорук.

Авторка: журналістка Ніна Костенко

1 Comment

  1. Влад Мирный ?? 14 Січня 2017 at 12:01

    Бо бабло рулит и весь этот пиар ради этого

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539