Атаки на БЕСТ: кому вигідно покласти провайдера?
— 10 Лютого 2017 0Користувачі провайдера “Бест” скаржаться на перебої з Інтернетом. Це відбувається останні кілька місяців. У соцмережах регулярно з’являються повідомлення про те, що відсутній зв’язок.
З’ясувалося, що Інтернет пропадає не просто так, а на провайдера здійснюють DDOS-атаки. Окрім того, були зафіксовані випадки псування магістральних та розподільчих ліній зв’язку в Ірпені.
Провайдер навіть обіцяв винагороду тим, хто знайде або вкаже на зловмисникі, які зумисне шкодять мережі.
“Зараз на ринку в Приірпінні працює багато Інтернет-провайдерів, ціни на сервіс є помірними й у абонентів є вибір. Тому, видаються дивними злочинні методи для здобуття конкурентної переваги, а тим більше замовлення DDOS-атак, які коштують чималі кошти – це десятки тисяч доларів. Збитки оператора від злочинних дій обраховуються мільонами гривень. Такі серйозні проблеми з атаками за 15 років існування компанії вперше. Очевидно, вони носять замовний характер”, – додає Зіневич.
“Повністю й взагалі вважаю їх майже ідеальним провайдером. Користувався у Коцюбинському у квартирі, зараз користуюсь у Ірпені у приватному будинку. Ціни вважаю цілком прийнятними, якщо зважувати на якість – за майже 6 років користування кількість разів, коли послуга не надавалась за технічними причинами, не перевищувала 3-4, та й то ті періоди буди дуже короткими. Зрозуміло, що ніхто не буде міняти провайдера просто так, якщо все влаштовує. До речі, парк у Бучі, що біля ЖК “Річ Таун”, який збудувала компанія “Будрегіонінвест”, був забезпечений безкоштовним Інтернетом найпершим і то був Бест”, – розповідає мешканець Ірпеня інженер з ІТ Євген Новіков.
Як відомо, “Будрегіонінвест” – будівельна фірма, засновниками якої, на момент будівництва ЖК “Річ таун”, були дружини мерів Бучі та Ірпеня – Людмила Федорук та Лариса Карплюк.
Зараз у парках Ірпеня, які піарно відкриває мер Ірпеня Володимир Карплюк, безкоштовний Інтернет запропонував провести новий провайдер I-lan.
“Здається, що, коли стало ясно, що І-Lan-у якось не дуже вдається ламати монополії, хтось почав їм у цьому допомагати, та вдаватися до DDOS-атак на конкурентів. Такі речі зазвичай замовляються міжнародним тіньовим групам хакерів, що мають для цього ресурси. Ресурс, у даному випадку – велика кількість попередньо “зламаних” приватних та бізнесових компьютерів по усьому світові, з яких шкідоносні програми, завчасно там розміщені, починають одночасно, кожний потроху, генерувати трафік до мережі провайдера, наприклад, його граничних маршрутизаторів, на яких вони отримують доступ до світової мережі”, – додає Новіков.
Тим часом І-Lan на своїй сторінці в соцмережі facebook 10 лютого повідомляє, що не встигає впоратися з потоком клієнтів. Лінія тривалий час дійсно зайнята.
На запитання користувачів, чи причетний I-lan до атак на “Бест”, на сторінці провайдера відповідають негативно.
Редакція “Громади Приірпіння” намагалася взяти коментар у представників провайдера I-lan, але у службі підтримки відповіли, що телефони керівництва не надають і що ті зателефонують самі. “Громада Приірпіння” готова дати коментар представників I-Lan.
Залишити відповідь