Ціна в комунальні садочки Ірпеня – 1000 доларів хабаря

0

У нас в Ірпені, щоб потрапити у муніціпальний садочок (у той, за який заплатили гроші у вигляді податків) треба “інвестувати” 1000 баксів керівництву. Але, в тебе просто так ніхто не візьме “внесок”. Треба “по рекомендації через знайомих” (дати хабаря, щоб отримати право дати хабар ггг).

В принципі, людей, що дають хабар, важко осудити. Вони поставлені в дуже вузькі рамки – або плати, або сиди вдома, або йди до приватного садочку.

Одні знайомі спочатку ходили на півдня (десь за 4500 грн), а потім вирішили “порєшать”. Логіка цілком зрозуміла. Краще один раз заплатити 28 тис. грн (по сьогоднішньому курсу) і мати повноденний садочок до кінця школи або платити щороку 40500 (це якщо 9 міс. х 4500).

Скажу із власного досвіду, що коли у житті трапляються періоди “голодних ігор”, то ця стаття витрат дуже відчутна (нам свого часу прийшлося домовитися про розстрочку платежів на 4-5 міс., інакше просто доведеться забирати дітей із закладу)

Серед активістів часто лунають нарікання на побутову корупцію українців. Багато просвітницьких антикорупційних проектів спрямовані на протидію побутовій корупції. Я не вірю у тезу, що “наш народ від самого початку хитрожопий”. На жаль, в нас існують великі корупційні схеми, які примушують простих людей до корупційної поведінки. Прибрати схеми і точно менше прийдеться витрачати сил на антикорупційне просвітництво.

П.С. До речі, мені цікаво, які ще є розцінки на “вступ до садочка” в інших містах України, Києві (якщо, звісно є така проблема)?

Нагадаю, у квітні оприлюднив ТОП 10 причин, чому не варто купувати житло в Ірпені.

Фото на кавер: Ірпінь Онлайн

Автор: Микола Малуха – Комунікацінйи директор “Ціна держави”, мешканець Приірпіння

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539