Влада Ірпеня коригувала генплан міста, оприлюднений на офіційному сайті міської ради (відео)

0

Генплан Ірпеня, розміщений на сайті міської ради у розділі “Генеральний план”, виявився неповним документом, який був підданий коригуванню перед оприлюдненням. Якщо скачати RAR-архів за вказаним посиланням, то вам на комп’ютер програма розпаковує лише 13 розділів та Вступ без змісту наскрізної нумерації сторінок в документі.

Проте навіть цієї інформації достатньо, щоб побачити, що в переліку відсутній розділ №8, який, як відомо з матеріалів Ірпінського міського суду та громадських слухань, визначає обсяги соціальної інфраструктури міста Ірпінь до 2030 року.

Саме в пропущеному розділі описане співвідношення розміщення житлового будівництва та наведений розрахунок і адреси шкіл, садочків, лікарень, поліклінік, реабілітаційних закладів та торгових центрів, які мали би бути споруджені в Ірпені для збалансованого розвитку інфраструктури міста.

Окрім того, основні креслення карт, зокрема, схема планувальних обмежень та зонінг, оприлюднені в стиснених розмірах, які не дозволяють роздивитися деталі по районах і вулицях Ірпеня.

Факт коригування генплану міста було знято на відео в рамках проекту «Відкритість рішень як засіб скорочення корупційних ризиків у громаді Приірпіння» (#відкритийІрпінь), який нині реалізовує Український незалежний центр політичних досліджень.

Цікаво, що співставлення документу з офіційного сайту міської ради та змісту документу, яким послуговуються юристи в судах, також фіксує суттєві відмінності. В друкованих копіях, як правило, є зміст, а сам генплан складається з 19 розділів та додатків, також він має наскрізну нумерацію сторінок. У загальній сукупності йдеться про документ, що має понад 232 сторінки, тоді як в оприлюдненій публічно версії їх менше двохсот.

“Майже в кожному позові по незаконних забудовах Ірпеня фігурує генеральний план та план зонування, але я послуговуюся лише тим документом, який розміщений на офіційному сайті Ірпінської міської ради. В генплані, який скачував ще на початку 2017 року, теж немає 8-го розділу, але інформацію з нього я отримав шляхом аналізу інших розділів, де дані періодично повторюються. Ми пробували отримати повний Генеральний план Ірпеня в “Діпроміста”, яке є розробником документу зразка 2012 року, але так і не отримали цей документ”, – коментує юрист Сергій Гапон, який часто позивається в інтересах громади Ірпеня.

Про розбіжності між текстом, оприлюдненим на офіційному сайті Ірпінської міської ради, та оригіналом генплану знає і Неля Лавровська, голова ГО «Захист навколишнього природного середовища «Дружба», яка бачила цей документ в 2016 році.

”На сайті немає не лише 8 розділу, а й інших. Наприклад, я не бачу там основного – 18 розділу генплану, де описані техніко-економічні показники. Два роки тому наше ГО «Захист навколишнього природного середовища «Дружба»  подало офіційний запит на ознайомлення і фотографування оригіналу генплану.  На той час начальником відділу містобудування і архітектури був Михайло Копач. Так сталося, що до нього ми прийшли 07.10.2016 лише удвох з Олегом Даньшиним, то він так обурювався, що ми про це попросили, що аж називав нас терористами”, – коментує Неля Лавровська.

Ця фотокопія головної сторінки розділу 18, яка має наскрізну нумерацію, також свідчить, що оригінал генплану містить більше сторінок і розділів, ніж оприлюднена міськрадою версія.

“Раніше існувала практика фактичного приховування генпланів з боку зацікавлених осіб. Навіщо?  Бо наявність генплану, своєрідної стратегії, демонстрації перспектив розвитку міста, соціальної інфраструктури дозволяє дуже добре порівнювати заплановане та реальне. Так само як і надавати інформацію для всіх охочих, створюючи підстави для вільного розвитку, справедливої конкуренції та відкритості. Якщо ми маємо такі половинчасті дані, це не може не викликати питань стосовно вільної конкуренції в Ірпені”, – коментує Юлія Тищенко, аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень.

Щоб зрозуміти, який з документів є тим самим генпланом, що ним послуговується нинішня влада Ірпеня, я надіслала електронний запит через проект “Доступ до правди” з проханням оприлюднити повну актуальну версію документів. Як відомо, відповідь має надійти протягом 5 робочих днів.

Проект #відкритийІрпінь, як було заявлено, триватиме з вересня 2018 по березень 2019 року й має на меті виявляти потенційні корупційні ризики в урядуванні та на рівні ухвалення рішень в Ірпені.

За цей період будуть проаналізовані рішення органів місцевого самоврядування в Ірпені за 2015-2018 роки стосовно дотримання процедурних питань, прозорості та потенційних корупційних ризиків.

 

Авторка: Михайлина Скорик, агенція Media Masters

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539