Ставиш багато питань – відріжуть світло! Що робиться в садових товариствах Бучі?

10

Існують такі види громадських об’єднань, як  садові товариства. В далекому минулому, метою садових товариств було ведення садівництва на ділянках, що надавалась в користування учасникам.

З часом, учасники приватизували ділянки, а садові товариства лишились для  управління спільним господарством. В деяких товариствах це виходить злагоджено та відповідно до закону, але є такі, в яких з цим проблеми.

Одне з таких громадських об’єднань є і в місті Буча, під назвою СТ “Берізка”, де великою проблемою для членів стало неякісне електропостачання.  Членами товариства було прийняте рішення про ліквідацію товариства та перехід до міста Бучі, бо саме себе товариство вже не могло підтримувати. Відчувався безлад в спільному господарстві, постійні проблеми з трансформатором та постачанням електрики, території не прибирались, не асфальтувались, садове товариство просто існувало без будь-яких поліпшень.

Відповідно, були здійснені всі процедури для переходу до Бучі та була створена Ліквідаційна комісія.

І тут почалось щось незрозуміле. Певних людей з числа учасників не влаштував склад комісії, і вони ініціювали їх зміну, посилаючись на те, що тариф на електроенергію не підтверджений розрахунками і голова не справляється зі своїми обов’язками. Самі ж вони, ввійшовши  в склад комісії, затвердили знову той самий не підтверджений тариф на електроенергію в 2 грн за кВт. Очолила нову Ліквідаційну комісію Світлана Гриценко.

Членами комісії стали Ярослав Семьошкін, Вікторія Деркунська, тетяна Крук, Сергій Радченко, Олексій Петров та Інна Кривцова. Сам процес ліквідації зупинився… і більше не зрушив з місця. За більш аніж півроку роботи було лише 2 протоколи і то, зовсім не про ліквідацію, а про електроенергію та про відключення нас (наш будинок) від мережі електропостачання.

В цьому СТ проживають батьки мого чоловіка, і моя сім’я з малолітніми дітьми.  Я не буду вдаватися в деталі про те, що ми кожен місяць продовжували сплачувати тариф 1,80 грн за кВт, вели офіційну переписку  з ГО СТ “Берізка” з проханням надати роз’яснення по тарифу 2 грн за кВт, що Ліквідаційна комісія вимагала сплату якогось авансу, що вони все ж прийшли  і відключила нас взимку від електроенергії, зухвало пропонуючи: “якщо не подобається, то звертайтесь в суд”.

Не буду жалітися, як не просто без електропостачання в люті морози, бо ми подали до суду і саме там отримаємо відповіді на ці питання.  

Я хочу звернутися до всіх членів ГО СТ “Берізка”.

Чому ви сплачуєте те, що не має офіційного підтвердження? Звідки ви знаєте, куди йдуть ваші гроші? Чому Ліквідаційна комісія не займається своїми прямими обов’язками? Яка вигода Ліквідаційній комісії не закінчувати ліквідацію?   

Давайте, порахуємо разом. Ось рахунок від “Київобленерго”, з якого видно загальну суму до сплати 115 741,08  грн. Бачимо кількість вжитих 81 383 кВт .

115 741,08  ділимо на 81 383 і отримуємо 1,42 грн. за кВт. Отже, ГО СТ “Берізка” сплачує 1,42 грн за кВт, встановлюючи тариф 2 грн за кВт. Вам не цікаво побачити, куди йде решта? Нам цікаво. Ми запитали. Нас відключили.

Рішення суду буде обов’язково опубліковано, щоб працювало надалі як прецедент в подібних справах.  

Також, хочу зауважити, що коли моя мама підняла дане питання в переписці та ознайомила Світлану Гриценко з Ухвалою про забезпечення позову, де суд забороняє нас відключати до вирішення питання в суді,

в групі Viber її почали публічно цькувати, списувати всі проблеми з електропостачання на неї, тим самим, налаштовуючи людей проти неї, викладати її персональні дані та адресу. Почали звучати подібні, нічим не підкріплені заклики на кшалт “и если будете уважаемые сидеть без света в следствии арестованного расчетного счета, и тем самым лишение нас возможности оплатить за свет, то знаете дорогу к кому идти”.

Я відкрито пишу від свого імені дану статтю, тому що переконана, все має відбуватися відповідно до законів України. А саме, слід дочекатися рішення суду, а не вдаватися до сумнівних методів.

Авторка: Ірина Онищук, мешканка Бучі

10 коментарів

 1. Татьяна 16 Січня 2019 at 14:20

  Я живу в этой преславутой Березке.
  Один вопрос, почему Вы не пишите о постоянных отключениях, при старом правлении? Так ли тогда было замечательно сидеть зимой сутками без света!???
  Тариф в 2грн я тоже считаю грабительским, но сидеть без света с оплатой по 1,8 или со светом по 2грн, я выбираю 2!
  И кв Вы разделили не верно. Если Вы проживаете в Березке, то знаете, что есть счетчики день-ночь, исходя из этих знаний тариф за 1 кв не будет никак 1,42

 2. Ткаченко Олена 16 Січня 2019 at 15:41

  Точно такая же ситуация была у нас СТ” Ясная Поляна ” Гостомель,полный беспредел и не какого закона.
  Давно нет расчетного счета, все взносы и платежи наличными без квитанций.

 3. Ірина 16 Січня 2019 at 21:00

  Тетяно! Я за законність! Я знаю як тут світло вимикалось, і як всі збирали гроші на трсформатор і т.д. Але чи не потрібно мати розрахунок, щоб розуміти як і куди йдуть ВАШІ гроші? Нинішні члени ліквід комісії самі вимагали від попередньої голови розрахунок по тарифу 2 грн і деякі з них НЕ ПЛАТИЛИ ці самі 2 грн, а платили 1.80 (їх хтось в той момент відрізав від електрики?). В результаті, очоливши управління, вони затвердили тариф 2 грн. А розрахунків тарифу так і не з’явилося. Це як?

 4. Анонім 1 Жовтня 2019 at 13:21

  Ірино!
  Я також є садоводом, але іншого кооперативу. У ньому точнісінько аналогічна ситуація: хамство і беззаконня керівництва по відношенню до садоводів. І методи також співпадають на 100 %, навіть вислови ідентичні.
  Ніщо і ніхто не зупинить свавілля цих зарозумілих і убогих “начальників” (про це свідчать погрози), окрім як за рішенням суду. Це у змозі компетентної і принципової ревізійної комісії (їх прямий обов*язок слідкувати за дотриманням законодавства), проте таких, на жаль, уже не залишилося.
  Тому повністю підтримую послідовність Ваших дій. У минулому році ініціативна група кооперативу за рішенням місцевого та апеляційного судів “відправила у відставку” подібне до Вашого наше правління: вибори правління визнано протиправним і рішення конференції в частині виборів правління скасовано.
  Тому, якщо бажаєте, можу надіслати необхідні документи: від позовної заяви до рішення судів.
  Чекаю рішення.

  • Dzekh Mikhail Aleksandrovich 13 Грудня 2020 at 23:54

   Така сама ситуація і в нас. Якщо є можливість вишліть мені документи на електронку

  • Олександра 18 Липня 2021 at 23:19

   Доброго вечора! Вже минуло багато часу з моменту вашої публікації, але ,будь-ласка, якщо у вас є можливість надішліть мені необхідні документи. Дуже цікаво, чим скінчилася ваша історія.

 5. Наталія 27 Листопада 2020 at 10:42

  Усім доброго дня. У нашому садовому товаристві така ж проблема. Внески сплачуємо, а замість якісь квітанціі ПКО надають без печатки,без номеру, без підпису уповноваженої особи, без назви юридичної особи. На будь- яке запитання стосовно Статута чи чинний він чи відповідає нормам закону, або щодо Договору оренди землі чи є він взагалі– відповідь одна «Все нормально,все є». Я зробила запит на сайті МІНЮСТА по коду товариства та отримала інформацію , згідно якої останні зміни Статуту відбувалися ще у 2012 році.
  У 2020 році за даними кошторису членські внески склали 1200 грн. Сума завелика як для нашого товариства. Бо живуть люди в більшості яким вже за 80 років. На письмове прохання надати розрахунок стосовно нарахування таких членських внесків відповіді досі не отримала. Лише залякування про відключення єл. єнергії та від водопостачання. А це борги, а це виключення з членів товариства, а це неможливість отримати будь-яку довідку. Вчора звернулася до юридичної консультації за допомогою у вирішенні питання та отримала пораду не гаяти часу та звернутися до органів поліції та податкової служби.

 6. Костянтин 2 Грудня 2020 at 14:29

  НКРЕКП – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг — незалежний ДЕРЖАВНИЙ колегіальний орган, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Утворений Президентом України 27 серпня 2014 року. Комісія була утворена Указом Президента України від 27 серпня 2014 року № 694/2014.
  Комісія утворена на виконання Законів України «Про природні монополії», «Про електроенергетику» і «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг».
  Згідно п.7 положення про НКРЕКП, комісія установлює: ціни (тарифи) на електричну енергію, тарифи на її передачу та постачання.
  В постанові НКРЕКП №220 від 26.02.2015 року органом державної влади вказано який тариф на електроенергію для садових товариств (з 01 березня 2017 року 1грн 68 коп за кВт•год).
  В З У «Про громадські об’єднання» читаємо;
  – Стаття 4. Обмеження щодо утворення і діяльності громадських об’єднань в
  п.4 вказано – «громадським об’єднанням не можуть надаватися владні повноваження, крім випадків, передбачених законом».
  Якщо садове товариство зареєстровано згідно ЗУ «Про громадські об’єднання»,чи має воно право продавати своїм садоводам електроенергію за ціною дорожче ніж встановлено постановою НКРЕКП № 220 від 26.02.2015 року, і за якою купує у ПрАТ «обленерго» ?

 7. В’ячеслав 14 Січня 2021 at 01:12

  Дякую Вам всім, що ви оговорили дану проблему. У нашому садовому товаристві оджимають електрику з іншого садового товариства. Поліція недопомогає припинити рейдерський захват. Допоможіть, які документи, куди зверталися. Будь ласка скиньте на почту vgirfo@bigmir.net для зразка.

 8. Марія 24 Жовтня 2021 at 14:30

  Доброго дня. Давно потрібно такі обєднання по Україні ліквідувати і приєднати до отг. Чому власники земельних ділянок мають вислуховувати шантаж щодо відключення від електромережі, не прийняття в членство, підвищення тарифу на електроенергію як для не членів СТ. Самоуправство немає меж в СТ. Однак, поки є не приватизовані земельні ділянки, то ж їх треба ще продати, цим і займаються керівники нашого правління СТ”Дружба” с.Ружичка , Хмельницька область. Корупція, наглість, хамство, безпорядок – немає меж.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539