Як виглядає Дарт Вейдер і клони Київщини: ЦВК вперше показала фото

0

Центральна виборча комісія вперше за всю історію українських виборів оприлюднила на своєму сайті фотографії кандидатів у народні депутати, які балотуються в мажоритарних округах. Це сталося після звернення Руху ЧЕСНО. Відтепер українці зможуть, зокрема, побачити, який вигляд мають технічні кандидати та “клони” відомих кандидатів.

Наприклад, ось фото ймовірного техкандидата Дарта Вейдера, який балотується в нардепи в одеському окрузі №135.

Кандидати Дарти Вейдери вже давно стали мемом не лише в Одесі, а й загалом в Україні. До речі, костюм кандидата Вейдера можна побачити в “Музеї виборчого трешу”, ініціаторами якого є Рух ЧЕСНО та спецпроект “Вибори вибори”.

Також на сайті ЦВК тепер можна переглянути портрети кандидатів-клонів. Наприклад, у 94-му окрузі (Васильківський та Обухівський райони Київщини) разом із нардепом від БПП, самовисуванцем Ігорем Кононенком балотуються два його клони – Артур Кононенко й Олексій Кононенко.

А ось “справжній” Ігор Кононенко.

У 94-му окрузі є ще один кандидат, якого, ймовірно, можна вважати клоном Кононенка, – Олександр Кононко, висунутий партією “Патріот”.

Є клони й у головного конкурента Кононенка – кандидата від партії “Слуга народу”, телеведучого Олександра Дубінського. Їх двоє – Вадим Дубинськийта Максим Дубинський. Третій клон – Олексій Дубинський днями знявся з виборів.

Ось “справжній” Олександр Дубінський.

А це три його клони.

У властивостях файлу з передвиборчою програмою Олексія Дубинського, який знявся з виборів, зазначено, що його автором є Роман Бобровіцький. Цій самій особі належить авторство програми клона Артура Кононенка, а також клона кандидата від “Слуги народу” у 209-му окрузі на Чернігівщині Валерія Зуба – Григорія Зуба.

Загалом, Бобровіцький став автором програм 11 самовисуванців у різних округах, і всі вони є клонами реальних кандидатів. Імовірно, хтось є “професійним постачальником” клонів, чиї програми пише Бобровіцький, та виконує замовлення на добір техкандидатів. Цікаво, що деякі з них знялися з виборчих перегонів. Можна припустити, що головний кандидат досягає з клоном домовленості й, можливо, мотивує фінансово клона чи “постачальника” відмовитися від балотування в окрузі.

Також клонів можна знайти в іншому окрузі Київщини – 95-му (Приірпіння). Наприклад, ось “реальний” кандидат від “Слуги народу” Олександр Горобець.

А ось його клон – самовисуванець, віце-президент благодійного фонду “Слуга народу” Дмитро Горобець.

В окрузі №95 також балотуються екс-голова Києво-Святошинської РДА, кандидатка від УДАРу Мирослава Смірнова

…та її клон – самовисуванка Марина Смірнова, яка є цивільною дружиною мера Боярки Олександра Зарубіна.

Зарубін – соратник голови партії “Нові обличчя”, екс-мера Ірпеня, фігуранта антикорупційних розслідувань Володимира Карплюка, котрий також балотується в 95-му окрузі. Цікаво, що міський голова Боярки фотографувався з Карплюком, коли той подавав документи до ЦВК. Це свідчить про те, що клона Смірнової міг створити саме Карплюк.

В окрузі №92 (Білоцерківський та низка сусідніх районів Київщини) на депутатський мандат претендують двоє Гудзенків. Один із них – чинний нардеп від БПП, самовисуванець Віталій Гудзенко. Інший – теж самовисуванець, але безробітний Віктор Гудзенко.

Насправді, клонів нардепа Гудзенка могло бути аж троє, але Віталій Михайлович Гудзенко та Віталій Олександрович Гудзенко знялися з виборів.

Віталій Гудзенко – не єдиний кандидат у 92-му окрузі, проти якого виставляли клонів. Ще у червні двох тезок там мав голова благодійного фонду “Фортеця”, самовисуванець Олександр Борисович Ференець. Проте згодом його клони Олександр Володимирович Ференець та Олександр Петрович Ференецьзійшли з передвиборчої дистанції.

До речі, програму Олександра Володимировича Ференця редагувала Фатіма Абітова, яка обіймає посаду директорки юридичного департаменту в “Екомаркеті”. Саме там, як видно із сайту компанії, колись працював “справжній” кандидат Ференець – Олександр Борисович.

Нагадаємо, 21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539