Гостомель, Коцюбинське і Ворзель були жертвами економічного інструменту – заступник голови ОДА

0

У результаті адміністартивно-територіальної реформи громади отримають шанс на економічний розвиток. Про це в інтерв’ю Руху ЧЕСНО заявив заступник голови ОДА Євген Калінін, який зокрема згадав і ситуацію в Приірпінні:

“Гостомель, як і Коцюбинське, як і, здається, Ворзель, були жертвами економічного інструменту. Вони стали містами-“матрьошками”, що були включені до складу міської ради Ірпеня як міста обласного значення. Оскільки був добровільний етап, Гостомель сформував свою громаду.

У Гостомелі ситуація така. Мені здається, близько 200 млн грн – бюджет розвитку Ірпеня, з яких 160 чи 170 млн дає Гостомель, тому що там розташовані ПрАТ “Ветропак Гостомельський склозавод”, склади “Кюне і Нагель”, інші підприємства. Тобто вони фактично заробляють ПДФО для всього регіону, віддають це в Ірпінь. З Ірпеня ж їм повертається 30-35 млн. Тобто “три гвоздя и скотч”.

“Тому Гостомель сформував свою ОТГ, скориставшись правом на добровільне об’єднання. Тепер Верховна Рада має ухвалити постанову про зміну меж міста обласного значення – міста Ірпінь, тому що зміна меж міста обласного значення, згідно із законодавством, – це повноваження Верховної Ради. Парламент голосує за постанову й таким чином розблоковує вибори в Гостомельській ОТГ, зокрема й у Коцюбинському”, – додає Калінін.

Щодо того, чи можна приєднати селище Коцюбинське до Києва, Калінін наголосив, що це питання до Верховної Ради, яка має повноваження це зробити.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539