Луценко: Ірпінь – місцеве Чикаго. Сотні закритих справ у відділі поліції

0

Генеральний прокурор Юрій Луценко розкритикував діяльність прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури за незадовільні результати. Це сталося 23 червня у Житомирі на нараді з прокурорами областей.

Зокрема, за словами Луценка, в Ірпінському відділку поліції виявлено сотні безпідставно закритих справ, і прокуратура не реагує на це належним чином.

“Під час перевірки Генеральною прокуратурою виявлено сотні закритих кримінальних проваджень в Ірпінському відділі поліції, встановлено відсутність елементарних знань слідчими норм процесуально-матеріального права”, – обурився Луценко. – “Як вам такі підстави, шановні колеги? Пише ірпінська поліція: “закрита справа за невстановленням особи, яка вчинила правопорушення”… “ненадання потерпілими документів щодо придбання вартості викраденого тощо тощо”, – звернувся Луценко до учасників наради. “В міліції це називали фармазонство. Це коли просто створюються очевидні можливості, щоб не займатися тим, за що отримують зарплату”, – зазначає Генпрокурор.

Він звернувся до очільника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Юрія Дмитруня з питанням, чи часто він буває в Ірпені і чому не бачить сотні безпідставно закритих кримінальних проваджень:

“Ви в Ірпінь точно в поліцію приїзджаєте? Не до ірпінських дач? Я тоді не розумію, Юрію Олександровичу, як тоді можна дивиться на це спокійно? Сотні закритих проваджень з абсурдними підставами?” – запитує Генпрокурор.

Дмитрунь відповів, що закриття вказаних проваджень скасовано місцевою прокуратурою. На що Луценко нагадав, що це сталося по тому, як на таку необхідність вказала Генеральна прокуратура.

“Шановний Юрій Олександрович, якщо все буде робити Генеральна прокуратура, то на холеру нам місцеві прокуратури? Поясніть мені. Ірпінь – точка місцевого Чикаго. Ви це знаєте? Уже всі загальноукраїнські ЗМІ пишуть про те, що це поєднання криміналітету із правлячими хабарниками. Всі про це знають. Юрій Олександрович, це не робота”, – резюмує Луценко.

Активісти Приірпіння на виїздному засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради у 2016 році порівняли Приірпіння саме з Чикаго 30-х років. Вони звинувачували правоохоронців у бездіяльностію

Без імені

У разі подальшого саботажу з боку Києво-Святошинської місцевої прокуратури Луценко пригрозив звільненням прокурорів з посад.

Нагадаємо, активісти скаржаться на бездіяльність поліції кілька останніх років поспіль. У Приірпінні вже вдень відбуваються злочини.

Зокрема 14 червня здійснено напад на голову Коцюбинської ТВК Людмилу Демченко. Нападника затримали мешканці селища. Зараз він перебуває в СІЗО. За напад заплатили 1000 гривень.

Облрада звернулася до прокуратури та поліції щодо побиттів активістів, підпалів машин та порізаних колес.  Народні депутати, які входять до МФО “Київщина” вимагають звіту міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо ситуації в регіоні. Активісти під Кабміном 21 червня вимагали відставки Авакова.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539