Проблемна земля: на нових власників лісу чекає суд і шалені витрати

0

Перед виборами місцева влада в селищі Коцюбинському вирішила швидко провести дерибан ще 4 000 гектарів лісу. Для цього вона провела псевдогромадські збори, щоб закинути головну передвиборчу обіцянку: “землю – селянам“.

Окрім цієї передвиборчої приманки, агітувати населення нічим. За 5 років роботи в селищі не вистачає дитсадків, на дорогах гинуть діти, рівень алкоголізму та наркоманії зростає. Цей список можна продовжувати й далі.

Нагадаємо, два роки тому за підписом селищного голови Вадима Садовського мешканцям Дніпропетровської області й депутатам селищної ради було виділено понад півтисячі ділянок площею 0,15 га за рахунок прадавнього лісу, який належить київській громаді.

Згідно з договором купівлі-продажу одну з таких ділянок розміром в 15 соток продали менше, ніж за 10 тисяч доларів. Нові власники захотіли тут побудуватись й вже зустрілись із першими проблемами.

Люди за місяць до виборів вірять у світле майбутнє вже завтра

До Святошинського лісопаркового господарства, яке з 1956 року є землекористувачем даних угідь і відповідає за інвентаризацію лісу, надходять звернення власників ділянок.

“24 червня 2009 року Слівняком Алексом у Поліщук Віолети Олександрівни була придбана земельна ділянка, площею 0,15 га…, розташована за адресою: Київська область, смт. Коцюбинське, вул. Садова, 39 з цільовим використанням для будівництва та обслуговування житлового будинку з цільовим використанням – для будівництва…

Поліщук отримала цю ділянку в порядку приватизації, що підтверджується рішенням Коцюбинської селищної ради… Але на даний час власник не може розпочати будівництво житлового будинку на ній, оскільки ділянка вкрита деревами (лісом – прим. ред.)

З огляду на викладене, прошу вас роз’яснити порядок вирубки дерев на належній Слівняку А. земельній ділянці…”, – йдеться у зверненні нового власника, що перекупив цю ділянку.

Резолюція керівництва Святошинського лісопаркового господарства більш, ніж красномовна: “Юристу-консультанту перевірити законність надання земельної ділянки на території смт. Коцюбинське та підготувати позовну заяву до суду”.

Дехто з власників вже вирубав дерева на ділянці й розпочав будівництво.

Перетворення нашого світогляду вже сьогодні: ліс був і зник

“Ірпінським МВ ГУ МВС України в Київській області розслідується кримінальна справа порушена за фактом порубки дерев у вказаному населеному пункті за ч. 1 ст. 246 КК України. Прокуратурою м. Ірпеня відповідно до ст.. 227 КПК України у справі надано письмові вказівки. Досудове слідство у зазначених справах триває, його хід контролюється прокуратурою Київської області”, – йдеться у відповіді Генеральної прокуратури на звернення мешканців Коцюбинського.

Зараз правоохоронні органи розглядають документи й планують порушувати кримінальні справи проти голови селищної ради та низки причетних осіб.

Генеральна прокуратура України після депутатських звернень матеріали у цій справі направила на додаткову перевірку.

Правоохоронці мають з’ясувати, чи порушив селищний голова Садовський, в.о. начальника відділу земельних ресурсів Валерій Пєший та начальник відділу архітектури Ірпінської міської ради Володимир Цибенко статті кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за службову недбалість, службове підроблення, зловживання владою.

Посадовці визнали, що це не ліс, а “деревинна рослинність”. Цей термін невідомий ані законодавству, ані експертам Академії наук

Нагадаємо, що факти підробки заяв та реєстрація їх у канцелярії селищної ради за вказівкою Селищного голови вже встановлені слідчим МВС України в Київській області.

У п’ятницю в інтерв’ю телеканалу СТБ генеральний прокурор України Олександр Медведько заявив:

“Є акти прокурорського реагування. Ніхто не відмовляється порушувати кримінальну справу. Прийде час – побачите результат”.

Через зволікання працівників прокуратури держава втрачає екологічний рекреаційний ресурс і мільйони гривень.

“Відновна вартість зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, що відведена в установленому порядку фізичній або юридичній особі, сплачується під час передачі такої ділянки у власність відповідної особи”, – йдеться в постанові Кабінету міністрів.

Отже, особа, яка отримала від держави ці землі у приватну власність, мала сплатити бюджету гроші, до отримання акту про право власності на землю.

Середня інвентаризаційна вартість лісу на одній ділянці розміром 0,15 га становить близько 300 тисяч гривень.

Ця сума має надійти до державного бюджету у повному обсязі незалежно від того, чи власник буде вирубувати частину дерев, чи всі, оскільки всі насадження були вирощені державним коштом й бюджет має отримати компенсацію.

“Роздавати ліс в приватну власність взагалі протизаконно. Держава втратила цінний ліс першої категорії на загальну суму понад 150 мільйонів гривень. Люди, які ставлять свої підписи під цими рішеннями будуть відповідати за свої посадові злочини”, – заявив один з членів громадської організації “Лісник”.

Згідно з законом, якщо землю перепродали кілька разів, то четвертий власник має статус добросовісного покупця й далі в нього цю ділянку неможливо відчужити.

У цій ситуації юристи запевняють –  ніколи таких добросовісних покупців не буде.

“Тут не буде добросовісного покупця, в якого б не можливо було відсудити цю землю. Насправді власником землі є громада міста Києва й низка документів це підтверджує. Розпорядником земель від імені громади є Київрада. Ми погодження на відчуження лісу в приватну власність не давали. Коли буде встановлено, що це землі Києва, то після позову про витребування майна ми повернемо землі”, – заявив юрист Київради Олександр Фрідман.

Олег Боровий, Українська правда

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539