Рада таємним голосуванням обрала секретарем Ковтача 21 VS 8

2

Місцеві вибори - 2010: отримано більше 3%, але вхід у раду забороненоСелищна рада зібралася вдруге для виправлення недоліків у своїй роботі. Першим слово взяв Микола Ільницький, депутат, який є настоятелем Спасо-Преображенської церкви.

“Всі ми ходимо під Богом. Пропоную кожну сесію починати з молитви, щоб помисли наші були чисті,” – заявляє депутат Ільницький.

Селищний голова погодився з таким регламентом, але лише тоді, коли обранці селища засідатимуть в церкві.

Депутат Черніков виявився найбільш креативним і з місця запропонував співати гімн, караоке або ж запросити духовий оркестр.

“Комісія регламенту почала роботу. Ми все чітко пропишемо. Проект регламенту дадуть на наступному тижні всім,” – заспокоює депутатів голова комісії Костянтин Коваленко.

На цьому суперечки не закінчились. Почали з’ясовувати, чи законно був обраний на відкритому голосуванні секретар селищної ради Ковтач Олександр.

Як виявилось, депутатський корпус діяв з порушенням вимог закону й саме тому треба було це питання розглянути повторно за процедурою таємного голосування.

На першій сесії в понеділок був порушений не лише Закон України, але й статут територіальної громади. Депутати не прийняли присягу.

“Я вам озвучу статут селища: стаття 3.2.3. повноваження депутатів селищної ради починаються з моменту офіційного оприлюднення селищною виборчою комісією результатів виборів депутатів селищної ради. На першій сесії селищної ради нового скликання депутати селищнох ради приносять присягу,” – зачитує статут депутат Салівонов Ярослав.

“Особи, які відмовилися скласти присягу у встановлений селищною радою термін, за рішенням селищнох ради позбавляються права брати участь у обговоренні питань, які розглядаються радою,” – завершує цитування депутат.

У селищній раді доцільність дотримання статуту громади переросло в жваве обговорення.

“Якщо будете займатися пустословієм, то сесії будуть тривати до безконечности. Конкретні вопроси взяли, порєшалі і разошлись,” – заспокоює тих, хто хотів прийняти присягу селищний голова Вадим Садовський.

З цим депутат Салівонов не погодився.

“Якщо будемо порушувати раз закон, другий раз статут, то такі результати і будуть.”

Після двадцятихвилинної суперечки таки прислухались до думки депутата Сергія Бєлова.

“Мы попали в такое неприятное положение. Мне, например, стыдно, что я на первой сессии лоханулся. Если мы нарушили устав, то сегодня нужно начать результативную работу,” – підводить він підсумки.

Порішили на тому, що Салівонов Ярослав з трибуни зачитає присягу, а всі за ним повторюватимуть.

“Я приступаю до депутатських повноважень і урочисто присягаю дотримуватися Конституції України і Законів України, нормативних актів місцевого самоврядування, сумлінно виконувати свої обов’язки, захищати інтереси виборців свого округу, територіальної громади селища,” – те, за що сперечались кілька десятків хвилин було зроблено менш, ніж за 60 секунд.

Потім вирішили бюджетні питання в межах суми ста гривень і одностайно проголосували ось за такий проект рішення. (редакція перепрошує за якість сканованогорішення)

“Це по-простому перекинути гроші, а по-научному зміни до бюджету,” – пояснює, чому задля зміни цільового призначення такої суми засідає рада, голова комісії бюджету Настенко Ганна.

Бюджет селища цього року, як виявилось склав 6 мільйцонів.

Найцікавішу інтригу приберегли на сам кінець – обрання секретаря селищної ради таємним голосуванням.

Нагадаємо, що саме вчора депутат Олександр Ковтач після того, як побачив процедуру обрання секретаря в Ірпінській міськраді на власні очі, почав терміново скликати депутатів на 10 годину до сесійної зали.

“Більше це моя вина, бо я не дочитав закон,” – пояснює депутат Ковтач своїм колегам, чому доводиться це питання голосувати вдруге.

Спільно в сесійній залі, зачитуючи Закон України, з’ясували, що процедура голосування має бути таємною.

До лічильної комісії обрали Пегету Марію, Саливонова Ярослава та Федорів Ірину. Вони отримали 30 бюлетенів й опломбували скриньку для таємного голосування.

Кандидатуру, яку висунув селищний голова Вадим Садовський – Ковтача Олександра – обрали більшістю голосів: за 21 голос і 8 проти.

На засіданні були відсутні двоє депутатів: Римаренко Ігор та Магей Микола. Римаренко у цей час їхав на пари до студентів, а Магей повідомив, що перебуває в офіційному відрядженні.

Нагадаємо, що під час відкритого голосування в понеділок кандидатура Ковтача Олександра набрала 22 голоси.

Після цього на голосування винесли ще одне питання. Зважаючи на нелогічний розподіл деяких депутатів по комісіях, Бігун Надія запропонувала Салівонову Ярославу помінятися місцями.

Рішенням селищної ради тепер Салівонов Ярослав входить до комісії ЖКХ, про що він просив ще у понеділок, відповідно Бігун Надія переходить в комісію соціального захисту населення.

На цьому сесія закінчилась.

Одна з найближчих ротацій в комісіях, яка може мати місце – це перехід Римаренка Ігоря до комісії освіти, культури, молоді та спорту, відповідно Миколаєнко Юрій, який був незадоволений розподілом і хотів займатися бюджетом чи ЖКХ, може набути членства в комісії бюджету.

ПС (після того, як на попередній сесії було зауважено, що записує в сесійній залі лише один депутат – Ірина Федорів, очільник комісії регламенту, працівник “Ощадбанку” зробив кожному обранцю по подарунку – зелений записник).

До уваги читачів пропонуємо регламент селищної ради попереднього п’ятого скликання.

Текст статуту селища з’явиться на сайті найближчим часом.

2 коментарі

  1. Винни 14 Листопада 2010 at 12:24

    Даже батюшка, забыв про духовное, полез в мирские дела, депутат))))))))))))
    Или бюджетик селища тоже хочет подерибанить на нужды церкви))))))))

  2. Іван 14 Листопада 2010 at 14:13

    Шкода, що до Ради знову пройшла майже вся шайка “Садовського”! Дивно, що хоч цей раз вони намагаються копіювати хоть щось прогресивне! До речі, нагадаю, що вибори голів комітетів також повинні проводитись таємно!!!

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539