Журналісти просять розібратись із викладачкою, яка ініціювала цензуру (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

6

Випускники Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (КНУ) готують листа директору Володимиру Різуну з проханням вжити заходів щодо порушення українського законодавства, що були припущені Гостомельською селищною радою з ініціативи викладача вишу Тетяни Шальман. Копію листа його автори направили до «Телекритики» та наразі ініціюють збір підписів під листом на спеціальній сторінці у Facebook.

Як повідомляла «Телекритика», Гостомельська селищна рада Київської області на своїй сесії прийняла безпрецедентне рішення про цензурування публікацій незалежних журналістів.

Після підпалу машини одного з гостомельських депутатів журналістка Олена Жежера опублікувала статтю про цю подію на сайті громади селища Коцюбинське, а Михайло Лезнік, помічник народного депутата Верховної Ради України В’ячеслава Кутового, свою публікацію розмістив на сайті нардепа.

Керучуюсь законом «Про місцеве самоврядування», селищна рада вирішила вимагати від журналістів спростування інформації, зобов’язати їх підготувати до публікації матеріали з об’єктивною, збалансованою, аргументованою інформацією щодо . Вони також повинні попередньо, перед розміщенням даної інформації у ЗМІ ознайомити депутатів, з якими вони будуть спілкуватись. Контроль з виконання рішення сесії селищної ради покладено на депутатську комісію з питань регламенту.

Як зазначено в документі, підставою для розгляду публікацій незалежних журналістів на сесії Гостомельської селищної ради стало депутатське звернення доцента КНУ  Тетяни Шальман.

У коментарі «Телекритиці» Тетяна Шальман зазначила, що добре знає українське законодавство і не вважає рішення Гостомельської селищної ради стосовно публікацій журналістів Олени Жежери і Михайла Лезніка цензурою.

«Телекритика» наводить текст листа до директора Інституту журналістики КНУ повністю.

«Директору Інституту журналістики

Київського національного університету

імені Тараса Шевченка

Різуну Володимиру Володимировичу


Шановний Володимире Володимировичу!

Маючи нагоду, засвідчуємо Вам свою повагу. Доводимо до Вашого відома, що на сесії Гостомельської селищної ради 21 лютого 2013 року за ініціативи місцевого депутата Тетяни Шальман, яка є доцентом Інституту журналістики, було проголосоване рішення № 596-26-VI (Додаток № 1), яким фактично селищна рада запровадила цензуру, що підтверджує експертний аналіз Інституту медіа права (Додаток № 2).

З зв’язку з цим вважаємо неприпустимим, щоб громадянка Тетяна Шальман, яка не знає українського законодавства, зокрема Закону України “Про інформацію”, й сприяє безпрецедентному введенню цензури в Україні шляхом прийняття офіційних рішень на місцевому рівні, за кошти платників податків проводила в одному з кращих навчальних закладів країни підготовку майбутніх журналістів України.

Просимо Вас вжити відповідних заходів реагування, задля того, щоб майбутніх фахівців в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка навчали виключно висококваліфіковані викладачі, які пройшли відповідну атестацію.

З повагою,

Наталія Соколенко, журналістка, лауреатка премії  «Телетріумф» як кращий репортер, випускниця Інституту журналістики

Ірина Федорів, журналістка, випускниця Інституту журналістики»

Сергій Стеценко, журналіст, випускник Інституту журналістики

Ірина Соломко, журналістка видання «Кореспондент», випускниця Інституту журналістики

Ганна Гопко, журналістка, кандидат наук із соціальних комунікацій, в Інституті журналістики захищала дисертацію у 2009 році

Алла Кошляк, журналістка, випускниця Інституту журналістики

Наталія Катриченко, журналістка, випускниця Інституту журналістики

Ірина Чулівська, журналістка, Інститут масової інформації

Ганна Гороженко, спеціальний кореспондент ТОВ «Національні інформаційні системи» (ТК «Інтер»)

Мирослав Ватащук, власний кореспондент агенції ZIK у Луцьку

Михайлина Скорик, журналіст

Світлана Панюшкіна, головний редактор Сегодня.ua

Світлана Остапа, журналіст

Лєра Лауда, журналіст

Вікторія Білаш, журналіст

Наталія Данькова, журналіст

Людмила Троїцька, журналіст

Іван Ковпашко, журналіст

За матеріалами “Телекритики”.

6 коментарів

 1. Продавець 27 Березня 2013 at 01:25

  Давно пора эту Шельман поставить на место!!!!

 2. Iruna 27 Березня 2013 at 14:44

  вроде бы журналисты, должны говорить и писать правильно, но слово ” разобраться ” как-то по – гопстоповски звучит..или как думаем так и пишем ?

 3. LEX 27 Березня 2013 at 19:21

  Невже ця Шельман ще і викладає? Оце новина. Студенти в небезпеці.

 4. Квітка Ружа 28 Березня 2013 at 20:16

  Цікаво, на цьому сайті модеруються усі коментарі, чи лише там, де може з’явитися альтернативна думка?

 5. Квітка Ружа 28 Березня 2013 at 20:18

  О! а тут без модерації. Хай живе Анархія – мати порядку!)))

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539