Коцюбинське “море” або підмочена репутація місцевої влади

8

Автор: І.Домбровський

Що таке Венеція, певно, знають усі. Українську ж Венецію – місто Вилкове, думаю, знають люди трохи менше. Особливість цих населених пунктів полягає у тому, що основним засобом пересування вулицями є човни, а гумові чоботи – незамінна частина гардеробу всіх мешканців.

Звісно, ці природні “незручності”, у випадку правильного державного адміністрування  приваблюють туристів і приносять прибуток  у міську казну. Але не всюди вода приносить користь громаді.

В Приірпінні може зявитись нова горе-Венеція, коли ґрунтові води піднімаються, а дощі підтоплюють населені пункти. Коцюбинчан затопленими вулицями селища не здивуєш. А от чи знають про цю проблему Ірпінські можновладці та Коцюбинське регіональне “земляцтво” в Ірпінській міській раді? У цьому не впевнений.

Якщо  черговий дощ знову не привернув увагу чиновників до проблеми підтоплення селища, то можливо відкритий лист коцюбинчан примусить владу стрепенутися?

“Звертаюсь до Вас з проблемою, яка виникла на вулиці Бакала в рацоні будинків 12 – 19. Це головна дорога, якою можна заїхати в Коцюбинське. Тут, мабуть, через помилки під час прокладання дороги, коли випадає звичайний дощ, або при зимовій чи весняній відлизі створюється величезна калюжа. Вона розливається на велику відстань, як в довжину, так і в ширину. Неможливо пройти ні людям по тротуарам, ні проїхати машинам. До речі, по цій дорозі проходить один з двох автобусних маршрутів – 393. Окрім дороги, заливає також і прилеглі двори,” – йдеться в листі Наталії Медведь до редакції сайту.

“Ми намагались піднімати вирішення цього питання: написали колективний лист з підписами всіх зацікавлених осіб, віддали його депутату Ігореві Римаренку, який відповідає за стан нашої вулиці. Відповідь Ігоря Васильовича нам після представлення цього листа на засідання селищної ради містила в собі відмову через відсутність фінансування. Звертались ми і особисто до селищного голови Садовського. Соромно, що вже декілька років головна вулиця селища в такому стані,” – пише далі мешканка вулиці Бакала.

Нагадаю, що дорогу б мали ремонтувати з бюджету розвитку селища. Та навіщо ж ремонтувати дорогу, крівлю чи труби, коли пріоритетом для селища став одіозний паркан довкола клумби? Без нього ж ніяк.

Як варіант Наталія Медвідь пропонує відвести стік калюжі в нову каналізацію, яку після скандалу з витоком нечистот в озеро начебто зробили, але подальший благоустрій завмер, як і асфальтування “бульвару Садовського”.

“А що ви не знаєте де в нас бульвар Садовського в селищі? О! Я чула він так в лісі назвав так одну з вулиць. Додумався ж разом з Казіміровим. Ну на честь Казімірова хоч вулиця, а не бульвар. А то – бульвар. Хворі люди. Але люди знають, де справжній бульвар Садовського. Я сама не знала, мені роздратовані мешканці сказали таке. Він починається від гаражів і йде по бездоріжжю вздовж школи аж до селищної ради. Яка ганьба. Як побачите селищного голову, то перекажіть, що це – дійсно бульвар Садовського,” – звертається з проханням Оксана, мешканка Меблевої.

А ось і поворот до “бульвару Садовського” перед коліями. Люди намостили що могли, бо з їхніх податків купили паркан довкола клумби в дружини мера. Асфальтом вона, на жаль, не займається, тому, очевидно, ремонт доріг не передбачається.

Окрім проблем бездоріжжя, вирішив відзняти, як все ж таки долають підтоплену Бакала односельці.

Хочу пояснити громаді причини, чого так мляво відреагував на звернення виборців депутат Ігор Римаренко.

Він може собі дозволити не помічати цю таку-собі “малу” та “незначну” проблемку як-то незручності від підтоплення на Бакала для його виборців. Він щоденно не долає під будинком водяні заплави і не потерпає від хвиль проїжджих авто, як дорослі та діти, що тут мешкають.

Він сідає в 393 й навіть не платить за проїзд, що не лише я один помітив. Закон дійсно дозволяє депутатам безкоштовний проїзд, але в межах населеного пункту, в якому той обраний. А 393 – це автобус міжміського сполучення. Отже, депутати мали б їздити безкоштовно тільки в межах селища.

Римаренко такий не один. Маючи такі незаконні “бонуси”, як земельна ділянка, безкоштовний проїзд у транспорті – спокійно голосуєш за те, щоб ремонтували не бульвар Садовського чи проблемну Бакала, а придбали в дружини Садовського на ДОЦі паркан. Бюджет же приймаємо дуже швидко, не читаючи, бо секретар селищної ради каже, що проти Нового року треба і “олів’є встигнути накришити”.

Їм далеко не до Бакала з калюжами.

Вдалося записати інтерв’ю не лише з перехожим, але й з головою профільною комісії селищної ради, яка має відповідати за ЖКГ – Віктором Боримським. Як депутат двох каденцій він стверджує – питанням займаються постійно. Результат кропіткої роботи – очевидний.

Але, як виявилось, голова профільної комісії Боримський, з його слів, тут ні до чого, він каже – то парафія очільника УЖКГ “Біличі” – Петра Пушанка.

Селищний голова, який тут проїздить щодня: проблему бачить, але йому все одно, адже коштом громади він орендує собі “скромний” позашляховик. Та й біля його дому все сухо.

До відома наших горе-урядників хочу довести те, що за прогнозами гідрометцентру в середині червня, як і в Європі, фахівці гідрометцентру прогнозують сильні зливи та смерчі. В окремих районах можливий шквальний вітер. В столиці створено оперативний штаб реагування на випадок можливого підтоплення.

“Смерчі в цілому не характерні для України, хоча нестійкий температурний режим і шквальні вітри можуть призвести до їхнього виникнення у деяких регіонах, зокрема на Заході, Півдні й у Центрі, – повідомляє начальник відділу Державної служби України із надзвичайними ситуаціями Юрій Адамов.

Наші ж депутати разом з головою та секретарем ради, я переконаний, вже давно живуть в режимі літніх відпусток. Їм не до підтоплень доріг та дворів і не до сухостою довкола селища, який під час смерчів може спричинити тяжкі наслідки не лише машинам, але й людям, зокрема дітям.

У Києві всім підрозділам доручено привести сили, засоби та техніку в повну готовність до можливого водопілля й підняття рівня Дніпра. У селищі, звісно, Дніпра нема, але ми маємо інший катаклізм – горе-голову Садовського та вже відому всій Київщині депутатську групу “Спільна мета”, яка, крім дерибану лісу, іншої мети, як-то вирішення проблем мешканців селища, взагалі не має.
Тому в Коцюбинській Республіці на берегах Коцюбинського “моря” все має відбутись за класичним сценарієм: спасіння потопаючих – в руках виключно потопаючих.

Ігор ДомбровськийАвтор:

Ігор Домбровський, ІР ГО “Самозахист”

 

8 коментарів

 1. партизанка Зоя 11 Червня 2013 at 21:17

  А Садовский , как всегда не при делах? Каждый год поселок заливает,дороги в плачевном состоянии, зато зять Садовского открывает очередную мойку, оно и понятно-чем хуже дороги, тем выше прибыль у мойщиков!

  92.49.227.2**

 2. Туровський Олексій 11 Червня 2013 at 23:59

  Дивлюсь відео, читаю статтю автора і розумію, що все правильно Ігор назнімав та написав, але чи це змінить ситуацію, та чи можна її змінити на рівні бюджету Коцюбинського ? Відповідь НІ !
  Тому вважаю, що винить Садовського у всьому та за все не можна, а саме за стан доріг які автор називає “лицем селища” та “головною” дорогою до селища. Селищний голова проявив своє Садовським ул.Робітнича, яка на балансі та обслуговується Київським автодором . Він звернувся до депутата ВРУ Кутового В’ячеслава, та попросив сприяти в вирішенні питання з ремонтом данного відрізку шляху (від мосту – ТЕС). 6.06.2013 Кутовий звернувся до керівництва Автодору, та особисто контролює це питання, а значить його доведе до переможного кінця. Ще в березні отримали дані від Селищної ради відповідь на запит щодо коштів виділених та витрачених на ремонт доріг в Коцюбинському, з якого видно, що майже 70 % коштів були витрачені саме на вулиці, що знаходяться в частині Коцюбинського де переважає приватний сектор (Бакала і т.д.) Друге питання якість робіт та компанії та їх гарантії на свою роботу… Особисто я розумію, що для того щоб питання вирішилось в позитивному напрямку для селища треба як мінімум почати діяти… Чим більше я вглиблююсь в проблемні питання селища тим більше розумію, що вирішувати їх треба шляхом згуртування всіх можливих можливостей як очільників селища так і тих хто їм опозиціонує.

  95.158.20.1**

 3. Ігор Домбровський 12 Червня 2013 at 09:41

  Друже Олексій, якщо влада злочинна або не ефективна(думаю це усі зрозуміли), то важко знайти виправдання будь яким проблемам! Навіть тим що не вирішуються на місцевому рівні! Я сам розумію наскільки важко місцевим очільникам(усієї Великої України) після чергового “пакращення” Азарова та Януковича оперувати на місцевому рівні, коли усі кошти знаходяться в розпорядженні регіональної бандоти та розподіляються в ручному режимі.Але ж і Садовський в регіональній команді! Він також несе солідарну відповідальність за дії окупаційної адміністрації, яку він успішно представляє в Коцюбинському! А от проблема доріг, направду, лежить завсім в іншій площині- це розгоабовані та непрацюючі підприємства!Вадим Іванович і тут не “прі дєлах”? Навіщо ж нам такий голова?

  37.19.172.1**

 4. Сашко 12 Червня 2013 at 13:10

  Прикольно высказался Борыма:”Я так надиюсь, прыйдуть инши часы, прийдэ хтось иншый, зробыть”! Ну так не занимай чужое место, напиши заяву и пусть прийдет кто-то другой и сделает. И всю “спильну мэту” забирай вместе с собой, а то устроили с Садовским семейный подряд и доят местную громаду, и холуйствуют перед Евстифеевым и Пешим. Сколько можно издеваться над людьми?

  213.169.84.1**

 5. В.Боримський 12 Червня 2013 at 14:08

  Сашко по перше :я тобі не Борима горілки я з тобою не пив і не буду ніколи пити.По друге:цій калюжі років більше ніж тобі.По третє:ливневої каналізації в селищі не зробила жодна влада до цього.включаючи й Радянську.

  95.158.25.**

 6. Сашко 12 Червня 2013 at 17:13

  А в школе на Бориму отзывался!Ну да ладно, когда воду уберете из улицы, ранимый ты наш?Как лес дерибанить и себя не забыть, так тут вы все первые, а как работу сделать и ответственность взять то вы все последние.

  213.169.84.13**

 7. Мария 14 Червня 2013 at 19:17

  Эти регионалы уже совсем совесть потеряли, и так по всей стране! Пора уже им бить морды. Другого выхода нет.

  95.158.3.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539