Цирк “Шапіто”: тортури над ведмедями в Гостомелі

3

Мешканці Гостомеля поскаржились редакції на те, що поблизу озера знайшли ведмедів, які були запроторені у дуже тісні клітки.

Тварини розміщені так, що навіть не можуть випростатись у повний зріст. Скільки часу вони перебувають у такій неволі – невідомо.

Світлини, що посвідчують жорстоке поводження з тваринами зняв депутат Гостомельської ради, який звернувся до зоозахисників.

“Минулого року машина з цими ж ведмедями стояла так, щоб можна було побачити їх. Це був, очевидно, рекламний хід, щоб привернути увагу до цирку. Цього року цих тварин у виставі “Шапіто”, який приїхав в Гостомель на вихідні, не задіяли. Мешканці мали змогу побачити жорстоке поводження з цими тваринами. Машина стояла на майданчику за зупинкою. Це було менш показово, ніж торік,” – розповідає Юрій Марчук, депутат гостомельської ради.

“Ведмеді в таких умовах простояли три дні на спеці. Далі їх вивезли, як мені відомо, у напрямку Києва. Міліцію не викликав, оскільки це у нас точно не дасть результатів. Я звернувся в зоозахисну організацію “4 лапи” та до екологічної інспекції. Залишив їм повідомлення на сайті, фото і свій контактний номер. Від них поки не було жодної реакції. Торік від організації “4 лапи” приїздили. Фотограф був навіть з “National Geografic”, але результату як я зрозумів не отримали. Чого їх за собою тягати, якщо вони не беруть участі у виставі?” – Додає Марчук.

Редакція вирішила зателефонувати за номерами телефонів, які були вказані на афіші цирку “Шапіто”. Працівник цирку Олег, який підняв слухавку, щойно зачув про журналістів, одразу ж сам почав говорити про ведмедів:

“Ведмедів уже немає. Їх нема. Вони не виступають. Чоловік розірвав контракт. Мабуть, вони поїдуть в зоопарк.”

Як правило, ведмедів, яких вилучають у жорстоких власників, доправляють у найбліьший в Європі центр реабілітації – Синевир, що розташований на заході України.

Цих ведмедів, власник, що розірвав контракт, ймовірно, перевозить у цій вантажівці.

Ось її номери.

У Державній екологічній інспекції повідомили, що звернення від депутата Гостомельської ради таки отримали.

“У центральному апараті інспекції підготували термінове доручення для проведення термінових заходів інспекційного реагування,” – повідомила редакцію прес-сектарка Вікторія Малярчук.

Після скандалу в ЗМІ до редакції зателефонувала Руденко Валентина. Вона представилась матір’ю власника ведмедів, сказала що є заслуженою артисткою України, і повідомила таке:

“Ведмеді приватні. Неможна ж так наїжджати. Ви не турбуйтесь, не треба. Ведмеді вже кидаються. Ми їх опреділяєм. Мені допомагають в приймальні депутата. Якщо мені не вдасться я звернусь до вас.”

Вона повідомила, що ведмеді зараз перебувають в її квартирі в Києві й розповіла, звідки в неї 4-ро клишоногих:

“Якби нам не продавали, то ми б їх не купляли. Цих ведмедів нам продали в зоопарку Луганська. І в київському зоопарку. Вони росли в мене вдома. Зараз до людей гірше ставляться, ніж до ведмедів. Шукаєте їх, щоб статтю написати? Знайдіть інші теми. Ви не знаєте, як ми виживаємо. 5 місяців взимку треба годувати.Сезонна робота. Треба людям давати жити. Нада домовитись. Нам продали, ми зробили номер. В мене тварини лучше їдять, чим я. Приходять в цирк люди і питають, а звірятка єсть? От всі так хочуть.”

Ведмедями та місцем утримання тварин наразі зацікавились правоохоронці. Зі слів Валентини Руденко до реабілітаційного центру ведмедів у Синевирі вони ще не звертались.

3 коментарі

 1. Параска 10 Липня 2013 at 19:06

  Марчука самого потрібно в клітку. Він бандит. Теж мені зоозахисник. Сам ще до недавна котів вішав. А декілька років назад так побив чоловіка, що він через деякий час помер.

  213.238.*.*

  • Ірина Федорів 12 Липня 2013 at 00:37

   Оцінюють не людей, а конкретні вчинки.

   Я, наприклад, про Юрія Марчука в принципі мало що знаю. Але усвідомлюю одне: якби він не зробив фото і не надав розголосу (звернувся до журналістів та подав звернення в екологічну інспекцію) – ведмедів ніхто б не розшукував, щоб вони принаймні жили далі в нормльних умовах, а не в клітках, де не можна випростатись і де вони випорожнюються під себе.

   Жодне ЗМІ не в змозі відслідкувати всі такі теми на місцевому рівні в державі, якщо немає свдіомих громадян, які про це повідомлять.

   Якби такий вчинок зробив наш депутат Євстифєєв, попри те, що він причетний до багатьох незаконних схем, то це був би гідний вчинок.

   Немає хороших чи поганих людей. Є вчинки, які відповідають нормам закону й моралі або не відповідають.

   За вашою логікою, якщо якась дитина висить на краю прірви й її врятує, надавши руку допомоги, хай навіть людина, що за свої нелюдські вчинки засуджена на довічне, то цей вчинок є поганим? І цій людині треба скзати: теж мені рятівник знайшовся?

   В людини завжди є вибір. Про це йдеться не лише в християнській філософії.

   Якщо Ви, як громадянин, знаєте про жорстоке поводження з тваринами (Ви навели приклад з котами) – зробіть фото, подайте їх в ЗМІ й правоохоронні органи. Тоді, якщо це дійсно так, врятуєте тварин від жорстокого поводження чи смерті.

   Коментарі самі по собі мало на що впливають, але кожен обирає силу дії (почати і довести до кінця, чи написати черговий анонімний коментар).

   За такі вчинки як оцей можна лише дякувати людині за небайдужість.

   95.158.22.1**

 2. Андрей 10 Листопада 2013 at 03:41

  Чи маете якусь информацію що з медведями у Гостомелі зараз,я брав участь у де кількох визволенів ведмедів до Синевиру,буду вдячен за будь яку информацію…

  37.57.188.**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539