Як “звітували” депутати Ірпінської ради – Бідула та Володарська

1

Ще на початку літа депутатка Людмила Бідула повідомила, що звітуватиме з депутаткою Валентиною Володарською разом. Про дату і час обраниці громади обіцяли повідомити заздалегідь.

Як виявилось, учора на сайті селищної ради Коцюбинскього невідомо коли завісили повідомлення, що звіт відбудеться наступного дня у четвер.

Двоє депутаток, очевидно й не розраховували, що у будній день близько 13:00 до актової зали лікарні мають прийти сотні тих, хто за них віддав свої голоси.

Станом на вечір четверга, коли вже відбувся так званий “звіт перед виборцями”, повідомлення переглянули аж 15-ро відвідувачів.

Про те, що звітують депутатки не знали не лише виборці, але й колеги головної лікарки Бідули та викладачки 18 школи Володарської. Не знали і члени виконкому .

“Я нічого абсолютно про таке не чув,” – запевняє Ігор Лошицький, директор школи №18, який на додачу є членом виконкому селищної ради.

Колеги ж Володарської по школі відверто дивуються й не розуміють, про що та могла звітувати про свою діяльність, якщо, приміром, для школи нічого так і не зроблено.

На сесії Коцюбинської ради, яка відбулась 27 серпня, за два дні до звіту, депутатам навіть не сказали про те, що відбудеться такий звіт, аби вони попередили мешканців округу.

У лікарні ж з журналістами на цю тему бояться говорити публічно – з острахом думають санкцій керівниці й осуду колег.

“Я почула, що звіт буде в обід сьогодні, десь об 11 годині,” – говорить працівниця лікарні, яка побажала залишитись невідомою, оскільки боїться реакції колег і керівниці-депутатки Бідули.

Декому з працівників поталанило дізнатись напередодні “звіту”. Ті, хто прийшов близько 13:00 в актовий зал лікарні зізнаються: там були переважно працівнки лікарні.

На початку літа Бідула телефоном запевнила редакцію, що про звіт належним чином повідомлять громаду.

“Неодноразово наша громадська організація зверталась до міського голови Ірпеня Скаржинського і до депутатів Ірпінської ради, що, згідно з законом, вони мають звітувати. Ми ще не раз жартували з депутатами, що треба ж тільки повідомляти не так як завжди громаду: за кілька годин про людське око,” – говорить  очільник громадської організації Ігор Домбровський “Самозахист”.

“Попередили менш, ніж за добу, на сайті, який масово ніхто не читає протягом доби. Призначили в будній день, в робочий час. Це ганебно,” – додає Домбровський.

Помічник народного депутата Олексій Туровський, який сьогодні був на сесії Гостомельської ради, такою “підзвітністю” депутатів Ірпінської ради був шокований:

“Скільки я ходжу як помічник народного депутата на сесії Ірпінської ради, а це вже понад півроку я жодного, наголошую, жодного разу не бачив, щоб пані Бідула або пані Володарська відвідували сесію. Якщо ж депутат пропускає понад 50 % сесій рад, то є всі підстави для скаладння мандату.”.

Щодо ситуації з інформуванням громади за добу до звіту, то Туровський наголосив, що в законі чітких вимог, які регламентують процедуру звітності законотворці не прописали.

“До народного депутата Вячеслава Кутового надійшло звернення від депутатки Коцюбинської селищної ради Ірини Федорів, яка була обурена тим, що депутати її ради відмовляються належним чином звітувати перед громадою. Оскільки депутати прикриваються прогалинами закону, то Федорів просить розробити законопроект, який би чітко регламентував процедуру підзвітності. Вячеслав Григорович разом із фахівцями узявся за написання такої необхідної законодавчої ініціативи. Якщо парламент її прийме, то вона пошириться вже на всі ради України,” – додає Туровський.

Згідно ж з листом, який отримали від секретаря Ірпінської ради депутати, інформація про звіт депутатів мала б бути доведена до апарату Ірпінської ради та опублікована в Ірпінському віснику, який передує звіту.

“Я дізнався про те, що Володарська звітуватиме вчора. Це не є проблемне питання, ми можемо попросити їх ще один раз прозвітувати. А що на сайті селищної ради лише вчора вивісили повідомлення? Я з ними обома завтра переговорю й ми вирішимо це питання,” – обіцяє секретар Ірпінської ради Олег Білецький.

“Загалом в Ірпінській раді вже прозвітувала половина депутатів, хто сам повідомляв, хто просив мене, хто через “Ірпінський вісник” це робив,” – додає Білецький.

Нагадаємо, що депутати Приірпіння системно порушують законодавство України, яке їх зобов’язує звітувати перед громадою. Редакція оприлюднить звіти депутатів всіх рад регіону, якщо їх надішлють за адресою pigmaliones ! gmail . com (адреса без пробілів, замість знаку оклику @).

Дізнатися ж у самої депутатки Бідули, яка обіцяла, що громада буде заздалегідь поінформована, чому вони вирішили таким чином організувати звіт, щоб охочі громадяни не змогли його відвідати не вийшло.

Замість голосу депутата Ірпінської ради у слухавці лунав рінгтон: “Пацелуй меня удача. А захочеш – обними…” 

1 Comment

  1. Сашко 30 Серпня 2013 at 15:18

    Люди сами виноваты- выбирают кого попало, ничего не требуют от выбранных, не интересуются общественной жизнью, а как приходит “время собирать камни” обвиняют всех и вся! А нужно начинать с себя. Выбрали прохиндеек – хлебайте по полной.

    213.169.84.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539