Мер Бучі завітав на день Гостомеля: нові земельні амбіції Федорука

3

Дорожный знак: "Внимание: дерибан на дорожном ремонте!"

Авторка: Олена Жежера

Уперше за останні кілька років на день селища завітав знаний забудовник регіону – міський голова Бучі Анатолій Федорук.

Гостомельчани б не удостоїлися такого, якби не чергове земельне питання, яке стоїть у порядку денному Гостомельської ради.

Ціна питання від 2 до 17 гектарів. Очевидно, тому Федорук у святковий день і приїхав залагоджувати земельні справи. Вигляд у нього був досить таки робочий, а не святковий. 

Оскільки в Бучі дуже гостро стоїть питання водопостачання для новобудов, зокрема й тих, що Федорук будує разом із своїм кумом – Володимиром Карплюком, то династія забудовників шукає шляхи вирішення цього питання. Перспектива продажу квартир без води чи з проблемним водопостачанням, либонь, видається забудовникам доволі примарною.

Саме тому постало питання у поглинанні сусідніх населених пунктів. До земель Мироцького та Блиставиці Федорук поки не зміг добратись.

“Мироцьке Федоруку було потрібне найперше заради землі, яка в нашому селі ще є. Також бучанським забудовникам потрібно кудись скидати стоки і вони збиралися це робити в Мироцьке”, – розповідає голова тамтешньої сільської ради Ольга Джус.

Місцева влада Мироцького до останнього тримається під тиском забудовників і не дає перевести землі сільськогосподарського призначення під житлову забудову, але місцеві розпоідають, що депутати Бучі, розуміючи, до чого все йде, вже скупили тут паї.

“Брали землю під сільськогосподарські роботи – нехай садять і обробляють землю,” – відрізали у селищній раді.

Аналогічна ситуація була й у селі Блиставиця.

Окрім блиставицької землі, відомих бучанських забудовників цікавила ще й вода, оскільки у Бучі, про що вже йшлося, є проблеми з водою.

Це підтвердили й архітектори, які представляли нещодавно на громадських слуханнях у Бучі проект багатоповерхових будинків забудовниці Наталії Бойчук (помічниці Володимира Карплюка). До речі, проект на громадські слухання був представлений постфактум – будинки забудовниці вже стояли зведеними, погодила це громада чи ні.

Архітекторка тоді зазначила, що забудовниками здійснюється розробка блиставицького водогону.

І хоча блиставицькі депутати вже прийняли рішення про приєднання до Бучі, Бородянська районна рада вважає, що подібні питання потрібно вирішувати виключно через місцевий референдум, який зараз провести неможливо через відсутність відповідного законодавчогополя.

У Гостомелі ж для Федорука з’явилася нагода отримати одночасно і землю, і воду.

На разі ціна питання – 2,4 гектари.

У 2010 році Міністерство оборони звернулося до Гостомельської ради з листом, в якому просить прийняти на баланс 2 будинки, за якими закріплено понад 2 гектари землі.

Міністерство у своєму розпорядженні має лише акт на право користування цією ділянкою. Акту права власності у них немає.

Ця процедура пов’язана з розформуванням військової частини ракетних військ, яка з 1986 року розташовувалася в Гостомелі, біля села Блиставиця.

Гостомель тоді погодився взяти ці будинки на утримання за умови, що Міноборони забезпечить своїх мешканців електроенергією та теплом. Станом на сьогодні котельня та електростанція потребують ремонту.

Для забезпечення опалення в двох двоповерхових будинках у військовому містечку на опалювальний сезон, за словами начальника Гостомельського ЖЕКу, депутата Бучанської ради Олега Паламарчука, потрібно 150 тонн вугілля. Одна тонна коштує близько 500 гривень. Отже, ціна питання – 75 000 гривень.

Селищна рада традиційно киває на відсутність грошей у бюджеті і замість того, аби шукати кошти на опалювальний сезон для цих двох будинків на останній сесії більшість депутатів голосує за те, аби відмінити рішення сесії 2010 року про взяття будинків військовослужбовців на баланс, що фактично є початком передачі землі Бучі.

Своїм рішенням представники гостомельської громади фактично обікрали громаду мало не на мільйон доларів, оскільки одна сотка землі в селищі сягає 4 тисяч доларів.

Ті, хто утримався проти такого рішення мотивують це тим, що буцімто до ради звернулася громада Гостомеля з проханням віддати їх Бучі.

Як з’ясувалось, звернулась не громада Гостомеля, а лише мешканці цих двох будинків на території екс-військової частини.

 

Але це негромада Гостомеля. У цих людей бучанська реєстрація. Тобто де-факто звернулась частина громади Бучі. До того ж квартири, в яких вони проживають, ними не приватизовані.

“Приїжджав Федорук, сказав, що тут незабаром буде новий житловий комплекс. Людям він пообіцяв прискорити оформлення документів на приватизацію квартир. Люди погодились. За порадою представників Бучанської ради ми зібрали підписи під зверненням до гостомельських депутатів та селищного голови з проханням передати нас Бучі”, – розповідає мешканка військового містечка Ольга.

“Ми їздимо в поліклініку, возимо дітей в школу та садочки в Бучу. У нас бучанська реєстрація, депутат з Бучі і голосували ми за Федорука”, – пояснює, чого хочуть приєднатись до Бучі, Ольга.

Працівник котельні, колишній військовий з Білорусі, переконаний, що Гостомель їм ні до чого.

“Ми хотим в Бучу. Гостомель, всьо равно, что Блиставица – клоака. Нам Федорук пообещал взять нас к себе. Когда будут у них деньги в бюджете, они нам отремонтируют котельню или сделают в каждой квартире индивидуальное отоплєние”, – переконаний колишній військовий.

Те, що на цих землях незабаром з’являться багатоповерхівки, білоруса не лякає.

“Буче ж нада развиваться, им нада строиться, сейчас уже в Буче негде”, – так бачить реалізацію потреб Бучі чоловік.

На зауваження журналістів, що громада Бучі та й Гостомеля від цих забудов лише програє і що квартири в цих будинках нікому безкоштовно не дадуть, чоловік знизав плечима:

“Я об этом не задумивался, главное, чтоб мою квартиру приватизировали. А там.. Всьо равно рєшат как хотят”.

Нещодавно до котельні привезли 40 тонн вугілля, його завезли з іншої військової частини Гостомеля, яку також розформовують.

Цього запасу, за словами працівника котельні, вистачить на пару місяців.

Поки мешканці Бучі на території Гостомеля грають на руку забудовникам, які вже, очевидно, провели з-поміж них “правильний” інформаційний лікнеп, влада Гостомеля навіть не намагається знайти кошти на опалення двох будинків.

Як виявилось, бюджет Гостомеля можна поповнювати – було б лише бажання.

Влітку Державна фінансова інспекція України під час ревізії виявила порушення, які спричинили до втрати 1,5 мільйони гривень. Для порівняння, річний бюджет селища становить близько 7 мільйонів гривень.

“До місцевого бюджету не надійшло більш як 1 млн грн, через те, що орендар не сплачував оренду за користування земельною ділянкою,” – повідомляють в Держфінінспекції.

Близькі до ради джерела повідомляють, що ці гроші завинив депутат Ірпінської ради Юрій Прилипко за оренду більше, ніж 20 га землі.

Цю інформацію Прилипко підтвердив і запевнив, що платити не буде, аж поки його суд не змусить внести гроші до бюджету селища.

“Протягом 15 років я платив справно по 8-12 %. У нас по “Ольвії” закінчилася оренда землі. Депутати не продовжили. Я позвав юриста і сказав, раз так – не платити ні копійки, поки не продовжать оренду. Я зараз заберу свої фірми і не буде 135 мільйонів у бюджет. Тепер ідуть суди. Суд сказав не платити. Суд буде вирішувати,” – розповідає чому в такий спосіб не поповнюється бюджет селища Юрій Прилипко.

Через деякий час після цієї розмови Юрій Прилипко перетелефонував редакції й повідомив, що до “Ольвії” він не має жодного відношення.

“Я остуда вышел”, – стверджує Прилипко, щоправда, не уточнює коли.

Депутат Прилипко зазначив, що в Гостомелі, окрым нього, є великі платники податків, наприклад, склозавод та АНТК “Антонов”.

За таких умов відсутність суми у 75 тисяч гривень в бюджеті задля збереження для громади 2,4 га землі виглядає доволі нереалістичною.

“У нас на регламентній комісії розглядалося питання передачі Бучі будинків та землі колишнього військового містечка. Ми були категорично проти того, щоб віддавати житловий фонд та закріплену за ним землю – 2,4 га, Бучі. Цю землю можна використати на потреби громади селища. Зараз земельних ділянок та покращення житлових умов потребують близько 2000 тисяч гостомельчан”, – говорить депутат Олег Поповичук, який є членом регламентної комісії в Гостомельській раді.

Якщо теоретично роздати гостомельчанам, які потребують покращення житлових умов по 10 соток землі, де, варто зазначити, немає лісу, то чверть сотні гостомельчан могли б цілком вирішити свої житлові питання.

Але понад 2 гектари, як виявилось, “потрібніші” Бучі, але ними скористається не тамтешня громада, а, як заведено, ті, хто у Бучі при владі.

Окрім цієї землі за військовим містечком закріплено ще 17 гектарів території Гостомеля. Їх Міноборони збирається виставити на продаж.

Де-факто Гостомельська рада рішенням про відчуження гектарів землі на користь Бучі здала інтереси своєї громади. Присутність Федорука ще раз підтверджує потужне лобі бучанської династії у земельних питаннях в регіоні.

Башун з Євстифєєвим приїхали на День селища Коцюбинське, аби оглянути свої тисячі гектарівЗа джерелами селищної ради Гостомеля, земельне питання щодо дерибану гектарів землі військового містечка має провести хтось з обласного рівня влади.

Взагалі знаковим є той факт, хто з’являється на дні селищ і міст, якщо не має до населеного пункту прямого відношення.

Приміром у Коцюбинському на святкуваннях дня селища журналісти якось помітили депутата облради Вадима Башуна, який причетний до дерибану Біличанського лісу.

Авторка: Олена Жежера, журналістка.

 

3 коментарі

 1. Гостомельчанин 20 Жовтня 2013 at 18:30

  наскільки мені відомо, Прилипко вже давно не має до Ольвії ніякого відношення

  195.211.141.**

 2. вася74 20 Жовтня 2013 at 23:48

  Бред сивой кобылы! А Рыжый попугай Поповичук – шестерка базарной мафии

  213.238.8.**

 3. Гость 21 Жовтня 2013 at 22:52

  Краще б Федорук пойму погасив, яка горить уже місяць. В бучанському парку можна задихнутися від диму. Теж мені “собиратель земель”!

  95.158.2.**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539