“Дошка ганьби” у школі – нові методи покарання для дітей

18

Школа: почему ребенок плачет, не отпускает маму

Авторки: Ірина Федорів, Олена Жежера

Всіх, хто запізнюється, чи приходить до школи не у формі, – фотографують. Потім ці світлини вивішують на “дошці ганби”. Це відбувається в скандальній бучанськиій школі № 5.

Такі нововведення – це ініціатива директора Михайла Наконечного.

Про те, що їхніх дітей фотографують – батьки дізнались не від дирекції школи, а від своїх зляканих дітей.

“Я була шокована, коли мені дочка розповіла, що її виводили в коридор і фотографували. Думаю, такі методи директор успішно застосовував раніше – коли тут був інтернат. Він, може, відчував свою безкарність, тому що діти-сироти не мали кому поскаржитись,” – припускає одна з мам.

“Як можна фотографувати дітей без згоди батьків?” – риторично запитує жінка.

Коли “порушники” приходять до школи – їхні прізвища записують. А далі за дорученням завуча з виховної роботи – Галини Льовіної – старшокласники, які відвідують фотостудію й повинні відловлювати та фотографувати дітей.

“Вона нам давала список дітей, а ми ходили по класах, викликали їх і фотографували. Потім списки та фотографії віддавали завучу. Вона вже сама вибирала, кого вішати на дошку, а кого – ні,” – розповідає одна з учениць.

Деяких дітей викликали для “фотосесії” посеред уроку, що, очевидно, заважало безпосередньо їхньому навчальному процесу.

Таких “дошок ганьби” у школі дві. Ті, хто запізнився, потрапляють на дошку з назвою  “Рейд “Висплюсь – перийду”. Редакція зумисно приховала обличчя дітей. На світлинах їх видно чітко.

son

А ті, хто не мають форми – знаходять себе на дошці “Рейд “Одягаю все, що маю”.

odag

Своє нововведення директор не приховував і на батьківських зборах. Він навіть розцінив це, як свою заслугу перед батьками.

Але ганебною фотосесією покарання не обмежувалось. Тих, хто запізнився було вирішено залишати в холі.

Директор школи, який сам був вихідцем з інтернату радянських часів, наголосив батькам, що з ним його директор поводився ще гірше:

“Мій директор колись, не пускав нас до школи і ми стояли на холоді під школою разом з учителями, які теж спізнились, школа закривалась на ключ. А у нас у холі тепло”.

Методи вихідця з радянскього інтернату обурили не лише жінок, які, як правило, більш вразливі, а й чоловіків:

“Старші учні школи ходять по класах і фотографують дітей – тих, хто без шкільної форми та тих, хто запізнився на урок, а потім вивішують ці фото на дошку ганьби. Причому, фотографують усіх порушників, а вивішують лише деяких. Це неприпустимо і будь-який психолог скаже, що такі дії травмують психіку дитини”.

“Що відбувається в цій школі? Здається, що вчителі школи ніяк не можуть забути, що вони вже не інтернат – і в дітей є батьки,” – додає батько.

У кількох школах регіону, зокрема в селищі Коцюбинське, до форми жорстких вимог немає, оскільки статут не прописує чітко, якою вона має бути. Попри намагання батьків ознайомитись з статутом бучанської школи № 5 – відповіді на офіційний запит вони так і не отримали.

Але, що б не значилось у статуті, експерти-правозахисники подібні ініціативи з “дошками ганьби” вважають кричущим порушенням прав дітей.

“Вивішування фотографій дітей на дошці ганьби є абсолютно неефективною радянською звичкою.  Такі дії директора є непедагогічними, адже де-факто надають право одноліткам насміхатися і травити дітей. Ба більше такі дії грубо порушують право на приватність. Так, школа може мати документ, який регулює носіння форми. Однак, якщо учень порушує вимоги правил – це питання, яким має займатися класний керівник і психолог, а не загал. Має бути проведена робота з батьками і з’ясовані причини такої поведінки,” – розповідає Ігор Розкладай, експерт Інституту медіа-права.

“Ще один аспект – дирекція школи доручає неповнолітній особі збирати інформацію про малолітніх дітей. По-перше, з огляду на легкість переносу даних у цифрових пристроях, ризик неправомірного поширення інформації є надвичайно високим. По-друге, це є прямим порушенням права особи на зображення – батьки, вочевидь, не давали дозвіл на і на фотографування і на поширення таких фотографій. В нормальній правовій державі, директор мав би бути вже відсторонений, а на додачу правоохоронні органи мали б підстави щодо порушення кримінальної справи. Чи буде реакція на практиці залежить перш за все від того, чи стануть на захист своїх дітей батьки. Саме вони мають подати скарги і в райвідділ освіти і до органів прокуратури,” – додає Розкладай.

Такими кричущими порушеннями обурені не лише правники.

За словами Наталії Холоденко, яка є психологом і бере участь в багатьох проектах, зокрема й телеканалу СТБ, у деяких випадках такі дії можуть спричинити самогубство дитини.

“Особливо вразливі діти в підлітковому періоді. Тут навіть неправильно сказане слово може бути небезпечним, якщо в дитини не дуже стабільна психіка, не те що зображення, яке висміюють однолітки і дорослі. Це приниження особистості. За зовнішній вигляд відповідають батьки. І вирішуватись все має між дирекцією і батьками. Те, що відбувається у школі – не що інше, як пропаганда насміювання й приниження дитини. Те, що це робиться за ініціативою дирекції школи, означає, що саме дирекція відповідальна зокрема і за підвищення напруги й конфліктності в дитячому колективі. Може доходити далі до того, що буде далі так: “А! Ти клаповухий? Я тебе сфотографую! Ти не такий, як всі.” І далі викладуть для висміювання в Інтернет,” – розповідає Наталія Холоденко.

“У дитини це розвиває комплекс меншовартості. Але для дирекції має бути показовим те, що раз діти і далі запізнюються і приходять не у формі, то цей незаконний метод, який порушує і права дітей і Конвенцію з прав дітей, й шкодить розвитку особистості дитини, не діє, ” – резюмує психолог.

Кілька днів тому на батьківських зборах батьки висловились категорично проти таких методів і фотополювання на тих, хто не у формі й запізнюється припинилось. Але “дошка ганьби” з світлинами дітей, дехто з яких прикриває своє обличчя, і досі висить на стіні.

В управлінні освіти міста Буча й гадки не мають, про дисциплінарне ноу-гау.

“Ні, я про це нічого не знав, це не з мого дозволу робиться.. Але як можуть пояснити, чому діти запізнюються? Виходить, що батьки кажуть дітям не ходити до школи? Друге питання, є дисципліна в школі і її не треба порушувати… Але про дошку я нічого не знаю.. Зараз подзвоню в інтернат і будемо розбиратися,” – відповідає журналістам начальник відділу освіти Олег Цимбал

Це не єдина річ у виховному процесі, про яку батьки дізнаються пост-фактум. Якось виявилось, що деякі учні стоять на особливому обліку й з ними без відома батьків працюють психологи.

Раніше деякі батьки випадково дізналися від вчителів, що на їхніх дітей заведені спеціальні картки, діти стоять на особливому обліку й з ними працюють психологи, причому батьків попередньо ніхто не повідомляв про заведення таких карток на їхню дитину.

Авторки:

 Ірина Федорів, журналістка,

   Олена Жежера, журналістка.

18 коментарів

 1. Костянтин 13 Лютого 2014 at 15:44

  Їх саміх потрібно на облік ставити. Таке може зробити тільки та людина, в якої вже є цей комплекс меншовартості.

  91.196.121.2**

 2. Тетяна 14 Лютого 2014 at 00:01

  Знаєте, ще минулого навчального року діти школи №5 мали змогу фізично загартовуватись у невеликому тренажерному залі школи. Там були встановлені: бігова доріжка, 4 швецькі стінки, степпер-платформа, 3 силові тренажери, навісні турніки, стійка для пресу, гантелі ручні від пів-кіло і більше і тд. Зараз у цьому приміщенні відбуваються уроки праці у хлопчиків (які, до речі, ніяк не збагнуть – чому у їхній просторій майстерні тепер навчаються дорослі, а вони сидять тут).
  Сьогодні зустріла директора та поцікавилась, де зараз знаходиться тренажерка? Відповідь була така:
  -Вже немає.
  -А де ж тренажери?
  -Лежать на металобрухт.
  Досить дивна відповідь, як на мене.
  (До речі, ті ж самі гантелі по ціні металобрухту коштують в рази дешевше).
  Батьки, то може скинемось на новий тренажерний зал для школи, адже старий був подарований, то й не жалко…..
  Пам’ятаєте, нещодавно школу передали до Бучанського відділу освіти….
  Та ні, не може бути, це просто збіг.
  Чи пак спонсори повідбирали, все що було надаровано школі-інтернат?

  95.158.10.1**

  • Виктория 14 Лютого 2014 at 05:26

   Я учусь в етой школе и поверьте узнала только на пятый год что у нас в школе есть тренажорный зал и то с интернета вычитала, а мальчикам очень там хорошо потому што не надо одеваться,выходить с школы и ити на труды как было раньше.(на планшете нет украинского языка поэтому пишу на русском)

   95.158.48.1**

   • поганийкоментатор 22 Лютого 2014 at 23:56

    Дитинко, “(на планшете нет украинского языка поэтому пишу на русском)” боюсь, що навіть російською твою письмову мову назвати важко))) В тебе на планшеті напевно немає редактора, так що піди випий чаю, заспокойся і попроси тітоньку-авторку відредагувати твій пост!)) Щастя тобі і купу книжок під ялинку наступного року!))

    176.113.162.**

 3. Наталія 14 Лютого 2014 at 22:08

  Ніхто не замислювався про зворотній бік ситуації, чому вже третій рік відбувається тиск на адміністрацію школи, постійні перевівки вчителів. Ця школа в центрі міста з її територією дуже ласий шматок. І справа тут не у дошці “пошани”. Дитина з підвищеним рівнем тривожності, яка може переживати з приводу фото на дошці, навряд-чи буде постійно запізнюватися. Моя дитина навчається в цій школі, жодних непорозумінь у мене з керівництвом не виникало, адекватні, нормальні люди. А якщо ви постійно запізнюєтесь на робоче місце, з вами довго будуть гратися, порядок повинен бути порядком. Це просто хтось поклав око. Інтереси дітей, чи переживання батьків тут не до чого;

  94.248.73.1**

  • Вікторія 17 Лютого 2014 at 17:57

   Повнісю підтримую!!!!

   91.209.11*.*

 4. поганийкоментатор 15 Лютого 2014 at 21:10

  Буду коментувати уривками, бо від відрази до написаного верне…
  “У кількох школах регіону, зокрема в селищі Коцюбинське, до форми жорстких вимог немає, оскільки статут не прописує чітко, якою вона має бути.”
  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1004-96-%D0%BF
  Що означають слова “автора” статті??? Є закон УКРАЇНИ. Збожеволіли?? Навчаючись у гімназіїї ім. Т.Шевченка міста Києва після запровадження цього закону, можу сказати, що нас не пускали ВЗАГАЛІ без форми в приміщення школи.
  Щодо запізнень, – хотіла б запитати у вас, шановні ПОВНОЛІТНІ, часто вам дякують за те, що ви спізнюютесь на роботу? Чи може, ваш роботодавець за кожне ваше запізнення кидає вам бонуси на зарплатну карту? А повертаючись до шкільної форми виникає запитання: ви на роботу (маю на увазі роботу в офісних приміщеннях) приходите в драних джинсах і у майці?.. Відверто вам заздрю, якщо це так (бо сама не дуже полюбляю офіційний дрес-код), але уявімо на секундочку банк, в якому ходять напівоголені дівчата й незрозуміло одягнені хлопці. Так от, я б і копійки не довірила цій установі. Повертаючись до школи, не забувайте, що діти – наше майбутнє, і не підготувати їх до майбутнього дорослого життя – ось справжній ЗЛОЧИН!!!
  “Директор школи, який сам був вихідцем з інтернату радянських часів”… Вибачте, шановна аВТОРКО, мені особисто дуже цікаво звідки у вАС, дана інформація?;) І ще, у вАС в статті дуже багато коментарів від “батька дитини”, “мами дитини”… а ці люди, окрім вАС, з кимось спілкувались? Може з адміністрацією школи, чи виступали з пропозиціями на батьківських зборах (які регулярно проводяться)????
  Думаю, що багато хто з читачів цієї статті читав “Гаррі Поттера”(якщо ні, то обов`язково познайомтесь з цією чудовою книжкою!) . Згадайте Ріту Скіттер… Бажаю щастя вам і вашим дітям!Від усього серця!!!

  176.113.162.**

 5. Сергій 16 Лютого 2014 at 15:18

  У цій ситуації хотів би порадити інтернет-виданню перед публікацією статті, спробувати розібратись у ситуації. В статті безпідставно звинувачений директор школи, хоча так звана “дошка ганьби”, а насправді гумористична газета є не його ініціативою. Положення про цю гумористичну газету розроблене та затверджене Радою учнівського самоврядування та Радою школи. Підпису директора, або будь-якого його наказу, що встановлював би випуск такої газети не існує. На мою думку ця публікація є спробою вирішити кадрові питання у цій школі.

  95.158.48.2**

 6. Pupil 16 Лютого 2014 at 22:50

  Доброго дня,я як і всі учні цієї школи не можу спокійно та адекватно реагувати на такі повідомлення.
  По-перше,йде величезний тиск на директора,який взагалі не до чого .Усім відомо,що після того як школа №5 стала міською,директора вирішили змінити,що не так легко,коли він чесна та порядна людина,проводилася( і продовжує проводитись) величезна кількість перевірок,пишуться “чесні” статті,йде натиск,що заважає навчальному процесу,а не ваша дошка “ГАНЬБИ”.Всі прекрасно розуміють і хто є автором цих ганебних статтей. Дорога пані, якщо вам не подобається цей навчальний заклад,заберіть документи і залиште нас в спокої,але кращого закладу Ви не знайдете! Щодо рейдів, таке рішення було прийняте дітьми,що входять до Шкільної ради учнів,для того щоб боротись з правопорушниками. У статуті школи чітко прописано,що кожна дитина повинна ходити в шкільній формі( як і в будь-якій школі) і ні в якому навчальному чи то іншому закладі нормально не ставляться до запізнень,тож було прийнято записувати порушників, аби далі викликати їх на раду та проводити бесіди,та фотографували,(але досить рідко вивішують на стенд,хіба що тих хто найчастіше запізнювався ),діти адекватно ставляться до такого введення,що не є новим,більшість навіть позує. Такий спосіб стимулює не запізнюватись та бути відповідно вдягнутим. Від недавна деяких дітей почали залишати в холі,так це правда,але лише тому що запізнення більше ніж на 10 хв ой к заважаютьт навчанню,тож це правильно дочекатись закінчення уроку, а не весь урок сходитись. Дорогі батьки,відправляйте,підвозьте,ведіть своїх дітей в школу раніше,а не потрібно кричати як це по-фашистські! Як на мене,потрібно було робити так раніше,бо тепер у нас є повноцінний перший урок!
  Не потрібно прочитавши статтю поводити себе як ця жіночка-автор,яка лише намагається розкрутити скандал,у нас прекрасний директор,завуч виховної роботи та навчання,психологий та соцпрацівники ,дуже чуйні та талановиті люди,підійдіть-запитайте,вас не залишать осторонь і ви зрозумієте всю суть наклепу.

  95.132.211.**

 7. Інквізитор 17 Лютого 2014 at 22:48

  Заручниками цих сумнівних “педагогічних” експерементів “добродія” Наконечного залишаються діти, так беззахисні діти, права яких цей “заслужений” поки що не засуджений “педагог”, горе керівник, грубо порушує. Прикро, що у нас можна безнаказано проводити подібні експерименти. кажете підпису його ніде не має, а хіба він такий тупий підписувати собі вирок? Або як керівник відповідає за все, або ховається за спинами своїх прихвостнів.

  95.158.48.1**

  • поганийкоментатор 22 Лютого 2014 at 23:48

   Я так розумію, що думку абсолютної більшості батьків Ви, шановний “Інквізитор” (ідеальний нік, повністю описуючий внутрішній стан людини) взагалі не враховуєте. Хотіла б поцікавитись наявністю у Вас педагогічної освіти? Адже ви так відчайдушно беретесь оцінювати дії всього педагогічного колективу цієї школи. А безнаказано в нашій країні до сьогоднішнього дня можна було лише чорнити імена достойних і звеличувати циніків і брехунів. Я думаю, що вже всі зробили висновки і про автора статті і про того, хто цю статтю і скандал замовив. Всі наші вчинки в житті завжди повертатимуться нам бумерангом…
   Бажаю всій вашій дружній команді добра та щастя. Посміхайтесь частіше, і може жовч, що випирає у вас крізь усі видимі і невидимі місця нарешті закінчиться. Слава Україні!!!

   76.113.162.**

 8. олена 17 Лютого 2014 at 23:26

  Очень грустно видеть как идет война за землю школы,территорию, как откровенно давят на директора и коллектив, как от всего этого страдают дети- ведь настрой педагогов отражается на детках. Очень грустно видеть как двум бессовестным мамам-журналисткам “заказали ” директора и как в их воспаленном мозгу родилась такая идея “ломают психику детей” и “криминальная ответственность”. не нравится- заберите своих детей и идите в другую школу – часто еду на работу и возле воздухофлотского возле ворот школы человек по 30 учеников стоят и курят- там наверное, отличный директор, он не нарушает прав детей и дает им право выбора-хочешь кури…
  очень грустно видеть как мэр строит парки и фонтаны, высотки и церкви, но садики и школы нет-вместо этого честными и нечестными путями хотят прибрать к своим рукам школу №5.
  а задеть воспитание дисциплины в школе могло только тех родителей, которые сами не знают что такое “дисциплина”, которые видать в свое время опаздывали и висели на доске позора, а теперь всплыли комплексы детства и решили отыграться… вам надо сходить к психологу!

  95.158.38.**

 9. За счастливое детство 19 Лютого 2014 at 18:56

  Здравствуйте Ирина и Елена. Хочу обратиться к Вам, Ирина. А какой Ваш и интерес в этой истории??? Возможно у Елены не сложились отношения с руководством школы. Мне кажется, подобные проблемы не должны решаться за счёт других людей, а в данном случае, ДЕТЕЙ! Послушаете детей! Послушайте, ЧТО ОНИ ГОВОРЯТ О СВОЁМ ДИРЕКТОРЕ И СВОЕЙ ШКОЛЕ (мой ребёнок учится в этой школе). Знаете, они готовы идти к мерии и митинговать. Это ужасно,когда в детских душах поселяется желание наказать обидчиков. А ВАШИ имена скандирует ВСЯ школа! Против чего Вы боритесь? Против дисциплины в школе? Против Порядка? В Вашей статье большая часть – ЛОЖЬ! Без согласия родителей в этой школе ничего НЕ ПРОИСХОДИТ! При приёме в школу нас ознакомили с уставом школы. Все родители нашего класса давали письменное согласие на работу психолога с детьмя! На посещение кружков – заявление!На проведение медосмотра – заявление! На любое мероприятие – ЗАЯВЛЕНИЕ! Каждое родительское собрание начинается с того, что всем напоминают о том, что в школе есть ПРАВИЛА! Почему те, кому это не нравится не встают и не говорят о проблеме открыто? Зачем начинать такую травлю и директора, и дитей???? Что плохого в школьной форме???? Что плохого в том, что бы дети (и родители) были пунктуальными??? Сегодня в школе были представители очередного канала “Украина” (видимо с вашей подачи. Оператора спросили: “Что плохого вы тут увидели”? Он ответил : “Я бы не хотел, что бы мой ребёнок попал на такую доску. Именно поэтому я бы не позволил ребёнку опаздывать”. Что в этом плохого??? Разве это не способ дисциплинировать? И хочу заметить, это НЕ ДОСКА “ПОЗОРА”, как Вы её назвали, а газета “Будячёк”. И существует она уже именно в таком виде АЖ 8 ЛЕТ! И про неё знали ВСЕ! До этой статьи я всегда защищала журналистов…. Не уверене теперь, что те, кто раньше меня убеждал, что журналисты НИКОГА НЕ показывают и НЕ рассказывают правду – были сильно не правы. И кстати, без согласия родителей никто не имеет права выдавать сюжет с не совершеннолетними детьми в эфир! Я очень надеюсь, что моральные принцыпи и здравий смысл всё-таки преобладают! А канал СТБ сохранит свою репутацию…

  94.248.52.1**

 10. Тетяна 19 Лютого 2014 at 22:47

  Дуже цікава ситуація склалася. Коли стаття тільки з’явилася на цьому сайті, вона була анонімною. Зараз же з’явилися автори. Цікаво, що спонукало Вас, шановні автори статті, назватися?

  213.238.*.*

  • Editor 19 Лютого 2014 at 23:47

   Новини, як правило, не мають авторства. Навіть розлогі. За зміст несе відповідальність не лише один колумніст – а уся редакція. Мають авторство, як правило, колонки, де викладається не лише фактаж. Колумністика – це інша форма.

   Оскільки в соцмережі до УП й колег з ТСН почали надходити питання щодо авторства, щоб не змінювався дискурс з обговорення проблеми на те, хто написав – було прийняте таке рішення.

   Зміна дискурсу – це дуже небажана річ для громадянської журналістики.

   Дискурс довкола новини має обговорювати пробему, яка склалась в школі.

   Як правило, над новиною працюють кілька людей, оскільки треба брати коментарі, писати текст, редагувати і правити. Хтось може робити фото з місця подій. Може таке бути, що авторство належить 4 – 5 людям де-факто.

   Якщо для читачів принципово знати не лише про те, хто готує колонки, а й про те, хто готує новини – ми обговоримо в який спосіб це зробити на сталій основі й переговоримо з людьми, які можуть допомогти зробити відповідні зміни в платформі.

   Але загальна журналістська практика – новини не підписуються. Підписуються авторські статті або колонки.

 11. Тетяна 20 Лютого 2014 at 18:41

  Мій онук навчається в Бучанській школі№5. Хочу сказати, що я можу порівняти цю школу з іншою, в якій він навчався спочатку. Це небо і земля. Треба сказати, що я довго не могла звикнути до того, що коли вранці приводиш дитину до школи. то майже кожного дня зустрічаєш директора школи на вході з приємною посмішкою, завжди привітається та знає майже всіх дітей по імені. В школі завжди чисто, затишно. Діти по школі ходять, а не “літають”, завжди на перервах чимось зайняті. А те, що дітей, які запізнилися до школи, залишають в теплому холі, та ще й під наглядом чергової, то це не є порушенням. Порушенням є спізнення в школу. Я сама стала свідком такого спізнення, але черговий вчитель розібралася що трапилося і відправила дитину до класу. Але був і нший випадок, коли учень десь приблизно середніх класів, вів себе досить непристойно, сперечався, погрожував розповісти батькам, бо за ним невчасно приїхав водій. Авторки “опусу” поверхово і , певно, на замовлення писали цей твір, але хочеться поставити, мабуть риторичне питання, а вам не соромно бути продажними, так званими журналістами?

  95.158.0.2**

 12. Мер Бучі 20 Лютого 2014 at 19:31

  Шановний Анатоліє Петровичу!

  За дорученням колективу батьків до Вас звертаються члени батьківської Ради Бучанської СЗОШ№5. Ми уже подавали Вам звернення і надіємось на Ваше розуміння. До написання відкритого листа нас спонукали слухи і натяки, які у переважній більшості виходять з Вашого близького оточення, про те, що щоб ми не робили, куди б не звертались нашого директора Михайла Петровича Наконечного знімуть з посади, бо таке Ваше особисте бачення цього питання. Ми не хочемо у це вірити.
  Для нас Ви – мудрий господар міста і виважений політичний діяч.
  Як господарю, Вам просто необхідні такі люди як М.П.Наконечний, який зумів створити, впродовж більше 20 років утримувати і примножувати матеріально – технічну базу нашого навчального закладу. Серед негативних слухів, чули і хорошу новину, що збираєтесь розбудовувати нашу школу: ремонтувати дах, прикрашати фасад, добудовувати навчальний корпус. То з ким же, як не з таким господарем як М.П.Наконечний це можна робити?
  Як для політика, Вам завжди у нагоді може стати авторитет М.П.Наконечного, почесного громадянина міста, який завжди був,є і буде палким патріотом Бучі, де народився, виріс, виховав не одне покоління бучанців. Він відстоював інтереси рідного селища, коли неодноразово обирався депутатом обласної ради, зокрема щиро підтримував Вашу ініціативу щодо присвоєння йому статусу міста.
  Хочемо разом з Вами погордитись і навчальними здобутками дітей нашої школи, власне здобутками осередку бучанської освіти. У минулому навчальному році учні нашої школи вибороли 19 призових місць на обласному рівні олімпіад і конкурсів. Четверо з них стали призерами, а одна учениця переможницею Всеукраїнського рівня конкурсних випробувань. І вже у цьому навчальному році наші діти мають призові місця і перемоги на обласному рівні змагань. Останні роки 90-96% випускників школи – студенти престижних Вузів України. Команди учнів – серед переможців міських змагань КВК, правових знань, спортивних змагань. Дає знання, виховує, зрощує достойну молодь нашого міста колектив, створений директором школи.
  Михайлу Петровичу вдається дбати про всіх і про кожного. І Ви, шановний Анатоліє Петровичу, знаєте це краще за інших. Бо неодноразово були у нашій школі, ставили дієвість педагогічного колективу у приклад іншим. Ви знаєте на скільки високий рейтинг цього закладу серед батьків, які бажають навчати тут своїх дітей.
  То чому уже другий рік перебування під опікую Бучанської міської ради лише недоліки вбачають у всіх діях директора нашої школи? Чому надумані думки двох скандальних мамочок важливіші за думку переважної більшості педагогічного, учнівського та батьківського колективів закладу? Йде свідомий моральний і психологічний тиск на керівництво школи.
  Надіємось Ви знаєте відповіді на ці запитання, або принаймні можете зупинити шквал негативу, який звалився на школу. Тому що відверті системні спроби почорнити добре ім’я директора школи насправді породжують негативний психологічний клімат у вчительському, учнівському та батьківському колективі.
  Віримо у Вас, у Вашу підтримку. Бачимо Вас серед тих представників діючої влади, які у важкий для країни час, уміє почути голос більшості і прийняти мудре рішення задля наших дітей – майбутніх громадян квітучого міста Буча.

  За дорученням батьківської громади
  Бучанської СЗОШ№5
  Людмила Ткаченко

  213.238.8.**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539