Лисенко про таких, як Федорук: “колорадоси-пропагандони”

5
krupne

Авторка: Олена Жежера

Федорук із “георгіївською” стрічкою до Дня перемоги. Разом з ним зі стрічкою, яку зараз носять терористи та сепаратисти, стоїть секретар ради Василь Олексюк та нардеп Ярослав Москаленко. Усі вони — екс-регіонали.

Це фото розміщене 9 травня 2014 року на офіційному сайті міської ради. Це при тому, що Український інститут національної пам’яті рекомендував цьогоріч використовувати червоний мак як символ свята.

“Графічне втілення — алюзія: з одного боку червоного маку, з іншого — кривавого сліду від кулі — передає глибину смислу війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про мільйони загиблих — найголовніше, що є у війні.
mak2

Біля символу логотип міститься “Ніколи знову” адже саме в наших руках не допустити повторення жахіть війни та років воєнного лихоліття 1939–1945″, — ідеться на сайті Інституту національної пам’яті. З червоним маком 9 травня ми бачили ключових політиків держави.

Тому фото на офіційному сайті Бучанської ради з огляду на останні події в країні, коли терористи з “георгіївськими” стрічками стріляють в мирне населення, йде врозріз із офіційною позицією держави та ініціативою Інституту національної пам’яті.

sajt

А ось і збільшене фото.

veterany

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook мешканець Бучі та колишній депутат Іван Лисенко різко розкритикував тих, хто причепив “георгіївські” стрічки. Таких людей бучанець називає “колорадоси-пропагандони”:

“В Україну мода на жовто-чорні стрічки прийшла у 2007 році як путінська політтехнологія, що спрямована на героїзацію та возвеличення міфу перемоги у Другій світовій війні. Поширенням стрічок в Україні зазвичай займались активісти проросійських організацій, з чим пов’язане негативне сприйняття акції патріотами України”, — пише Лисенко у соціальній мережі.

lysenko

“Хвилю пропаганди у 2010 році підхопила влада часів Януковича, яка на догоду Путіну активно почала просувати цю технологію по всій своїй вертикалі. Чиновники разом з недалекими депутатами (на фото), як один, 9 травня з’являлись зі стрічками на лацкані, ще й хизувались розміром банту, що гордо майорів на зігнутій в дугу грудній клітині”, — веде далі Лисенко.

На фото, яке поширив Лисенко, зображені інші політики регіону, депутати міської ради від “Народної партії” Литвина — Олександр Таможній, Дмитро Корж та Олександр Кравчук.

pic

Фактично, це фото з Таможнім було зроблене тоді, коли “Народна партія” у парламенті увійшла до коаліції разом із “Партією регіонів”.

Тоді ж у Бучі, як стверджують джерела редакції в раді, члени “Народної партії” у Приірпінні активно співпрацювали з депутатом облради від “Партії регіонів” та головою Бучанського партійного осередку ПР Сергієм Ареф’євим та лобіювали його питання:

“Свого часу, десь на початку каденції, в раді була створена депутатська група з 19 чоловік, в яку входили депутати від “Партії регіонів” та “Народної партії”. Переважно ця група займалася лобіюванням земельних питань Сергія Ареф’єва. А коли йому стало нецікаво, група розпалася”.

Тепер, за словами джерела в раді, команди Федорука та Таможнього ворогують.

Варто зауважити, що Іван Лисенко, який засуджує традицію “георгіївських” стрічок, що її далі популяризують на сайті Бучанської ради, очолює в Бучі осередок “Нових облич”. Засновником цієї партії став забудовник Володимир Карплюк — кум Анатолія Федорука.

Карплюк прагне стати мером Ірпеня. На минулих виборах він одного разу вже програв Володимирові Скаржинському. Очевидно, куми-забудовники хочуть отримати контроль над земельним ресурсом усього Приірпіння. До речі, дружини цих політиків мають спільну будівельну компанію.

Нагадаємо, що після подій на Майдані і втечі Януковича з країни в бучанській раді відбувался сесія, де Іван Лисенко, який зараз називає носіїв “георгіївських” стрічок  “колорадосами-пропагандонами”, став на захист Федорука, котрий вдяг таку стрічку.

Від такої позиції офіційного сайту Бучі уже відхрестилась прес-служба нардепа Ярослава Москаленка, який, як і Федорук, після втечі Януковича, вийшов з лав “Партії регіонів”.

Прес-служба нардепа стверджує, що на сайт виставили фото з попередніх років і показує, які привітання без “георгіївських” стрічок розсилали цього року.

lystivka

“На жаль, цьогоріч, паразитуючи на почуттях та світлій пам’яті героїв Другої світової, сепаратистські сили та терористи фактично змінили зміст георгіївської стрічки та іншої класичної для України символіки, що характеризувала події 1939–1945 рр.”, — пояснюють у прес-службі.

“Тому, вітаючи учасників бойових дій 96-го округу (народжених до 1926 року) 9 травня ми відмовилися від використання атрибутики, яка отримала антиукраїнське забарвлення. Без вагань відкидаємо все те, що роз’єднує країну і може трактуватися як підтримка терористів та сепаратистів”, — стверджують у прес-службі нардепа.Те, що на офіційному сайті міськради є символ, який, за переконаннями прес-служби нардепа та Івана Лисенка, отримав антиукраїнське забарвлення й роз’єднує країну, міський голова Федорук сприймає по-своєму.

Цікавість журналістів до “георгіївської” стрічки на офіційному сайті ради міський голова прирівнює до копирсання у нижній білизні:

“Прикро, що суспільство замість того, щоб задумуватися над серйозними речами, особливо активна частина цього суспільства, зводить дискусію розмови до того, в кого яка нижня білизна… Це вкотре говорить про рівень розвитку інтелекту цих людей, які викидують, а тим більше поширюють і коментують…”.

Ця заява Федорука виглядає доволі дискусійно, з огляду на те, що в соціальній мережі Facebook він сам натиснув “сподобалося” під постом Івана Лисенка, де носіїв “георгіївської” стрічки Лисенко назвав “колорадоси-пропагандони”.

fedir

Тобто у свідомості Федорука відбувається когнітивний дисонанс: “георгіївську” стрічку він прирівнює до нижньої білизни і водночас носить її на грудях. Тих, хто говорить на цю тему чи поширює таку інформацію, вважає людьми з низьким рівнем інтелекту і водночас сам поширює таку інформацію у соцмережі. Свою версію того, чому таку світлину поставили на сайті міськради, має Володимир Завертанов, який отримав на Майдані поранення, лікувався в Польщі й різко критикував міського голову за календарики, де “майданівців” прирівнювали до терористів.

kalendaryk

“Такі люди, як Федорук, котрі свого часу підтримували і “Нашу Україну”, і “Батьківщину”, і “Партію регіонів”, не роблять нічого просто так. Вважайте, це зроблено про всяк випадок. Знаєте, як у тому анекдоті:

— А чого це ви, бабусю, в церкві ставите свічку і чорту, і Богу?

— Та хіба знаєш, де будеш, синку?”

Федорук — та людина, яка при будь-якій владі буде на коні. Навіть тоді, коли люди гинуть за свій стяг, вони ставлять такі світлини… Що тут ще можна сказати?” — зітхає бучанець Завертанов.

Попри те, що минула доба з моменту спілкування із міським головою Бучі, а у державі цього року символом скорботи за загиблими справді є червоний мак, фото з георгіївською стрічкою і далі висить на сайті Бучанської міської ради. 

Авторка: Олена Жежера, журналістка.

5 коментарів

 1. Ваш 13 Травня 2014 at 18:11

  та вы, шановна Олена, с головой подружитесь сначала.
  очередной пиар перед зеркалом.
  в бучанской галерее куча фоток с этими ленточками за 2013 год и раньше

  http://bucha.com.ua/photo/thumbnails.php?album=124&page=2

  так почему бы и ветеранам и афганцам дермеца на голову не подлить..

  тьфу..

  95.158.10.**

  • Ірина Федорів 13 Травня 2014 at 20:54

   Ви такі кумедні й небагненні…

   До чого тут архіви фото 2013 року? Якщо мова йде про те, що вставили архівне фото у 2014 – той час, коли у нас в країні люди з такими стрічками стріляють по мирних громадянах, дітях, священниках, людей катують, голих і закатованих кидають з заплічниками з піском у річки…

   І напевно для мене органічно дивляться на грудях символи – медалі, стрічки – які ти заробив у бою… Хоча в нас був сюжет, де ветеран каже, що не носить нагород і медалей неіснуйочої держави і армії… Хтось з ветеранів носить… Це їхнє, в принципі, право носити чи ні, бо вони бачили дещо більше, аніж ми з Вами разом узяті…

   І не дай Бог нам те побачити…

   Але мова про людину, яка не була в бою, не заробила не те що на медаль, а навіть на стрічку од тієї медалі чи бодай булавку…

   Ця людина зветься міським головою і замість того, щоб як нардеп Москаленко принаймні сказати, що сталась помилка й цьогоріч, на жаль, від символіки довелось через сумні події відмовитися, а на сайт просто заставили архівне фото й принагідно неодмінно оновлять, натомість починає квилити про якусь маячню. про “білизну” і т д…

   І до чого тут Жежера, яка як журналіст у авторській колонці зібрала точки зору людей, які висловились за і проти: Федорук – “за”, “проти” – Москаленко. При чому Федорук в Фейсбуку теж “проти”. 🙂

   З провладного крила, де-факто захисник Федорука, – Лисенко – теж проти. І його позиція більш різка, аніж в будь-кого з журналістів…

   Знаєте чим розумна людина відрізняється від недалекої?

   Розумна виправляє свої помилки… Визнає і виправляє… Я, якщо чесно, до цього моменту хоч Федорука вважала ділком, але була далека від думки, що він здатен на такі медійні ляпи… Це швидше було притаманне його партнерам… Але, мабуть, з ким поведешся…

   95.158.22.1**

 2. Приирпенец 14 Травня 2014 at 00:41

  Статья называется: “Я тебя слепила из того, что было!” Не знают уже о чем писать, так пишут сразу и про все, на авось! И про ленточки, и застройщиков, и нардепов, и сепаратистов. Бред!
  А касательного того, на что заработал Федорук – это уж точно не Вам решать! Есть громада Бучи – она и решает. Потому и Федорука уже переизбирали не раз и высказывали свое доверие. То, что он Вам не нравиться – это уже Ваше личное дело. Делать это предметом статьи – по меньшей мере – не профессионально.

  78.27.147.**

  • Журналіст 14 Травня 2014 at 10:48

   Я скажу так, про професійність чи не професійність можуть тут говорити виключно фахівці. Ви журналіст за освітою й працюєте у цій сфері? Як журналіст скажу, що в колумністиці автор може писати так, як це зробила О. Жежера. Колумніст – це не обов’язково навіть журналіст. Це людина, якій є що сказати. Тут в колумністах і прокурор, і депутати, і прості мешканці…Це прекрасно. Блогери можуть взагалі дозволити собі ще більш вільний стиль подачі. І блогерів читають як особистостей, чия думка цікава. Як правило, блогери відомі люди й редакція навіть не вичитує те, що вони пишуть. Це для того, щоб Ви розуміли предмет про який говорите.

   Тепер хочеться розглянути детальніше тезу, що громада визнала Федорука і він заслуговує на щось… А до чого, пробачте, тут визнання громади до медалей чи символів, які здобувають у бою? Ви правильно сказали: це не нам і не вам вирішувати.Ось інформація про цю нагороду (лінк). Нагороджує не громада і її визнання ні до чого. Що Федорук має таку нагороду? Вперше чую. То скажіть за які заслуги й хто видав? Це маніпуляція з вашого боку прикритись і виправдати голосуванням громади тезу про те, що він на цю символіку заслуговує… Це дійсно не нам і не Вам вирішувати. Це дійсно нагорода держави та ще й не нашої…

   77.90.196.2**

 3. Читатель 20 Травня 2014 at 12:42

  Да, только то, что пишут “фахівці” читают разные люди…. может, нужно ориентироваться на читателя? И если кто-то делает замечания к Вашей работе, нужно, как минимум, принять к сведению и быть благодарным, что ваши работы хоть кто-то читает…..

  95.158.61.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539