Бучанське Межигір’я під прицілом прокуратури

1

vezhiПрокуратура Київської області заявила позов до Ірпінського міського суду, аби повернути у власність держави майже 14 га землі лісового фонду.

Ця ділянка відома читачам “Сайту громади Приірпіння” як Бучанське межигір’я, яке через підставних осіб оформив на себе нардеп-комуніст Ігор Калєтнік.

“Вартість цієї землі понад 18 мільйонів гривень. Встановлено, що міськрада передала у власність 141 громадянину 14 га лісу, які в подальшому продані родичу колишнього першого заступника голови Верховної Ради України Ігоря Калєтніка,” – йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Київської області.

“Однак, згідно законодавства, повноваження щодо вилучення земель лісового призначення належать виключно до компетенції Кабінету Міністрів України,” – зазначають у відомстві.

Рішення міської ради Бучі прокуратура оскаржуватиме в суді.

Скандальна історія з оформленням ділянок на підставних осіб набула гласності після того, як журналістки СТБ Олена Жежера та Ольга Кучер зробили журналістське розслідування, яке нещодавно відзначили нагородою на конкурсі журналістських робіт FLEG.

Родина Калєтника тут за майже 10-метровим парканом хотіла організувати VIP-лови.

godivnytsa

Але судові справи загрожують не лише родині нардепа Калєтніка, а й працівникам апарату Верховної Ради, які замість того, щоб вчасно відреагувати на заяви й скарги активіста Бархоленка, самі вирішили оформити на себе й на родичів ділянки.

Kadastr_zajchuk

“Перевірка правомірності надання земельної ділянки керівнику апарату ВРУ Валентин Зайчуку і його заступнику Володимиру Яловому, встановили, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність вказаним громадянам для будівництва, обслуговування житлового будинку… розроблене з порушенням вимог Земельного кодексу,” – йдеться у відповіді Генпрокуратури Вікторові Бархоленку.

“Зокрема генплан міста не передбачає віднесення цих земель до категорії громадської забудови, а заяви громадян про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою датовані пізніше рішень ради,” – повідомляють у відомстві.

Ось цей паркан працівникам Апарату ВРУ доведеться демонтувати, якщо суд прийме законне рішення й задовольнить позов прокуратури.

parkan

“Перший, хто має відповідати за це незаконне виділення землі у Бучі – це міський голова Анатолій Федорук. Справи про незаконність виділень лежали в Ірпінській прокуратурі роками й місцева влада домовлялась з усіма прокурорами,” – переконаний Віктор Бархоленко.

Низка інших питань, про які писав у своїх заявах екс-депутат Бучанської ради Віктор Бархоленко, перевіряються відповідними інстанціями. Хід перевірок контролює Генпрокуратура.

1 Comment

  1. Незаконні дії Федорука доказано в СУДІ 30 Січня 2015 at 09:40

    Керівник апарату Верховної Ради Валентин Зайчук, його заступник Володимир Яловий, а також члени їхніх родин отримали земельні ділянки у Бучі, що на Київщині. Ці ділянки були виведені з державної власності з порушенням законодавства. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми» – спільного телевізійного проекту Радіо Свобода і Першого національного телеканалу.

    Бучанська селищна рада змінила цільове призначення земельних ділянок лісового фонду загальною площею 890 гектарів у 2002 році. Вони були віднесені до земель житлової та громадської забудови.

    Ухвалюючи це рішення, Бучанська селищна рада та її голова Анатолій Федорук перевищили надані їм повноваження, стверджує колишнього депутата Ірпінської міської ради, громадського активіста Віктор Бархоленко. Відповідно до частини 9 статті 149 Земельного кодексу, вилучення лісів першої групи площею понад 10 гектарів належить до повноважень Кабінету міністрів.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539