Нацпарку бути: активістів залучають до робочої групи

5

aktsiyaАвтор: Андрій Скіпальський

На сесії Київради міський голова Віталій Кличко дав чітко зрозуміти дерибанникам, що Київ, як не погоджував зміну межі за рахунок Біличанського лісу, так і не погодить.

“26 червня Київська облрада збиралася розширити межі Коцюбинського за рахунок Біличанського лісу. Ми змогли запобігти цьому, підписавши меморандум. Київ не поступиться жодним метром своєї території. Столиця не віддасть жодної ділянки лісу, тим більш під вирубку”, – наголосив Кличко. 

Секретареві Київради міський голова Віталій Кличко доручив сформувати робочу групу з урахуванням тих рекомендацій, які висловили напередодні активісти, що понад 5-ть років ведуть боротьбу за ліс, який, згідно з висновками Інституту ботаніки НАН України досі долає наслідки чорнобильської катастрофи.

“Сьогодні я пропоную депутатам увійти до складу цієї робочої групи. Я даю доручення залучити активістів, які вже довгий час борються і висловлюють свою позицію щодо лісу, і разом ми зможемо і захистити Біличанський ліс і інтереси київської громади” – резюмував Кличко.

Депутат Київради Ігор Луценко уже подав звернення із проханням долучити до робочої групи активістів та екологів. Важливо також, щоб до групи долучилися представники дирекції Національного природного парку “Голосіївський” та народні депутати з Міжфракційного об’єднання “За збереження Біличанського лісу”, до якого входить майже півсотні нардепів.

Мінекології вже підготувало відповідне звернення до Київради.

У той же час, на переконання активістів, умови меморандуму складно буде реалізувати, адже, він передбачає вироблення компромісного рішення щодо території смт. Коцюбинське.

Зараз ця територія, згідно з інформацією на сайті ВРУ та документам виконкому Ірпеня, становить – 87 гектарів.

Голова селищної ради Вадим Садовський хоче розширитися на 4065 гектари, тобто майже у 50 разів більше! Який компроміс тут можливий? Це правовий тероризм!

У подібному задумі криється бажання влади Коцюбинського спочатку розширитись на територію Нацпарку, потім виділити 1500 га (згідно проекту рішення облради, яке не голосували) під забудову, а потім власники ділянок взагалі почнуть оскарження Указу Президента у судах.

 

І скажіть мені, будь ласка, навіщо бідному селищу, в якому жахливі дороги, переповнені дитсадки та навіть не вистачало грошей на утримання музичної школи, майже 4000 гектарів земель Національного природного парку, в якому господарська діяльність заборонена? Його ж треба утримувати!

Щоб гуляти та спостерігати за природою? Очевидно, що ні. Натомість ймовірнішою є версія продовження дерибану та забудову з метою збагачення місцевих князьків.

Bashun_tsar_uzbek

Та ікролюбів, які стоять за цим дерибаном.

peshyi_ikra_2012

У цей час кулуарах активісти помітили голову облради Миколу Бабенка, до якого підійшов адвокат Коцюбинської селищної ради Денис Крайник, що захищав інтереси дерибанників й в суді, на думку представників прокуратури й Київради себе поводив, м’яко кажучи, не коректно, постійно викрикував з місця доволі абсурдні речі.

babenko

Нагадаємо, що основою для мега-розширення площі селища, на думку дерибанників, є указ Президії УССР 1941 року, в якому йдеться лише про перейменування населеного пункту.

Можливо і сьогодні Крайник переконував Бабенка, що це і є підставою для Коцюбинського вважати, що його площа становить понад 4 тисячі га.

Згодом Бабенко та адвокат пішли в якийсь з кабінетів. Тобто в такому закритому режимі робоча група уже почала працювати?

Тим часом у кулуарах активно обговорювали питання захисту Біличанськоголісу від дерибанників з Коцюбинської ради, які ще 2008 року роздали ділянки депутатам та підставним особам. Згодом, за словами прокурора Ірпеня, майже 100 ділянок опинилось у власності депутата Владислава Євстифєєва, який курує дерибан Пєшого і Башуна в Коцюбиснькому.

Наші джерела в правоохоронних органах стверджують, що ще кілька десятків ділянок опинились в руках депутата облради Вадима Башуна, який тепер переконує депутатів облради в тому, що чесно їх купив. До слова, у кооперативів, на які заводили по майже 100 га лісу, номери телефонів були абсолютно ідентичними тим, що є в приймальні депутата облради Башуна.

Прінтскрін із сайту ОДА – телефон Башуна відповідає телефонам кооперативу

Аби ділянки не могли дерибанити ані Київ, ані Коцюбинське, ані Гостомель, активісти ще 2010 року вирішили, що лісу потрібно дати природоохоронний статус Нацпарку, який унеможливлює приватизацію й дерибан рекреаційного ресурсу Києва та Київщини. Було зібрано близько 15 тисяч підписів. І зрештою 1 травня з’явився указ, який затвердив розширення Нацпарку “Голосіївський” на майже 6,5 тис га.

Ці межі були погоджені в тому числі й головою КОДА Володимиром Шандрою, який висловив єдине побажання – Коцюбинська селищна рада має залишитись органом місцевого самоврядування.

Тепер у часи АТО Коцюбинська та Гостомельська ради хотіли спробувати провести тихо дерибан через засідання облради. Навіть запланували покататись на теплоході на знак перемоги. У них і в думці немає, щоб передати хоч ці кошти нашим землякам на фронт. Люди гинуть, а у них пір під час чуми й парад для форми полковника-секретаря Олександра Ковтача.

Сьогодні активісти святкують чергову перемогу: у Києві скасували землевідведення під гостинний двір.

Саме тут йшли запеклі бої громади із владою, а людей пакували в автозаки. У тому числі пакували мого друга й активіста Едуарда Курганського.

Свою перемогу з Біличанським лісом ми не подаруєм ані євстифєєвим, ані башунам, ані пєшим. Вас час у цій країні сплив, панове.

Автор: Андрій Скіпальський, коцюбинчанин, працює в Центрі громадянського представництва “Життя”

 

5 коментарів

 1. Давид Коцюбинчанин 4 Липня 2014 at 12:44

  Цей Скіпальський є “Пятою колоною” Коцюбинського. Балатувався до Київ ради, репетує, що спірна територія належить Києву та разом з Федоровою веде інформаційну війну проти КОЦЮБИНЧАН, яким вкладають в голову міф про те, що більшість мешканців за приєднання до Києва. Я особисто про такого коцюбинчанина вперше чую і нвколи не бачив його, засланий “кзачок”…

  78.111.18*.*

 2. Давид Коцюбинчанин 4 Липня 2014 at 12:55

  Якщо Скіпальський називає себе коцюбинчанином, то хай відповість з якого часу проживає в селищі і де саме (можливо в будинку який стоїть на місці багатолітніх дубів як Федовова Іра), в якій школі навчався і що для КОЦЮБИНСЬКОГО (а не проти, “віджимаючи” межі селища) від зробив (мішок сміття на субботнику назбирав – це ми 100 разів чули, тому не повторюйтесь)?

  78.111.18*.*

  • Никита 4 Липня 2014 at 13:48

   Он еще под стенами ВР с рупором орет… Вы недооцениваете его вклад в развитие коцюбинского )))

   83.142.232.2**

   • Давид Коцюбинчанин 4 Липня 2014 at 14:38

    така в нього робота, і обліковується погодинно в Київраді згідно табелю.

    78.111.187.**

  • Володимир 8 Липня 2014 at 15:02

   Пан Давид дуже вміло “переводить стрілки” на іншу тему, мабуть, “проффесіонал”. Судячи з Вашої логіки, для того, щоб називатися коцюбинчанином, потрібно прожити в селищі чітко визначену певну кількість років при тому, за певними адресами в селищі та ще й треба було навчатись лише у певних “правильних” школах(?!). Як перше, так і друге і третє, є повною нісенітницею, яку Ви, шановний, свідомо несете!

   Хто наділив Вас повноваженнями ділити людей на сорти чи інші категорії? (Та ніхто не наділив – сам собі такий крутий пацан!) Якщо Ви, шановний вимагаєте від Скіпальського звіту про його діяння для Коцюбинського, та поділіться з відвідувачами сайту СВОЇМИ корисним справами, зробленими для селища. Це буде всім і цікаво і справедливо.

   До речі, з приводу збирання сміття: враховуючи мізерну кількість людей, які виходять на суботники збирати сміття в лісі, то такі вчинки людей можна розцінювати як громадянську позицію, якої можна не соромитись. На жаль, більшість тих, хто по Ваших критеріях, істинний коцюбинчанин, здатні лише нагадити в лісі, а не прибрати в ньому. І далі, що стосується лісу, то, на мою думку, виглядає досить підозріло, що вже кілька років депутати на чолі із Садовським та Ковтачем з у сіх сил прагнуть 4 тисяч гектарів лісу і в цей же час, як кажуть, палець об палець не вдарили, щоб навести лад у селищі в його сьогоднішніх кордонах!

   Ні садочків, ні доріг, ні благоустрою, НІЧОГО! Тільки ліс їх цікавить. При цьому, за чорно-сірими схемами, а не відкрито і прозоро! Ось що обурює особисто мене у всій цій історії! Якісь незрозумілі дніпропетровці якимось чином масово поотримували ділянки (скажемо так, на території Коцюбинського), а жителі селища про таку щедрість влади і близько нічого не знали!

   94.153.226.2**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539