Депутати Коцюбинського потай від громади приєдналися до Ірпеня

8

20 травня у Коцюбинській селищній раді відбулася сесія.

На цій сесії розглядали одне-єдине питання: пропозицію Ірпеня приєднати Коцюбинське до себе.

Згідно з регламентом Коцюбинської селищної ради, який я особисто розробляла з головою регламентної комісії Костянтином Коваленком і за який проголосувала рада у 2010 році, депутатів інформують про сесію письмово або в телефонному режимі за 10 днів до сесії.

Регламент передбачає лише дві причини для проведення позачергових сесій: надзвичайна ситуація або розгляд бюджетних питань. Це вичерпний перелік.

Про позачергову сесію депутати інформуються так само письмово або телефоном.  (п.5.4 ст 5).

На сайті, який фінансується невідомо ким, зареєстроване на фізичну особу і який секретар селищної ради екс-регіонал Олександр Ковтач вважає офіційним, повідомлення про сесію з’явилося 19 травня.

Тобто за один день до сесії. У назві навіть не йдеться про те, що сесія – позачергова.

rada

У проекті рішення, який роздали депутатам теж не зазначено, що сесія позачергова. Воно вже розміщене на цьому ж сайті.

rishenna

До слова, цей проект депутатам роздали не одразу. Довелося, з їхніх слів ще попросити. Ось те, за що проголосували депутати.

rishenna2

Коли я дізналась від людей про те, що була сесія – одразу ж набрала секретаря селищної ради Олександра Ковтача. Він мені відповів, що депутатів проінформували через офіціний сайт за день до сесії, бо сесія, як виявилось, з його слів,- позачергова. Це суперечить анонсу на псевдоофіційному сайті та шапці проекту рішення, який оприлюнили.

Більше того, за підписом селищного голови екс-регіонала Вадима Садовського є офіційна відповідь, знідно з якою “рішень з приводу затвердження http://kotsubynske.info як офіційний сайт  не приймалося…”

Sadovskyi

Порушення регламенту екс-регіоналів не хвилює. Не хвилює ані Ковтача, ані селищного голову екс-регіонала Вадима Садовського, якого я про такі кричущі факти інформувала неодноразово.

За всю каденцію це третя сесія, яку я пропустила. Всі три – через те, що секретар ради не інформував про час і місце сесії. Більше того, Ковтач неодноразово при депутатах казав, що не збирається цього робити. І всіх це влаштовує.

Про те, що Ірпінська міська рада звертається до селища було відомо ще у квітні. Чому ж так раптово довелося проводити сесію, на якій не було ані надзвичайних питань, ані питань бюджетних? Навіщо порушувати регламент?

Мабуть, для того щоб коцюбинчани, майже половина яких, зарезультатами соцопитування, схильна приєднатися до Києва, не прийшли на сесію, куди приїхав міський голова Володимир Карплюк разом із телекамерами. Не треба було псувати картинку та задавати гострі запитання.

І що найцікавіше, громада ще рішення не прйняла, але заступник Карплюка – Максим Плєшко на своїй сторінці у соцмережі повідомив, що “Коцюбинське прийняло пропозицію Ірпеня”.

Безымянный

Голосували для розуміння коцюбинчан, з слів Плєшка, всі присутні депутати – одноголосно.

Безымянный

Селищний голова на фото, в момент, коли здав остаточно інтереси громади, вийшов епічно.

Безымянный

Залишається риторичне запитання: як назвати політиків, які бояться спілкування з власною громадою і такі доленосні питання голосують і обговорюють так, аби представники громади не втручались?

Я одразу ж набрала прокурора Ірпеня Мирослава Пацкана і повідомила про такі кричущі порушення прав депутатів і громади, яка згідно з регламентом, про таку сесію мала б дізнатись за 10 днів. У цей же день направила депутатське звернення з проханням вжити заходів прокурорського реагування.

Говорила телефоном з головою регламентної комісії Коваленком. Він мені сказав, що його, на відміну від мене, інформували телефоном напередодні. Коваленко у відпустці і тому на сесію не прийшов. Не було ще з 10 депутатів – майже третина ради.

З порушенням регламенту Коваленко обіцяв розібратися за 2 тижні. Але система вже працює.

Ось ті, хто увійшов до робочої групи. Вражає, що з 3 делегатів – один – Владислав Євстєфєєв. Саме той, хто є співорганізатором дерибану Біличанського лісу, саме той, з ким, за інформацією “Української правди” хотів будувати в лісі перші багатоповерхівки Володимир Карпюк. Варто наголосити, Владислав Євстєфєєв – не коцюбинчанин. 

rishenna3

Застерігаємо, що кум Карплюка – екс-регіонал Анатолій Федорук вже провів так званий референдум у Блиставиці. Там були “бюлетені” із печатками “для пакетів”.

Коли громада зрозуміла, що їх ошукали, бо вони фактично втрачають контроль над розподілом рекреаційних та водних ресурсів, а забудовники отримують до них  доступ, то люди вимагали скасувати результати такого “референдуму”.

Протоколи вже були, зі слів очевидців, заздалегідь готові. Екс-регіонали, мабуть, забули основний закон: сила дії викликає протидію. І наслідки того, що громаду селища Коцюбинське хочуть так підступно, не проінформувавши заздалегідь про сесію, можуть бути доволі серйозні.

За законом, населений пункт може об’єднатись із суміжним населеним пунктом.

закон

Але у Коцюбинського немає спільної межі з Ірпенем. Селище вкраплене в територію міста Києва.

Після розмови з секретарем Київради Олексієм Рєзніковим, стало остаточно зрозуміло, що приєднатися до Києва ми можемо лише тоді, якщо буде воля Коцюбиснької ради. Це можна зробити в будь-який момент і не залежить від процесу децентралізації.

У цьому скликанні коцюбинчани можуть навіть не сподіватися на те, що  рада таке рішення підтримає. Але постає цілком логічне питання: навіщо було більші права і децентралізацію давати в руки екс-регіоналів, які останні роки не дбали про громаду, не звітували громаді про свою роботу, а просто грабували регіон, а тепер перед виборами обіцяють “пакращення”?

Якщо зараз зробити вибір на користь Ірпеня, то громада Коцюбинського назавжди втрачає самостійність. Ми більше ніколи не зможемо прийняти рішення щодо того, куди нам рухатися – до Києва, до Ірпеня чи залишитися самостійним населеним пунктом.

Всі рішення будуть прийматися за нас. У  нас буде лише один-два представники, до яких уже достукатися буде вкрай важко. І їхні кандидатури будуть пролобійованими згори.

Це не децентралізація, коли б коцюбинчани отримали більше прав. Це не що інше, як централізація. У випадку з Ірпенем наш адміністративний устрій в рази погіршить наше життя, про що неодноразово писали активісти і зокрема Ольга Матюшина. Тарифи на комунальні не стануть нижчими, комунального транспорту не буде, швидкі нас будуть возити повз столицю в Ірпінь.

Туди ж їхдитимемо за всіма довідками. Спершу до столиці, а з Академмістечка – до Ірпеня.

Подальші дії депутатів Коцюбинської селищної ради, якими керують екс-регіонали, важко перебачити. Вони цинічно здали інтереси громади міському голові Ірпеня, в якого 67 квартир. Таємна сесія про яку не проінформували громаду – це зрада. І екс-регіонали доволі швидко забули про те, що може статися, коли влада не чує своїх виборців.

Авторка: Ірина Федорів, журналістка та депутат Коцюбинської селищної ради

 

8 коментарів

 1. vasija 22 Травня 2015 at 11:24

  ПОЧЕМУ ТАКОЙ ВАЖНЫЙ ВОПРОС НЕ БЫЛ ВЫНЕСЕН НА РАССМОТРЕНИЕ ЖИТЕЛЕЙ КОЦЮБИНСКОГО?Я УВЕРЕНА,ЧТО НА СЕГОДНЯШНИЙ ДЕНЬ МАЛО КТО ЗНАЕТ ОБ ЭТОМ РЕШЕНИИ.БЫСТРЕЕ БЫ ВЫБОРЫ,ЧТОБЫ УБРАТЬ ЭТУ ШАЙКУ ИЗ ВЛАСТИ.САДОВСКИЙ ДОЛЖЕН БЫТЬ НАКАЗАН.

 2. Анна 22 Травня 2015 at 18:08

  Приняли такое важное решение для жителей, а жители не в курсе. И что делать? Смириться и жить дальше? Серьезно?
  Скажите, есть в Коцюбинском группы активистов или как можно повлиять на происходящее? Нужно организовывать общественность и гнать Садовского уже сейчас.

 3. Андрей 23 Травня 2015 at 15:02

  Давайте будем собираться на протест!!! Вон воров и махинаторов!!! Если нас присоединят к Ирпеню, то забудьте все планы о хорошей жизни!

 4. Анатолий 26 Травня 2015 at 00:42

  Нужно собираться!!! Ирпень с нас только тянет, а сам развивается за счет Коцюбинского. Здаваться нельзя. Нужно бороться. Давайте собираться.
  Пора начинать себя уважать и заставить других уважать наше мнение. Назначаем дату и собираемся. Приглашаем телевидение. Приглашаем Гаврилюка, депутата Верховной рады от нашего округа.

 5. vasija 26 Травня 2015 at 20:51

  Надо бороться,давайте собираться,где и когда?!!!

 6. Иван Иваненко 28 Травня 2015 at 16:08

  Ирина , не сдавайтесь! Сегодня мне вручили красивую лживую бумажку против Вас. Их распространяют по селу. Давайте собираться!

 7. Ilik Taras 8 Червня 2015 at 21:29

  Доброго дня, Ірино!
  Напишіть, будь даска, як із вами можна зв”язатися?! (найкраще – електронка, соцмережі, оскільки викладати телефон тут не варто)

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539