Федорук виганяє гостомельських та ворзельських дітей із шкіл та садків

9

Очевидно, розлючений тим, що територіальні громади Гостомеля та Ворзеля вирішили не об’єднуватися з Бучею, міський голова Анатолій Федорук вирішив підняти на сесії ради питання переповненості садочків та шкіл Бучі. Про цю проблему “Громада Приірпіння” писала неодноразово.

Варто зазначити, що у порядку цього питання не було.

Але для екс-регіонала Федорука вирішення проблеми полягало не в тому, щоб побудувати нові навчальні заклади чи розширити наявні, а в тому, що освітянам не слід брати дітей до шкіл та садочків з сусідніх населених пунктів.

Федорук на сесії наголосив, що понад чотириста дітей з інших населених пунктів ходять у міські школи і попросив з першого вересня “привести ці цифри у відповідність”. Те, що це порушує конституційні права дітей міськогоголову, ймовірно, не дуже турбує.

Федорук наголосив саме на дітях з Ворзеля та Гостомеля, яких, до слова, в школах Бучі навчається близько 200 та на дотриманні мікрорайонного принципу при наборі в навчалбні заклади. Із зали вигукнули, що в Бучі нема розподілу на мікрорайони, а тому це рішення є недолугим.

Безымянный

Не дивлячись на це, за нього проголосували депутати.

Зокрема, в рішенні є такий пункт, який не можна назвати двозначним:

 • До 31.08.2015 року впорядкувати контингент вихованців та учнів, які станом на теперішній час навчаються та відвідують підпорядковані їм заклади освіти, дотримуючись територій обслуговування відповідно до рішень виконавчого комітету Бучанської міської ради від 14.06.2012 № 875 “Про закріплення за дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами міста Буча територій обслуговування” та від 18.06.2013 № 182 “Про закріплення за загальноосвітніми навчальним закладом міста Буча території обслуговування”;

“Інакше як шантаж це рішення Федорука назвати не можна. Можливо, тому Федорук почав діяти так радикально, що саме Ворзельська та Гостомельська громади не хочуть об’єднуватися з Бучанською. І тепер через батьків, які водять своїх дітей в школи Бучі, він буде тиснути на думку всієї громади цих населених пунктів”, – коментує рішення Федорука активістка Ірина Влащук.

fedoruk

Саме підозру в шантажі підтвердили й джерела сайту “Громада Приірпіння”, які були присутніми на зустрічі мерів-забудовників в ресторані “Вікторія”.

Без імені

За словами джерел, саме тоді Федорук повідомив, що якщо Гостомель відокремиться й буде самостійним, то він повиганяє всіх гостомельських та ворзельських  дітей з садочків і шкіл Бучі, не зважаючи на Конституцію України, де право на дошкільну й середню освіту гарантоване державою й не може бути обсежене.

Свою позицію щодо мешканців інших населених пунктів, окрім тих, що дали згоду на об’єднання з Бучею, Федорук підтвердив і в соцмережі ФБ.

1

Мер Ірпеня Володимир Карплюк на тій же зустрічі в ресторані, що підтверджує джерело, висловився не менш радикально за свого кума:

“Зокрема, він сказав, що кістьми ляже, аби не допустити створення Гостомельської громади”.

І агресія Федорука стала зрозумілою після того як стало відомо, що на сесії Гостомельської ради оголосили рішення голови облдержадміністрації Олександра Шандри про те, що Гостомельській громаді таки бути.

1

Гостомельчанам, які водять дітей в школи Бучі, вже сказали забирати з 1 вересня документи і переводити дітей за місцем проживання.

“Нам повідомили у школі, що з 1 вересня наших дітей вже не вчитимуть у школі в Бучі. Запросили на збори – зустріч з міським головою, який в ультимативній формі нам повідомив, що якщо Гостомель вже став окремою територіальною громадою, ми повинні сплачувати за навчання своїх дітей у бюджет міста Бучі або звертатися до керівництва свого селища і просити їх приєднатися до Бучі. Інакше як шантажем з боку Федорука це назвати не можна”, – розповідає батько дитини з Гостомеля Руслан.

“Я обрав школу №5, тому що в моєї дитини здібності до іноземних мов. Я як батько маю право вибирати, дивлячись на здібності дитини, в школу з яким нахилом її віддавати. До того ж раніше питання про сплату за навчання не піднімалося. Окрім того, батьки не компетентні у вирішенні бюджетних питань, вони мають вирішуватися на рівні керівництва населених пунктів, якщо взагалі така проблема існує і вона не надумана”,- додає Руслан.

Батьки шоковані такою новиною, адже порушуються законні права їхніх дітей, зокрема ст.6 ЗУ “Про загальну середню освіту”, де сказано:

“Громадянам України незалежно від раси, кольору шкіри, особливостей інтелектуального, соціального і фізичного розвитку особистості, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак забезпечується доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти у державних і комунальних навчальних закладах”.

В соцмережі батьки не розуміють, чому така вибірковість – виганяють саме ворзельських та гостомельських дітей.

1

Але ж те, що підписав Шандра та те про що вирішили депутати Гостомельської та Ворзельської селищних рад – це лише оголошення про наміри бути незалежними територіальними громадами. Ці наміри ще не затвердили на законодавчому рівні і система бюджетоутворення в селищі Гостомель та Ворзель ще діє по-старому, тобто, через Ірпінь.

Думаю, абсурдність ситуації розуміє й сам Федорук, але в силу своєї впертості не може вже поступитися і продовжує говорити на біле чорне, хоча й знає свою неправоту.

В соцмережі журналісти поцікавилися в мера-реформатора, що він робитиме, коли до нього звернеться влада Києва за сплатою коштів на навчання дітей у школах Києва, адже не секрет, що мешканці новобудов, не знайшовши в переповнених школах Бучі місця для своїх дітей, продовжують возити їх до Києва.

Як завжди, не знайшовши що відповісти, Федорук почав переходити на особистості.

1

Один з батьків дитини з Ворзеля Юрій переконаний, що таким чином Федорук хоче змусити Ворзель приєднатися до Бучі:

“Тут така історія.. Всі знають, що родина Федорука забудовники .. І ми не хочемо, щоб Ворзель перетворили на спальний район як Буча.. Я виріс серед сосен і дубів і хочу, щоб і мої діти теж так росли.. Щодо інфраструктури та інших зручностей для Ворзелян, переконаний, що як тільки ми від’єднаємося від Ірпеня, ми станемо як були колись курортним селищем”.

“А щодо цього шантажу, скажу так – Федоруку можна було взяти дітей 20 і тиждень протримати їх десь у підвалі, тоді б батьки підписали бідь-яе його рішення і приєдналися до будь-якої громади”, – додає чоловік.

В історії з вигнанням дітей з бучанських шкіл намагалися розібратися журналісти загальнонаціональних телеканалів.

Висновок один – усьому виною закон про децентралізацію.

Питання переповненості шкіл не вирішать 200 гостомельських та ворзельських дітей. Це питання виникало не один рік у Бучі, де ведеться активне будівництво багатоповерхових будинків але не будується соціальна інфраструктура – школи, садочки, поліклініка.

Так, замість обіцяної школи в районі бульвару Богдана Хмельницького вже кілька років стоїть недоторканий котлован.

За час обіцянок її збудувати котлован поріс не лише травою, а й деревами.

1

Але навіть будівництво нової школи на місці котловану не вирішить проблему зі школами та садочками в Бучі, наступного року вже три бучанські школи навчатимуть дітей в дві зміни.

Про це також пишуть люди у соцмережах, які, маючи маленьких дітей, не знають, чи зможуть влаштувати до школи чи садочка.

пост Островського, 3

Але владі, замість того, щоб вирішувати питання по суті, легше очорнити активістів, звинувативши їх у всіх смертних гріхах перед громадою.

Після зустрічі з батьками Федорук нарешті зрозумів, що питання варто вирішувати не з ними, а з керівництвом населених пунктів.

1

“Я так розумію, що якщо моя дитина і діти сусідів у селищі Коцюбинське масово їздять до Києва у садки та школи, то за всіх наших дітей з бюджету селища з 1 вересня вже мають надходити кошти до столичних освітян? Така логіка у міського голови Бучі? Маю сказати, що у Києві за весь цей час мені чи моїм сусідам навіть не натякнули, що ми з іншого населеного пункту. Ми записались, дочекалися своєї черги і все. Жодного слова про те, що з 1 вересня ми маємо забрати наших дітей у садочки Коцюбинського. Жодного слова про те, що з бюджету Коцюбинського до Києва мають надходити гроші. Цікаво, вже порахувало селище, скільки доведеться платити за маленьких коцюбинчан, що навчаються у столиці?” – риторично запитує депутака селищної ради Коцюбинського Ірина Федорів.

Юристи таке рішення називають порушенням конституційних прав дітей.

“Діти, які не є жителями м. Буча, обмежуються у гарантованому державою праві на безкоштовну загальну освіту. Так, статтею 53 Конституції України передбачено, що повна загальна середня освіта є обов’язковою і держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої в державних і комунальних навчальних закладах. Аналогічні положення містяться в Законі України “Про освіту”, Закону України “Про загальну середню освіту”, Законі України “Про охорону дитинства”, – наголошує адвокат та громадський активіст Лаврентій Царук.

“Відповідно до положень перелічених законів кожна дитина має право на освіту. Держава в свою чергу гарантує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої в державних і комунальних навчальних закладах; надання державних стипендій та пільг учням і студентам цих закладів у порядку, встановленому законодавством України. Крім того, забезпечується право на вибір навчального закладу і навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах. На місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування Законами покладений обов’язок організувати облік дітей дошкільного та шкільного віку для виконання вимог щодо навчання дітей у загальноосвітніх навчальних закладах. До того, згідно чинного законодавства, органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями вирішувати питання щодо прийому дітей на навчання,” – додає правник.

У Гостомельській раді селищний голова екс-регіонал Анатолій Кириченко переконує, що як тільки Гостомель відокремиться від Ірпеня, в тому числі й фінансово, Гостомель зможе сплачувати за навчання своїх дітей у Бучі, якщо це питання для влади Бучі буде ще актуальним.

При цьому голова гостомельської бюджетної комісії Юрій Марчук наголошує:

“Які кому гроші має платити Гостомель? Що це за маячня така? Всім відомо, що фінансування навчальних закладів селищ – і Гостомеля, і Ворзеля, і Коцюбинського йде через Ірпінь. То з якого бюджету будуть забирати кошти, навіть якби це була не просто побрехенька шантажистів, а реальність? З бюджету Ірпеня. Але це просто маячня і ну ніяк не може змиритися ні Ірпінь, ні Буча, з тим, що з ними об’єднуватися добровільно ніхто не хоче. Нагнули коцюбинських депутатів і зганьбилися перед громадою, а тепер вигадують схеми, як далі загребти побільше”.

Цинізм влади зашкалює. Заради своїх дерибанних амбіцій чиновники готові взяти у заручники дітей. Редакція “Громади Приірпіння” звернулася до прокурора Ірпеня з проханням звернути увагу на це рішення Бучанської міської ради та прокоментувати, які подальші дії вживатимуть правоохоронці Приірпіння.

“Якщо на підставі цього рішення буде відрахована якась дитина з навчального закладу Бучі, то прокуратура реагуватиме належним чином,” – наголошує Наталія Круль, прокурор, що відповідає за захист прав дітей.

БезымянныйАвторка: Олена Жежера, журналіст

 

9 коментарів

 1. Андрій Мельник 10 Липня 2015 at 06:59

  Пані Олено! Ви все правильно пишете: ми не платитимемо Бучі за гостомельських дітей в бюджет Бучі.
  Враховуючи, що ви пишете про дітей, то дайте відповідь на одне питання: ваш батько (чи то відчути) був засуджений за зґвалтування чи не був засуджений за зґвалтування?

 2. Олена Жежера 10 Липня 2015 at 08:38

  Дякую, пане Мельник, що так переймаєтеся життям моєї родини! Статтю ту я бачила і ми саме готуємо матеріал з цього приводу! Хоча який стосунок має мій батько до статті про школи я не розумію? Але щоб вам було легше жити, відповім – Мій батько, рідний батько, не вітчим, вітчима я ніколи не мала, не був засуджений за зґвалтування! Також він не є кримінальним авторитетом, не керує тітушками, не дає мені вказівок, що і як я маю робити!Окрім того, живе він не в Блиставиці! Сподіваюся, ті хто поширює цей бруд про мене та мою родину, будуть щасливіші від цього!

 3. Андрій Мельник 10 Липня 2015 at 23:34

  Пані Олено, дякую вам за змістовну відповідь. Таким чином ви вже розвіяли сумніви щодо того, що вашого батька було засудженого за згвалтування. Ви ж громадський активіст і за вас багато людей проголосує – ми знаємо, що ви йдете до влади, тому важливо, щоб такі подробиці були відомі громаді до того, як ми вас оберемо.
  Враховуючи вашу відкритість, чи можете ви підтвердити чи спростувати й той факт, що вашого батька було засуджено за вчинення іншого кримінального злочину (окрім згвалтування, з цим вже зрозуміло).

  • Олена Жежера 11 Липня 2015 at 09:54

   Пане Мельник, дякую, що переймаєтеся репутацією моєї родини. Але задовольнити вашу цікавітсть зараз не зможу – як я вже вам казала, з приводу “чорних” публікацій на мою адресу та адресу моєї родини готується розгорнутий матеріал. Почекайте трохи. Але якщо ваша цікавість зашкалює і ви не можете терпіти – запитайте в мого батька особисто, він також відкрита людина, хоча і не політик, не публічна людина, не громадський активіст і навіть не журналіст…
   P.S. Щодо того, що я йду до влади – звідки у вас така інформація?

   • Андрій Мельник 13 Липня 2015 at 11:41

    Пані Олено, я не питав вас, чи готуєте ви якийсь матеріал. Мені цікаво одне: ваш батько був судимий чи не був? Прошу повідомити лише це, громада має знати.
    А щодо того, що ви йдете до влади – це зрозуміло. А якщо не йдете, то так і скажіть: я не йду до влади.

  • Ірина Федорів 11 Липня 2015 at 18:36

   Пане Андрію, а скажіть перед ким звіт тримати? Бо профіль у Вас на ФБ – ботівський, нещодавно заведений. Що під своїм профілем було боязко реєструватися й писати, що думаєте? Нема чого соромитись 🙂 Заходьте. А читачі ботів дуже швидко вичислити можуть завдяки ІТ-івцям, які нам допиляли коментарі на сайті й тепер за анонімками не заховаєтесь 🙂

   • Андрій Мельник 13 Липня 2015 at 11:39

    Ірино, кожен у праві реєструватися в соцмережах під будь-яким іменем. Наприклад, під іменем Ivanka Bek.
    А от те, що ви “вичисляєте” своїх читачів та коментаторів – це відома тенденція. Хоча це нагадує методи кремлівських сайтів.

    • Ірина Федорів 13 Липня 2015 at 12:35

     Дійсно, кожен може реєструватися під будь-яким іменем у ФБ. Більше того, до одного акаунту ФБ може мати доступ кілька людей. Тут нічого такого немає. Ваше право – користуйтесь мережею на свій розсуд.

     Щодо коментування на сайті “Громада Приірпіння”, то з чинною системою коментарів, яка діє на сайті, абсолютно кожен читач може залишати про себе рівно ту інформацію, яку вважає за потрібне. І її бачать і адміністатори сайту, і читачі в однаковій мірі 🙂 Хто хоче – аналізує і робить висновки. Не хочете – Ваше право.

     “Громада Приірпіння” – не всесвітня мережа, а сайт громади, де багато людей поміж собою знайомі.

     Хтось пише відверто під своїм ім’ям, а комусь хочеться анонімності. Хтось сміливіший і може собі це дозволити, бо йому нема що приховувати, а хтось поширює анонімно інформацію, що не відповідає дійсності й провонує нову хвилю дискурсу під колонкоюпро школи,заговорюючи тему, яка болить мамам кількох населених пунктів.

     Питання не в тому, як Ви зареєструвались на ФБ. Питання, повторюю:

     хто Ви є, щоб ми всі розуміли, перед ким Жежера має виправдовуватись за той бруд, що друкують в газетах на її батька?

     Раз Ви у нас новоспечений анонімний борець за спрведливість і з’ясували і ПОГОДИЛИСЬ (!!!), що найголовніше, що батько Олени Жежери не сидів за згвалтування, як це стверджують на шпальтах газети і на Інтернет-зливних бачках, то Ви, як свідомий борець, а ми щиро віримо, що Ви таким і є, маєте докласти максимум зусиль, аби виправити цю прикру помилку 🙂 Ми у Ваші наміри віримо! Вони кристально чисті 🙂 І Вам дійсно нема чого приховувати, окрім того, хто Ви є, бо ви боїтесь нас 🙂 Так виходить?

     То повторюсь: перед ким звіт тримати?

     На майбутнє раджу звератися до тих, хто поширює інформацію. Хай вони Вам надають докази. Вони ж на основі чогось це писали 🙂

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539