Схеми дерибану: як атовець “подарував” землю дружині голови земельної комісії

2

Не дивлячись на Постанову Верховного Суду України, якою ліс у Бучі повернуто громаді без права розпоряджатися ним, влада Бучі продовжує його дерибанити. У земельних схемах використовують АТОвців, які згідно закону, мають право на першочергове отримання землі. Родинам загиблих влада вирішила виділяти землю в лісовій зоні Бучі – по 10 соток.

Раніше учасникам АТО пропонували під забудову землю в полі, поблизу кладовища. Кращі ділянки давали тільки тоді, коли АТОвець погоджувався передати їх у власність забудовнику під багатоповерхівки. Ділянку в лісі, як дізналася “Громада Приірпіння”, виділили й атовцю, який ріс в інтернаті та не мав власного житла, – Роману Головатенку.

Хлопець розповів журналістам, що навіть не задумувався, де і чому йому виділили землю, головне, на його думку, що ділянку таки дали, тому що його соратникам за те, що вони відмовляться від землі, в раді пропонували лише по 5 – 10 тисяч доларів.

“Мені обіцяли ділянку в різних місцях. Розумієте, я сирота, в мене нікого нема і будуватися я теж не маю за що. Я просив квартиру, але не через кілька років, коли вона на моїй ділянці збудується, а зараз, бо я не мав де жити. І мені запропонували обміняти ділянку на квартиру. Я давно знаю Миколу Григоруся (депутата Бучанської ради та голову земельної комісії на момент виділення цієї земельної ділянки – прим. ред.), він мені завжди допомагав. Я їм подарував ділянку, а вони мені квартиру на Бориса Гмирі”, – розповідає Головатенко.

1

Замість земельної ділянки хлопець став власником двокімнатну квартиру, площею 54, 4 кв. метрів.

2

 

Вартість такої квартири в Бучі, яку виміняли на 10 соток, близько 500 тисяч гривень. Якщо перерахувати в доларах – це дещо менше 20 тисяч доларів (еквівалент 3 – 4 соток землі в лісі).

1

 Одна сотка землі в лісі коштує в середньому 7 -8 тисяч доларів, а подекуди просять і десять тисяч. 

1

Депутат Бучанської ради Олександр Животовський, “кіборг” Донецького аеропорту, на останній сесії міськради, яка відбулася 25 лютого, звернув увагу колег на Постанову суду й на те, що виділення землі в лісі незаконне, навіть якщо воно стосується учасників АТО. Він попросив не голосувати за чергові  виділення в лісі, а запропонувати родинам загиблих ділянки в іншому місці:

Просто я хотів, щоб родини загиблих отримали землю і будували своє нове життя в місці, яке не створюватиме їм проблем, а не ставали живим щитом для чиновників, які не дивлячись на рішення судів, продовжують виділяти землю в лісі. Я хочу, щоб ніхто не спекулював іменами атовців, які поклали своє життя,  захищаючи Батьківщину. Хочете допомогти – то допомагайте, а не підставляйте їх”.

Депутатська більшість не підтримала “кіборга”. Бучанці вважають, що влада навмисно зіштовхує їх з атовцями лобами.

“Вранці ми почули, що десь недалеко від нас працюють бензопилки. Ми пішли подивитися, що відбувається. На земельній ділянці біля нежилого будинку невідомі пиляють сосни. Вирішили поцікавитися на якій підставі вони це роблять. При нас упала сосна”, – розповідає бучанка Ірина.

На зрізі дерева місцеві нарахували 105 кілець, що говорить про вік сосни.

1

“Представник власника сказав, що ділянка виділена на воїна АТО, а той подарував її дружині депутата Ніні Григорусь, яка в свою чергу продала її забудовнику з Білогородки Віталію Ліннику. Я чула, як представник забудовника кудись телефонував і сказав, що у нього проблеми на ділянці, де має бути “пятіетажка””, – додає Ірина.

1

Ніна Іванівна Григорусь – повна тезка дружини депутата Бучанської ради Миколи Григоруся.  Микола Григорусь – пройшов в раду від партії БПП. Минулого скликання балотувався від партії “Пора та очолював земельну комісію в Бучанські раді.

За минулої каденції родина Григоруся отримала не одну земельну ділянку в Бучі, загальною площею більше 30 соток.

1

Окрім цього, депутат, як голова земельної комісії, проводив засідання таємно, не пускаючи представників громади.

До редакції “Громади Приірпіння” потрапив договір купівлі-продажу, укладений між Ніною Григорусь та забудовником Віталієм Лінником. Сума, на яку укладений договір, занижена щонайменше у 10 разів. Складає вона 149 тисяч гривень за 10 соток землі в лісі. 

Місцеві мешканці викликали поліцію та представників прокуратури й написали заяву, в якій попросили зупинити незаконну вирубку дерев та захистити державне майно, а саме – землі лісового фонду 1 категорії.

“Ми попросили перевірити законність оформлення земельної ділянки по вул. Пушкінська, 19г, яке відбулося після ухвали Вищого спецсуду від 29 липня 2015 року. В ухвалі, зокрема, йдеться про те, що це землі державного лісового фонду та ліси 1 категорії захищеності, а отже, виділення ділянок в цій зоні, а тим більше вирубка –  є протиправною”, – розповідає бучанець Андрій.

Місцевий активіст Віктор Бархоленко переконаний, що ця справа має корупційну складову:

“По цій земельній ділянки я вбачаю дві складові, за якими має бути притягнутий до кримінальної відповідальності голова депутатської земельної комісії та депутат Бучанської міської ради Микола Григорусь. Перше, як голова земельної комісії він не мав права виносити на розгляд комісії та готувати проекти рішень на сесію щодо надання земельних ділянок із земель Державного лісового фонду. Так, згідно з ухвалою Вищого спеціалізованого суду, яка набрала законної сили з 29 липня 2015 року, такі дії є незаконними. До слова, Постанова Верховного Суду України підтвердила ухвалу Вищого спецсуду”. 

“Друге – корупційна складова. Земельна ділянка оформлюється на фізичну особу але з подальшим розпорядженням нею під особистим контролем Григоруся. Як голова земельної комісії з використанням свого становища Григорусь, знаючи матеріаьні можливості цієї людини, запропонував їй бартер, вигідний обом сторонам і особливо Григорусю. При цьому дарування земельної ділянки Ніні Григорусь та відчуження на третю особу відбулося не за ринковою вартістю землі, а за нормативно-грошовою оцінкою, яка є явно занижена від ринкової щонайменше в 10 разів. Реальна вартість цієї земельної ділянки щонайменше – це 1,5 млн. гривень.

Вся ця схема побудована таким чином, щоб при відчуженні цієї земельної ділянки сплатити податок не з реальної вартості, а з заниженої. Я переконаний, що будь-яке виділення земельних ділянок в місті Буча відбувається виключно з дозволу Бучанського міського голови Анатолія Федорука”, – додає Бархоленко.

З документів забудовники показали рахунок-фактуру – трохи більше 2-х тисяч гривень, сплачених за зняття одного дерева – дуба.

1

Не дивлячись на квитанцію, дубів на цій земельній ділянці не було взагалі, там ростуть лише сосни.

1

Журналісти спробували взяти коментар в депутата Бучанської ради Миколи Григоруся, але чоловік сказав, що проти нього готується якась провокація і почав розповідати як він їздив в АТО і допомагав військовим як волонтер і скільки він всього зробив для фронту.

Не даючи журналістам навіть змоги поставити питання, Григорусь кинув слухавку.

Прокуратура Київської області неодноразово зверталася  до Дергеокадастру в місті Буча з проханням внести зміни категорії земель, згідно з Постановою Верховного Суду України, що унеможливить виділення землі в лісі.

1

Але зміни бучанським Держгеокадастром до цього часу не внесені.

 

2 коментарі

 1. Olga Melnichuk 19 Березня 2016 at 14:31

  ст. 182 Кримінального кодексу України “Порушення недоторканності приватного життя”, яка передбачає відповідальність за: незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації.

  http://yurist-online.com/ukr/uslugi/yuristam/kodeks/024/179.php

 2. Olga Melnichuk 20 Березня 2016 at 08:05

  То, що ви аж тепер закреслили дані, як я написала про статтю 182 КК, не робить вам честі. Кому потрібно було, той уже все виписав собі.
  У мене питання – ви що, сепарам інформацію підкидуєте, щоб їм легше було?
  Не дай Боже, щось з Романом станеться, відповідати будете ви! Не тільки перед законом людським, а ще й перед Божим!

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539