Прокуратура має перевірити законність приватизації школи в Гостомелі

2

У вівторок 16 серпня вчергове вирішувалася доля школи №15, що у Гостомелі на Баланівці. Про цю школу я писала раніше.

Батьки та депутати запропоновали два варіанта розв’язання ситуації: селищна рада викупає у Богдана Павлюка, сина юристки КСП “Бучанського” Лариси Павлюк, цю будівлю і проводить реконструкцію першого та частини другого поверхів, тоді школа буде не початкова, а скоріш за все дев’ятирічка. Другий варіант – це щоб відділ освіти Ірпеня заключив договір оренди з власниками на 1-2 роки, а за цей час на Баланівці побудується нова школа.

Співвласник будівлі, в якій розташовані контора, і школа Богдан Павлюк погодився віддати будівлю для реконструкції її під школу за умови, що селищна рада виділить йому аналогічні квадратні метри або заплатить кошти.

Друга ж співвласниця – Ольга Прилипко нібито згодна подарувати свою частину приміщення. Про це батькам було повідомлено на зустрічі.

На сьогоднішній день вільних будівель такої площі в нашому селищі немає, про це сказав голова селища Юрій Прилипко, тому будівля не буде передана на баланс селища, а щодо продажу будівлі – нам так і не повідомили її вартість.

Голова вкотре запевнив нас на словах, що школа буде функціонувати, а на першому поверсі чи то заб’ють вікна, чи то ще щось подібне зроблять, і приміщення буде стояти, щоб руйнуватися далі. А за цей час нібито побудують нову школу на 240 місць і також початкову 1-4 класи.

Ця новина батьків абсолютно не порадувала, бо за день до цього нам казали, що буде збудована дев’ятирічка. Ми втомилися від порожніх обіцянок – адже школа та садочок на Баланівці, де як гриби після дощу ростуть висотки, на словах будується вже не один рік.

Два тижні ми з’ясовувавали, чия це будівля й хто візьме на себе відповідальність за навчання дітей.

Прилипко нас запевняв, що 1 вересня школа відкриє свої двері. Але представниця співвласника Лариса Павлюк надала нам зовсім іншу інформацію. За її словами, а вона опиралася на попередні результати експертизи, яку провели на замовлення її сина Богдана Павлюка, будівля нібито в аварійному стані.

1

Є підозра, що власники будівлі свідомо доводили її до такого стану. 

Так виглядають приміщення першого поверху. З вигляду вони не є аварійними. Тут просто треба навести лад. Але власники зробити цього нікому не дають.

1

Ми поставили питання Павлюк, а в яку школу підуть наші діти, 65 дітей з Баланівки? Вона запропонували 2 варіанти.

Один з варіантів – перенести школу у будинок культури “Чотири лева”…

Або віддати під школу перший поверх житлового комплексу “Гостомельські липки”. Обидва цих варіанти не затвердили у Ірпінському відділі освіти. 

Ірпінській відділ освіти взагалі здивував батьків своїм відношенням до ситуації навколо нашої школи.  Окрім того, що представник відділу Тетяна Балашова на прохання батьків не надала жодних документів на школу, вона почала радити батькам переводити дітей на навчання у школу № 14, яка цього року переходить на дві зміни. Та найголовніше, що нас вразило в словах Балашової, це те, що відділ освіти не сповістили про передачу у приватну власність будівлі у 2013 році. І до сьогодні вони НІКУДИ не звернулися з оскарженням, або за роз’ясненням .

Як таке може трапитися з приміщенням, у якому розміщений державний дитячий навчальний заклад? Замість того, щоб бити на сполох, відділ освіти з 2013 року приховував цю проблему, аж поки в липні 2016 громадськість Гостомеля не дізналася сама.

Батьки склали звернення до Міністерства освіти та науки України, в якій описали ситуацію. Хоча і було обіцяно, що школа буде працювати, жодного документу про право власності на школу Павлюком та Прилипко так і не було надано. 

Виникає чимало юридичних непорозумінь: школа відкрилася у 1947 році і до цього часу безперервно працювала, тобто майже 70 років. Але жодних документів про її існування чомусь немає. Про це ми дізналися від пані Павлюк. Чомусь так трапилось, що перший поверх будівлі, там, де знаходиться контора, має адресу Молодіжна, 9, а школа, яка знаходиться на другому поверсі цього ж будинку, завжди була зареєстрована по вул. Молодіжна, 1.

Теперішні власники є власниками будівлі по вул. Молодіжна 9, тобто контори. З цим питанням було відіслано листа до прокуратури розібратися у правомірності дій співвласника Павлюка.

Нагадаю, у серпні будівлю перев’язали червоною стрічкою та просити у 5 денний термін звільнити приміщення.

1

Також до прокуратури було направлене звернення з’ясувати, яким чином Ольга Прилипко та Богдан Павлюк могли стати власниками приміщення, в якому розташована школа.

1Авторка: Інна Лісняк, мешканка Гостомеля

 

 

 

 

 

2 коментарі

  1. Марина Доброгорська 19 Серпня 2016 at 12:59

    Як відомо вчора, 18 серпня, на сесії Павлюк Лариса повідомила, що Прилипко Юрій знайшов забудовника, який готовий обміняти частину Павлюка Богдана на відповідну кількість квадратних метрів. Такою людиною став Андрій Друзенко. Більше того, він має бажання укріпити саму будівлю до початку навчального року, дати можливість дітям провчитися рік, а потім від реставрувати цей будинок і залишити там школу. Принаймні так Павлюк говорила на сесії. Особисто я там не була, але інформацію отримала від депутата.

  2. Марина Доброгорська 19 Серпня 2016 at 13:00

    Щодо набуття у власність цієї будівлі і звернення до Міністрества освіти, – це ДУЖЕ хороша ідея! Потрібно, щоб нарешті влада дала відповідь, і прокуратурі у тому числі і Міністерству, як так сталось, що з 1997 року (а документально підтверджена оренда на школу у будівлі №9 є саме з 1997 року, сама ж будівля з 1954 року) по цей час діти навчаються у НЕПРИСТОСОВАНОМУ до навчального процесу приміщенні, яке ніколи навіть за своєю планіровкою не було школою, а все життя було конторою Бучанського? ВИ, ГРОМАДО МОЛОДЦІ, взуйте цю владу, хай пояснять!!!!
    Думаю ваші звернення нароблять РЕАЛЬНИЙ переполох у владних кабінетах Ірпеня і не сумнівайтесь, – такими діями ви 100% доб’єтесь фінансування нової школи! ПІДТРИМУЮ!!!

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539