Прокуратура про пікет Карплюка: спроби вплинути на нас не матимуть успіху

0

Після оголошення про підозру  мер Ірпеня на підставі ст. 63 Конституції України відмовився від надання будь-яких свідчень. Про це повідомила “Громаду Приірпіння” прес-служба прокуратури.

“Ігноруючи виклики органу досудового розслідування для проведення слідчих та процесуальних дій, Володимир Карплюк вирішив перешкодити роботі прокуратурі Київської області із залученням сторонніх осіб. 3 жовтня слідчим в черговий раз вручено повістку про виклик підозрюваному для проведення слідчих та процесуальних дій. Після чого, підозрюваного, за участі його захисника, слідчим було допитано”, наголошують у відомстві.

“Прокуратура Київської області запевняє, що жодні спроби будь-якої особи перешкодити або вплинути на прокуратуру не матимуть успіху, оскільки всі розпочаті справи прокуратура області доведе до законного вирішення та винних осіб буде покарано”, – додають в прокуратурі.

Прокуратура Київської області у своєму клопотанні до суду вимагала обрати підозрюваному цілодобовий домашній арешт, але судом обрано інший, більш м’який запобіжний захід  – особисте зобов’язання. На даний час прокуратурою оскаржено вказане рішення суду.

Нагадаємо, Ірпінський міський голова підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки) КК України. Тоді, на незаконному будівництві одна людина загинула, а інша отримала тяжкі тілесні ушкодження.

На даний час прокуратурою Київської області повідомлено про підозри першому заступнику Ірпінського міського голови Дмитрові Христюку,  заступнику Ірпінського міського голови Людмилі Михальченко, директору КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» Івану Дворнікову та іншим в участі у злочинній організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а саме у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великому розмірі у складі злочинної організації, придбанні суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, вчиненому в складі злочинної організації, у підроблені документу, який видається установою, яка має право видавати такі документи і який надає право та звільняє від обов’язків, з метою використання його підроблювачем, вчиненого вчиненому в складі злочинної організації, а також у службовому підробленні, а саме у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей вчиненому у складі злочинної організації, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 205, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Разом з цим, першому заступнику Ірпінського міського голови Дмитром Христюку повідомлено про підозру ще й у зберіганні, придбанні бойових припасів без передбаченого законом дозволу, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

Також прокуратурою Київської області повідомлено про підозру колишньому начальнику управління Держкомзему в м.Ірпені, який незаконно передав у власність громадян землі лісового фонду природного парку “Голосіївський” вартістю понад 26 млн грн, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364  КК України.

Незаконне надання земель лісового фонду, зокрема найближчому оточенню, має зупинитись, так, на даний час в суді перебуває позов прокуратури Київської області щодо скасування рішення Ірпінської міської ради про зміну цільового призначення земель лісового фонду загальною площею 1450 га Ірпінської лісової дачі на землі житлової забудови.

Серед іншого, оскаржується прокуратурою області в суді і рішення державного реєстратора, яким у 2015 році за ініціативи Ірпінської міської ради безпідставно зареєстровано право комунальної власності на 15 га земель лісогосподарського призначення державної власності, які перебувають у користуванні Державного підприємства  «Київське лісове господарство», вказані державні землі неодноразово незаконно передавались у комунальну власність.

Загалом, впродовж 2016-2017 років пред’явлено 456 позовів на загальну площу понад 119,6 га земель лісогосподарського призначення, які рішеннями Ірпінської та Бучанської міських, Коцюбинської, Гостомельської та Ворзельської селищних рад відведено у приватну власність громадян для їх забудови.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539