Звідки в депутатки Ісламової криптовалюта?

0

Депутатка Бучанської міськради Анна Ісламова єдина в Приірпінні задекларувала біткоіни. При цьому у своїй декларації представниця БПП вказала “нуль” доходів, а також зауважила, що є тимчасово безробітною.

Майже півсотні чиновників і політиків в Україні мають криптовалюту. Так, рух ЧЕСНО виявив біткоіни у чотирьох нардепів, депутатів облрад та у рядових чиновників. Найбільші власники криптовалюти на Одещині.
Як депутатка з Бучанської ради дізналася про криптовалюту і чому її придбала, дізнатися не вдалося. На запитання громадського руху ЧЕСНО вона так і не відповіла.

Bitcoin не має визначеного правового статусу в Україні. Про це ще на початку літа писав заступник Голови НБУ Олег Чурій.

“Визначення такого статусу в Україні ускладнюється відсутністю консолідованого підходу до класифікації Bitcoin та регулювання операцій з ним у світі”, — заявив він.

Голова комітету парламенту з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко зазначає, що у законодавчому полі є лише два документи, які стосуються цього питання криптовалюти: один лист і одне роз’яснення НБУ.

Нещодавно з’явився третій документ . Нацбанк наприкінці вересня визначився зі статусом криптовалют и Bitcoin (біткоін). Зокрема, Чурій повідомив, що регулятор не може визнати криптовалюти валютою і попереджає про ризики шахрайств.

“Ми можемо сказати, що це точно не валюта, тому що немає центрального емітента. І ми не можемо визнати це платіжним засобом”,  пояснив Чурій.

Разом з тим, криптовалюта набуває все більшої популярності.  Громадський рух ЧЕСНО вирішив дослідити, наскільки популярна криптовалюта в декларантів.

Народні депутати і голова Одеської облради

Серед топових політиків ЧЕСНО знайшов таких власників криптовалюти: це четверо нардепів Блоку Петра Порошенка  Олександр МушакДмитро БілоцерковецьОлександр Урбанський та голова Одеської облради Анатолій Урбанський який є рідним братом нардепа  Олександра Урбанського.

Нардеп Олександр Урбанський входить в Комітет з питань транспорту, є Головою підкомітету з питань морського і річкового транспорту. Батько Олександра і Анатолія Урбанського Ігор Урбанський раніше теж був нардепом від “Соціалістичної партії України”, а також був заступником міністра транспорту.

В Урбанських і ще одного власника біткоінів  нардепа БПП Дмитра Голубова  зміни до декларації щодо….. біткоінів сталися 1 серпня 2017 року. У цей день стався так званий “хард-форк”  біткоін розділився і з’явилася альтернативна валюта біткоін кеш, дешевша за початковий біткоін.

Доки немає єдиного визначення від НБУ щодо біткоінів, депутати по-різному їх і декларують. Урбанський і Білоцерковець вказали криптовалюту у розділі про рухоме майно, а Мушак і Голубов — у грошових активах.

КАРТИНКА 

НАТИСНІТЬ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ

ЧЕСНО звернулося до депутатів із проханням пояснити, як вони отримали біткоіни та як вони їх використовують у розрахунках.

“Дякую за небайдужість, але це приватна інформація, яку я не хочу розголошувати. Це не суперечить законодавству України, і це є головним”,  відповів власник криптовалюти Олександр  .

Олексій Мушак не лише зберігає біткоїни, але й виготовив собі їх сам. Він задекларував 465 біткоїнів у розділі із заощадженнями ще в 2015 році, і в 2016 році їхня кількість не зросла.

“Темою біткоінів та майнінгу займаюся з 2013 року… Я не придбав, я майнінгом займався… Я перший з депутатів, хто задекларував біткоіни”,  каже Мушак.

За його словами, майнінгом він вже зараз не займається.

“Ні, звичайно… Кожною справою треба займатися професійно. Після того, як я зайшов у Верховну Раду, я деградував у багатьох питаннях … з криптовалюто… Витрачати їх можна без проблем — що завгодно з ними робити… Я це не робив, але можна зробити карточку біткоін, де миттєво переводяться біткоїни в долари, а в доларах ви можете розплатитися будь-де”.

Що потрібно для того, щоб займатися майнингом

Для того, щоб зайнятися майнінгом, необхідно придбати і налаштувати на роботу з мережею біткоіну обчислювальне обладнання — майнери. По суті, це просто потужні компютери, які в порядку змагання зашифровують перелік транзакцій у вигляді блоків до загальнодоступної бази даних блокчейну (книги, реєстру, журналу, називають по-різному).” Експерт Лілія Тулупенко. 

Більш детально читайте тут.

Ще однин любитель криптовалюти — нардеп Дмитро Білоцерковець — наголошує, що Нацбанк дозволяє зберігати біткоіни, але забороняє їх виготовляти.

“Біткоінами почав цікавитись ще з 2013 року. Ще декілька років тому це виглядало як перспективне капіталовкладення, всі розуміли, що з часом курс буде лише рости. Використовував для оплати послуг чи купівлі в Інтернеті, зокрема купував квитки на літак. Це дуже зручно, коли подорожуєш. Але у мене їх не багато в порівнянні з іншими нардепами, думаю, колеги вам більш детально розкажуть”, — розповідає нардеп.

Дмитро Голубов у ЗМІ ще торік зауважив, що жив за рахунок біткоінів:

“Колись я купив криптовалюту “біткоін”, і вона коштувала 50 дол, і продав її, коли вона коштувала 1000 дол, заробляючи на кожній одиниці цієї валюти 950 дол. Чому я повинен платити з цього податки? По-перше, незрозуміло, як це оформити процесуально і юридично, і, по-друге, це моя особиста удача. Чому я повинен платити податок з удачі? Навіть виграш у казино сьогодні не дозволяють конфісковувати та оподатковувати. За фортуну платити необов’язково”.

Як повідомляла “Українська правда”, Дмитра Голубова 7 липня 2005 року арештували в його квартирі в Одесі. Голубова (псевдонім “Script”) звинувачували в розкраданні 11 млн дол з платіжних систем Visa і Mastercard.

 

Чому політиків з криптовалютою так багато саме на Одещині

В Одеській міській раді ЧЕСНО нарахував п’ять власників криптовалюти. Це навіть більше, ніж в парламенті.

 

НАТИСНІТЬ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ

Депутат Одеської міськради від “Самопомочі” Ганна Позднякова вказала у декларації наявність криптовалюти біткоінів на 98,874 одиниць. Їх вартість на 31 грудня 2016 становить 2,608 млн грн.

Депутатка каже, що біткоінами зацікавилася давно, оскільки має економічну освіту:

“Я фінансист, працюю фінансовим директором, .. коли криптовалюта з’явилася, вона мене зацікавила. Та й не тільки мене … в фінансовому світі це обговорювалося досить широко … можна безпосередньо перевести в готівку через ПриватБанк, через PayPal … “.

Вона також наголошує, що в Одесі криптовалюта дуже поширена. “У нас в Одесі є банкомати для переведення в готівку криптовалюти … Одеса, може, і не перше місто в світі, але і явно і не друге”.

У декларації зазначено, що Позднякова працює фінансовим директором ТОВ “Броклайн”, яка займається перевезеннями, зокрема водним транспортом.

В облраді Одещини всього шість депутатів, які володіють біткоїнами. З-поміж інших — голова облради Анатолій Урбанський.

КАРТИНКА 3

НАТИСНІТЬ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ

Київщина і Дніпро та інші держслужбовці

Також серед декларантів біткоінів ЧЕСНО знайшов представників Київради, Дніпровської міськради, Бучанської міськради, а також таких держслужбовців як Юрій Душейко, директор “Палади” (займається будівництвом суден і плавучих конструкцій, належить “Укрборонпрому”, ЕП), і Валентин Сандул з “Одеської залізниці”.

Натисніть для збільшення

НАТИСНІТЬ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ

Депутат Київради і юристконсульт ТОВ “Юридичне агентство “Шевчук та партнери” Владислав  , “Солідарність”, задекларував криптовалюту, але не бітко .

Ethereum — друга за популярністю криптовалюта після біткоіна. Валюта з’явилася у 2015 році. У січні 2017 року Ethereum торгувався по 10 доларів, зараз по 264.

У коментарі ЧЕСНО Михайленко сказав, що таку криптовалюту купував за порадою: “Я купляв найдешевші. За порадою друзів, які знаються на ринку фінансів. На біткоіни грошей не вистачило…”

Щодо користування валютою, то депутат сказав, що не розраховується нею.

“Це не розповсюджено у нас, на жаль. Це на майбутнє. Сподіваюсь, що ця система стане більш розвиненою в Україні. Це гарна альтернатива для людей, враховуючи що довіри до банківської системи немає”, — пояснив він.

Окрім депутатів Громадський рух ЧЕСНО знайшов біткоіни та іншу криптовалюту і в інших декларантів — директорів комунальних підприємств, працівників університетів, інспекторів, пожежників та інших.

Автори: Оксана Ставнійчук, Сергій Огородник, Олександр Саліженко – громадський рух ЧЕСНО для “Економічної правди”

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539