Коцюбинське модернізує систему водопостачання

0

На водонасосних станціях в Коцюбинському вже встановлюють нові насоси і замінюють труби. Найближчим часом запуститься в роботу водонасосна станція (ВНС) на Пономарьова. На черзі ВНС картографії, вулиць Доківської та  Шевченка.

Це стало можливим завдяки тому, що Коцюбинському дали субвенцію – кошти на модернізацію водогону з метою запровадження заходів енергоефективності.  Модернізації системи – це не лише енергоефективність. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 80% захворювань пов’язані з якістю питної води. Відтак якісне водопостачання – це те, що береже наше здоров’я для нас і наших дітей.

Ініціювала отримання субвенції селищна голова Ольга Матюшина разом з народною депутаткою Ольгою Черваковою.

Оскільки кошти надійшли в селище восени й були відголосовані депутатами тільки наприкінці листопада, так швидко вдалося реалізувати проект на Пономарьова завдяки тому, що селищна голова попросила підготувати підрядника на складах все необхідне обладнання.  Цим питанням займався Євген Кунь, який звернувся до німецької фірми, що надала обладнання у такі рекордно короткі строки.

Маю сказати, що це революційна зміна в системі водопостачання. Жодних серйозних модернізацій не проводилося десятками років.

Ось в якому стані були труби, з яких нам подавали воду.

Через постійні пориви і поламки насосів мешканці залишалися без води.

Разом з головою комісії з питань ЖКГ Олександрою Куцан ми відвідали у вересні Житомир, щоб перейняти пердовий досвід модернізації системи водопостачання. До слова, мер Житомира увійшов в топ-5 мерів-інноваторів.

Зауважу, що під час заходів модернізації повністю спустошується резервуар води, про що комунальники попередили населення.

Субвенція не надавалася на те, щоб його очистити перед запуском нової системи. Працівникик УЖКГ “Біличі” на моє прохання очистили резервуар від мулу, глини та інших осадів, які в першу чергу загрожують здоров’ю людей, а по-друге могли стати причиною поламки нових насосів.

На черзі ще 3 ВНС, які підпадають під програму модернізації. В середньому на проведення робіт на одній ВНС необхідно близько тижня. Зовнішні роботи будуть зроблені тоді, коли буде сприятлива погода. Президент підписав документ, згідно з яким субвенції, які надаються громадам, можуть бути використані і наступного року. Таким чином ми зможемо використати кошти за призначенням.

Ми продовжуємо займатися проблемами ремонту дахових котелень та котелень на Доківській й Меблевій, які нам у жахливому стані дісталися від “Мастер-Енерго”, а також ведемо перемовини з ОДА для того, щоб запровадити в селищі якісний сервіс пасажирських перевезень.

Автор: Олександр Ковальчук, член комісії з питань ЖКГ і транспорту Коцюбинської селищної ради

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539