Москаленко: коцюбинцям варто використати момент – Київ готовий інвестувати

0

“Громада Приірпіння” продовжує цикл інтерв’ю, присвячених громадським слуханням 3 березня, на яких мешканці мають визначитися, чи хочуть вони приєднуватися до столиці.

Голова Міжфракційного об’єднання “Київщина”, до якого входять народні депутати різних фракцій та груп, ще на посаді заступника голови ОДА у 2013 році наголошував на тому, що ліс слід зберегти, а Коцюбиньське, яке є анклавом у столиці може цілком логічно увійти в межі Києва.

Раніше Ви наголошували на тому, що для Коцюбинського цілком логічно приєднатися до Києва. Чому Ви підтримуєте це рішення?

Суто з раціональних міркувань. Коцюбинське – це анклав в межах столиці. Жодної прив’язки до області, окрім адміністративної приналежності, селище не має. Єдина дорога сполучає зі столичною кільцевою. Більшість мешканців Коцюбинського їздить щодня на роботу до Києва. Не виключаю, що й значна частина дітей вчиться в столичних школах. Але майже всі адмін-, мед-, соцпослуги люди отримують у відносно віддалених Бучі, Ірпені, Бородянці.

Натомість, у разі приєднання Коцюбинського до Києва, селище отримує широку можливість для вирішення низки проблем – заведення столичного комунального транспорту, ремонт місцевих доріг, урегулювання інфраструктурних питань, зокрема опалення. Одним словом, я впевнений, що громада отримає суттєві переваги.

І коцюбинцям варто було б використати саме цей момент, коли Київ готовий інвестувати у супутників, щоб довести переваги. З іншої сторони Київська міська влада виступає з ініціативами створення «Київської агломерації», тобто налаштована на тіснішу співпрацю із пристоличними громадами. Приєднання Коцюбинського із подальшим розвитком може стати для столиці тією історією успіху та візитівкою, що допоможе Києву у подальших перемовинах із містами-супутниками. Зараз столиця буде готова доводити на практиці переваги запропонованого формату співіснування. Коцюбинське може стати пілотним проектом.
Ми повинні просувати і заохочувати всебічний розвиток громад і в даному випадку правильнішого шляху, ніж приєднання Коцюбинського до Києва немає.
Більше того, за моїми відчуттями, сьогодні для цього є всі необхідні складові. Ми маємо конструктивне керівництво в області на чолі з губернатором.

Який механізм приєднання Коцюбинського до Києва?

На сьогодні найбільш реалістичний варіант – це змінити межі м. Києва. Для цього Київська міська рада має зробити відповідне подання до парламенту. Разом з тим, це подання має отримати погодження з радами – Коцюбинською селищною та Київською обласною. Тобто питання має пройти через чотири колективні органи. Очевидно, що процес не буде блискавичний. Тут як ніколи потрібна системна і потужна підтримка громади на всіх етапах. Але щодо Коцюбинського у мене відсутні будь-які побоювання. Адже завдяки місцевому активу проблематику селища знає вся Україна – і центральні органи влади, і засоби масової інформації.

Якщо громада прийме рішення на громадських слуханнях, чи можуть коцюбинці розраховувати на підтримку області і народних депутатів?

Народні депутати вже сьогодні є найбільшими лобістами приєднання Коцюбинського до столиці і мова про це давно ведеться у різних владних кабінетах.
Рішення громадських слухань якраз і стануть тією першою ланкою, завдяки якій Київська міська рада зможе мотивувати своє подання до Верховної Ради.

Сьогодні найбільшу роботу потрібно проводити на рівні Коцюбинської селищної, Київської міської та обласної рад. У свою чергу на рівні Київської ОДА, переконаний, громада отримає максимальне сприяння.

(Якщо Ви бажаєте допомогти активістам з друком інформації до громадських слухань, то просимо Вас надсилати кошти на картку Приватбанк 5168742349662738, оформлену на надійну Олександру Валеріївну Куцан.)

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539