Аудіозаписи розмов депутата Єременка та Мельничука, яких СБУ звинувачує в хабарництві

2

Як перемогти корупцію: “Почніть з того, що посадіть трьох своїх друзів. Ви точно знаєте за що, і вони знають, за що”. Лі Куан Ю

Минулого тижня депутата Коцюбинської селищної ради затримали спецслужби. Йому інкримінують вимагання хабара за голосування на сесії. Він діяв спільно ще щонайменше з 4 депутатами ради та мешканцем Ірпеня Євгеном Мельничуком. Останнього суд утримує під вартою.

Мені надали телефонні розмови з депутатом Єременком та Євгеном Мельничуком. З них абсолютно чітко випливає, що Єременко просив його підтримати грошима, а Мельничук сказав, що вони будуть вирішувати з якимись “київськими інвесторами”, чи залишиться Матюшина на посаді голови Коцюбинського. Окрім цього в розмові названі два прізвища депутатів, які входили до депутатської групи, на яку, за версією правоохоронців, просили гроші. Це два депутати- самовисуванці Віктор Анісімов та дерибанник Біличанського лісу Олександр Хвостенко.

Єременко в телефонній розмові жаліється на ДФС-ника Трофімова, який його викликає на допит щодо перевороту в раді і вимагає “порєшать цю тему”.

Депутат каже, що може:

“Дьорнуть “Нові обличчя” (партія мера Ірпеня), але знову ж таки це все бабло. Вони мені представлять бабло. Все коштує гроші… Вони можуть мені це зробить безкоштовно, але вони мені скажуть, що ти реально нам торчиш. Є таке поняття як торчиш. От… Я реально, блін, торчу “Новим обличчям”. Їхній адвокат буде завтра. Після обіду в мене допит. І я реально “Новим обличчям” торчу. Вони мені кажуть, що вони мене будуть підтримувати юридично з умовами. Ти наробив мені проблем – вони готові їх вирішувати… Там товаріщ Трофімов, він проявив рвєніє. Ми з тобою розуміємо, що це рвєніє надо зупинять. Давай якось зупинемо по ДФС“.

ДФС-ника Трофімова Єременко збирається послати… Трофімова не знаю, але за те, що проявив принципову позицію і працює по закону і не дає “порєшать” – тисну публічно руку.

“Справа в тому, що так херово по баблу, як в мене зараз було – дуже погано. Треба зараз якось там подумать, щоб якось підтримать мене,” – говорить Єременко.

У мене питання, ЯК суд міг випустити Єременка під заставу в 140 000 грн?! Одразу після того, як його випустили, в мене в квартирі та в моєї сусідки, яка була на суді по Єременку, зняли прилад обліку електроенергії. А що може бути з селищною головою Ольгою Матющиною, за заявою якої СБУ затримала політика на хабарі і хто за це буде відповідати?

У доступі з’явилися не лише розмови Єременка, а й мешканця Ірпеня Євгена Мельничука.

Мельничук, якого затримали разом з Єременком по тій самій статті, твердить, що депутат Олександр Хвостенко – дерибанник Біличанського лісу, якого відкликає громада – в їхній команді.

Більше того, Мельничук визнає що з ними разом і інший депутат-самовисуванець Коцюбинської ради Віктор Анісімов, якого теж відкликала громада і якому перемогти на окрузі допомогли “Нові обличчя” та їхні гроші:

“Опять “Нови облыччя” щоки надуют и помогут Хвостенку по всем моментам… Аниськин за нами. Но я вижу, как на него усилилось влияние “Новых облыч”. Скоко денег виделили ему на округ? Ты видел?”

І найголовніше, Матюшиній – селищній голові, яку обрала громада, ці двоє нікчем дозволять залишитися на посаді, якщо це узгодять їм… київські інвестори!!!!:

“У Матюшиной есть шанс. Ели она не встретится с нами, то шансов нет. Если до 4 числа не встретится с нами. А конкретно с Еременко и Мельничуком. Мы идем на повышение. Общаемся с депутатами не уровня даже Приирпенья. Общаемся с депутатами, кому Коцюбинськое чем-то интересно. Она пока с нами не договорится – у нее шансов нет. 4 будут роковые разговоры. Мы примем это решение на уровне топов. Если мы примем по Матюшиной, что она нам нахер не нужна вообще и это нам подтвердят наши киевские инвесторы… Так можем сказать, что она дала гарантии…”

Інвестори – це, ймовірно, забудовники. В одній із розмов Євген Мельничук зізнається, що будує в Херсоні на 15 гектарах будинки.

Співрозмовник Мельничука, який співпрацює з правоохоронними органами, наголошує, що нічого не зроблено і натякає, що грошей може не бути. І бюджет Коцюбинського треба переголосовувати, бо депутати після перевороту прийняли його на псевдосесії.

“Поставь в приоритете этот вопрос и мы этот вопрос закроем”, – говорить Мельничук, якого затримали саме за гроші, які передавали за голосування бюджетних питань.

Роман Шестопалов, який вів переговори, інформує Мельничука, що з ним говорив друг Мельничука – Єременко і теж просив вирішити такі питання.

Мельничук і Єременко в рази гірші, ніж мер Ірпеня Володимир Карплюк. Те, що Карплюк – це зло й має корупційне глибоке коріння й пов’язаний з дерибанами, знають всі, хто володіє інформацією про події в Приірпінні.

Мельничук і Єременко на віче, де обирали кандидатів у депутати, говорили про те, що не будуть продаватися й декларували доброчесність і антикорупційну ідею як цінність.

І коли меру Ірпеня знадобилися 2/3 для перевороту влади – вони продали нас і громаду “Новим обличчям” і зрозуміли, що після перевороту вони нікому не будуть потрібні. Навіть “Новим обличчям”, бо в них є потрібна кількість голосів для того, щоб приймати рішення.

Тому вже знайшли якихось “київських інвесторів”, щоб залишатися на потоці і мати від цього зиск. Ідуть, як сказав Мельничук “на повишеніє”. І спілкуються не з громадою, а з тими “інвесторами”, в кого є в Коцюбинському свій інтерес.

Спершу треба садити тих, хто йшов у владу із цінностями, проголошеними на віче, щоб далі ніхто і не думав робити подібне. Тоді рано чи пізно ми акумулюємо критичну масу порядних людей у місцевому самоврядуванні, в правоохоронних органах і Карплюк та йому подібні будуть на нарах. Шлях у боротьбі з корупцією треба дійсно починати з “любих друзів”.

Авторка: Ірина Федорів, журналістка

2 коментарі

  1. Zamojskyj 8 Червня 2018 at 15:41

    Коза-дереза
    за три копи куплена
    за пів-бока луплена.)))))))

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539