Хто перетворює Оболонь на смітник?

0

На Оболоні завжди процвітає стихійна торгівля. Переважно біля станцій метро. Це дуже обурює мешканців району. Особливо, коли доводиться продиратися між коробками та ящиками до входу у підземку. Але продавці не лише заважають вільному пересуванню, їх діяльність може бути й небезпечною для нас з вами, адже «стихійщики» продають продукцію невідомого походження, на яку нема сертифікатів якості, лабораторних висновків – нікому не відомо, у яких умовах товар зберігався та звідки взагалі взявся.

Чому ці всі торгівці не поспішають на базари?

Приміром, біля станції метро “Героїв Дніпра” є аж два. На них багато вільних площ. До того ж організовано й соціальні місця – тобто платити доведеться зовсім трохи.

Але «стихійщики» відмовляються, бо кажуть, що їм подобається торгувати біля метро – повз проходить значно більше людей, ніж між рядами на ринках. І таких людей щодня стає дедалі більше. Хтось продає цілими клітками кавуни, хтось – домашні яйця у лотках, хтось – молоко у пластикових пляшках, які раніше невідомо для чого використовувалися.

Мешканці найближчих до станції метро будинків вже втомилися писати з цього приводу звернення у мерію, заяви до поліції та звертатися до місцевих депутатів. Усім – байдуже.

Лише одного разу оболонців почули представники народного депутата Андрія Білецького. Вони разом з Нацкорпусом та Нацдружинами навели лад біля метро “Героїв Дніпра” – влаштували рейди та чергування разом з представниками поліції та благоустрою.

Тож поки намет Нацкорпусу стояв, стихійної торгівлі не було. Варто було лише припинити чергування, як торгівці знову розклали свої столи та намети. Та навіть більше – зайшли до підземного переходу. А там вже вирішили продавати не лише фрукти та овочі, а й цигарки та слабоалкогольні напої.

І що найцікавіше – з відповідей на усі ті запити, невідомо, хто має зупинити торгівлю?

У поліції кажуть – це завдання благоустрою, у благоустрої переконують – правоохоронців.

Аби розібратися, мешканці Оболоні написали звернення до голови району Цибульщака з проханням організувати круглий стіл за участю самого очільника району, начальника благоустрою, начальника Оболонської поліції, та зрештою вирішити стихійне питання.

А тим часом торгівці нічого не бояться – вони навіть не намагаються за собою прибрати. Після “робочого дня” залишають на асфальті та зелених зонах купи сміття – коробки, ящики, листя від кукурудзи та шкірки від кавунів.

Зрозуміло, що багато залежить від мешканців району. Їм варто пояснювати, що на ринку купувати більш безпечно – продукцію перевіряє лабораторія, тож кожен покупець може переглянути результати досліджень. Там є вода, холодильники, встановлено контрольні ваги, а спеціально обладнанні місця для торгівлі прибирає двірник.

І ще. Влітку голова району заборонив проводити ярмарки, адже спекотно, і продукти псуються. Чому ж ніхто не думає, що на стихійних ринках молоко, сир, м’ясо, ковбаса, риба можуть перетворитися на загрозу для людського організму?

Тетяна Мілевська, мешканка Оболоні

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539