Чи стане Коцюбинське Києвом?

0

Київська міська рада на пленарному засіданні 27 вересня направила  звернення до Парламенту з проханням розглянути можливість включення території селища Коцюбинське до меж столиці. Таке рішення видається доречним, оскільки селище Коцюбинське – це ніби вкраплення з усіх боків оточене територією Києва, здебільшого Біличанського лісу. До того ж, комунальні послуги Коцюбинське здебільшого отримує з Києва – тепло, воду, електроенергію. А більшість мешканців селища працюють у столиці. І як повідомила селищний голова Коцюбинського Ольга Матюшина, 61% мешканців Коцюбинського висловились за приєднання до столиці.

Зазначу, що це не перша спроба включити селище до меж Києва. Подібне рішення Київською міською радою приймалось ще у 2013 році, коли гостро стояло питання порятунку Біличанського лісу саме від посадовців Коцюбинської селищної ради, які незаконно роздавали київський ліс під забудову.

Нагадаю, що у 2011-2012 роках тодішній очільник Коцюбинського Вадим Садовський намагався включити до території селища майже 4 тис. га київського Біличанського лісу, збільшивши площу населеного пункту приблизно у 50 разів. Насправді територія селища складає 87 га. Тоді на підставі рішення селищної ради Коцюбинського, яка одноосібно без погодження з Києвом включила до території селища понад 3,5 тис. га(!) столичного лісу, суд за позовом Коцюбинської селищної ради зобов’язав  Держкомзем включити до державної статистичної звітності площу селища Коцюбинське – 4 тис. 65 га, тобто майже у 50 разів більше, ніж насправді. А потім відбувався справжнісінький дерибан лісу – Коцюбинська селищна рада віддала під забудову фізичним особам (багато з яких – підставні) 501 ділянку посеред лісу. Тоді ж селищна рада надала дозвіл житлово-будівельному кооперативу «Біличанка» на розробку проекту землеустрою  щодо відведення земельної ділянки площею 109 гектарів на території Біличанського лісу.

Тривалий час Київ захищав свої інтереси в судах. І лише після Революції Гідності у 2014 році Вищий адміністративний суд України підтвердив, що Біличанський ліс є територією столиці.

Тоді – у 2012 – 2013 роках – одним із способів захисту Біличанського лісу від дерибану посадовцями Коцюбинської селищної ради було включення селища до території Києва. Відповідне звернення Київрада направила до Верховної Ради України. Тоді ж місто підготувало проект землеустрою щодо затвердження меж столиці. Ці документи були передані до Парламенту. Проте питання не було вирішене. І досі межі міста Києва не встановлені. З того часу змінились і склад Парламенту, і Київської міської та Коцюбинської селищної рад. Але межі столиці досі залишаються не затвердженими. Подивимось, як Верховна Рада відреагує на повторне звернення через 5 років.

Автор: Денис Москаль, депутат Київської міської ради, фракція “Батьківщина”

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539