Біличанський ліс з боку Гостомеля: забудовника охороняють озброєні молодики

0

21 лютого забудовник закінчив встановлювати паркан на ділянці в межах НПП “Голосіївський” з боку Гостомеля.

Про це “Громаді Приірпіння” повідомив співробітник державної служби охорони НПП “Голосіївський” Олександр Соколенко.

Будівельників охороняли озброєні молодики. За словами Соколенка, частина з них представилась учасниками батальйона “Київська Русь”, частина – батальйону Донбас”. Ці чоловіки ночували в автомобілі поряд з земельною ділянкою, охороняючи її від активістів.

Поліція міста Києва порушила кримінальне провадження і звернулася з відповідними запитами до компетентних органів, щоб зібрати матеріали та звернутися до суду з метою накладення арешту.

“Ірпінська поліція вже звернулася до Ірпінського суду, який наклав арешт на заборону розпорядження та відчуження даної земельної ділянки але відмовив у забороні будівництва на цій земельній ділянці. Поліція повторно звернулася до суду з проханням заборонити будівництво на час розслідування кримінального провадження, – розповідає Соколенко.

За його словами, дозвільні документи на будівництво власнику земельної ділянки Олексію Кушилуну надали в Ірпінській раді, не зважаючи на те, що ділянка знаходиться поза межами селища Гостомель.

Екоактивіст Михайло Погребинський зауважує, що вирубка лісу на цій ділянці може розпочатися найближчим часом – вихідними або в понеділок.

Як відомо, ще у 2011 році за каденції Анатолія Кириченка Гостомельська рада роздала земельні ділянки в Біличанському лісі, який межує з Гостомелем.

Цю схему тоді контролював депутат Ірпінської ради від БЮТ Валерій Пєший, який обирався в Ірпінь від Гостомеля й мав приймальню за однією адресою з одіозним екс-“регіоналом” Юрієм Прилипком, який зараз є мером Гостомеля.

Саме син Пєшого Олексій продав цю земельну ділянку Кушилуну.

Прокуратура Київської області у 2015 році заявила до Ірпінського суду 10 позовів про визнання недійсними рішень Гостомельської селищної ради і вимагала повернути державі лісові землі національного природного парку “Голосіївський”, а це 1,5 га земель лісового фонду вартістю понад 7 млн грн.

Не дивлячись на позови прокуратури, в Біличанському лісі з боку Гостомеля продовжуються вирубки та встановлення будівельних парканів.

Нагадаємо, Гостомельська селищна рада разом із Коцюбинською селищною радою самовільно розширили межі селищ і роздали ділянки столичного лісу депутатам, їхнім родичам та підставним.

Активісти та “Громада Приірпіння” ведуть боротьбу за збереження цього лісу майже 10 років і домоглися того, аби президент підписав указ і 1 травня 2014 року надав лісу природоохоронний статус нацпарку.

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539