Донька Прилипка стала заступницею селищного голови Гостомеля (Оновлено)

2

Кадрові ротації, про які раніше повідомляла редакція, відбулись 21 листопада на сесії Гостомельської ради.

Колишній заступник селищного голови Гостомеля Юрій Краснопольський мав би перейти на посаду голови ірпінського Теплопостачання. А голова Теплопостачання – депутат Ященко – мав би стати секретарем ради.

Це питання обговорювали на сесії в Ірпені на початку тижня.

“Ященко є директором Теплопостачання. А Краснопольського я хотів би рекомендувати на цю посаду (директора Теплопостачання  – прим. ред.). Він заступник селищного голови Гостомеля. Якщо б Ященко пішов на секретаря сьогодні… Моя позиція. Ваша думка – голосувати чи не голосувати за це,” – заявив у вівторок 19 листопада міський голова Володимир Скаржинський.

Джерела в місцевому самоврядувані повідомили редакцію, що готується плацдарм для того, аби донька депутата Ірпінської ради Юрія Прилипка посіла у майбутньому місце голови селищної ради.

Попри те, що депутати Ірпінської ради кандидатуру Ященка не підтримали, кадрові зміни таки почалися в Гостомелі.

За заступництво Ольги Прилипко проголосувала більшість. Утрималося лише 4-ро депутатів Гостомельської ради.

З-поміж депутатів розпочався дискурс, чи може заступник голови бути водночас депутатом ради.

У той же час у вільному доступі в мережі Інтернет є роз’яснення Мінюсту, де чітко написано:

Таке роз’яснення коментує правник та голова громадської організації Інститут “Республіка” Володимир Чемерис:

“У Конституції чітко написано, що не можна суміщати 2 представницьких мандати. Якщо Мінюст трактує мандат заступника як представницький мандат, то тут буде сумісництво двох представницьких мандатів”.

Після півгодинної суперечки, міський голова Кириченко запевнив, що донька Прилипка може суміщати.

“Депутати довго сперечалися щодо того чи може депутат ради обіймати посаду заступника голови. Було багато думок з цього приводу. Заговорили про ще одні вибори. Але розмови обірвав Кириченко. Він наголосив, що Ольга Прилипко може суміщати посаду заступника з депутатством”, – розповідає депутат Гостомельської ради Василь Вознюк.

За аналіз ситуації, що склалась в Гостолмелі узявся і керівник програми практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Експерт посилається на статтю 51 “Виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті ради” Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:

Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради – голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури. До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради”.

Тому Олександр Солонтай, з огляду на закон, бачить такий вихід із ситуації, що склалася:

Всі заступники голови повинні входити до складу виконавчого комітету і серед заступниківне може бути депутатів цієї ж ради, яка утворила цей виконавчий комітет. Після затвердження нових заступників, якщо їх призначення сталося вже після затвердження складу виконавчого комітету, міський (сільський, селищний) голова та рада зобов’язанні довести в склад виконкому нового заступника. Депутат, якого було обрано заступником міського голови, повинен після цього скласти депутатський мандат“.

Якщо депутатка Ольга Прилипко не складе свій мандат добровільно – це відбудеться навіть без її волі. Тут експерти знову ж таки посилаються на закон.

Разом з тим, відповідно до стаття 5 “Дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради” Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”:

Повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі: обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України ( 254к/96-ВР ) і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень.”

Експерт переконаний, якщо обраний на посаду заступника депутат не складає своїх повноважень, керівництво раду повинно зафіксувати втрату заступником депутатського мандату автоматично, одразу після введення особи до складу виконкому. Щодо випадків, коли заступники є депутатами інших місцевих рад, вищого або нижчого рівня, то депутатська діяльність може суміщатися з здійснення повноважень заступника-члена виконкому.

Як з’ясувалось, пряма заборона на сумісництво міститься не лише в законі, але й у статуті територіальної громади Гостомеля.

Якщо ж донька Прилипка складе мандат – треба буде знову оголошувати довибори в раду. У раді в кулуарах жартують, що офіційно визнані діти в скандального Прилипка закінчились, тому хто буде ставлеником на окрузі поки не знають навіть самі депутати.

Кілька тижнів тому до селищної ради обрали молодшу доньку Юрія Прилипка Надію Дудник. Вона фактично отримала у спадок мандат від брата В’ячеслава, який його зрікся на користь роботи в прокуратурі.

На цій же сесії 21 листопада Надія Дудник вступила в свої повноваження. Від неї депутати не почули практично жодного слова.

В учасників групи соціальної мережі Сайту громади Приірпіння виникло цілком закономірне питання: чи може депутат облради Ігор Борзіло бути заступником міського голови Ірпеня й входити до виконкому ради.

Олександр Солонтай переконаний: щодо випадків, коли заступники є депутатами інших місцевих рад, вищого або нижчого рівня, то депутатська діяльність може суміщатися з здійснення повноважень заступника-члена виконкому.

Загалом осінь цього року принесла Приірпінню низку кадрових змін.

Нагадаємо, на останній сесії в Коцюбинській селищній раді голова Вадим Садовський теж ініціював кадрові зміни. Дмитра Мацепу на посаді заступника змінив директор УЖКГ “Біличі” Петро Пушанко.

2 коментарі

 1. Гость 22 Листопада 2013 at 00:03

  Стаття 3.2.3 статуту громади слища Гостомель
  http://gostomel.pp.net.ua/index/0-4
  Чому порушується головний закон селища

  95.158.2.**

  (Стаття 3.2.3. Депутат селищної ради – особа, яка набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні.
  Депутат селищної ради не може мати іншого представницького мандата. Депутат селищної ради не може обіймати ні якої іншої посади в системі місцевого самоврядування, крім посади секретаря ради.
  Повноваження депутатів селищної ради починаються з моменту офіційного оприлюднення територіальною виборчою комісією результатів виборів депутатів селищної ради. На першій сесії селищної ради нового скликання депутати селищної ради приймають присягу — такого змісту:
  „Я, приступаю до виконання депутатських повноважень і урочисто присягаю дотримуватись Конституції і Законів України, нормативних актів місцевого самоврядування, сумлінно виконувати свої обов’язки, захищати інтереси виборців свого округу, територіальної громади селища”.
  Особи, які відмовилися скласти присягу у встановлений селищною радою термін, за рішенням селищної ради позбавляються права брати участь в обговоренні питань, які розглядаються радою.
  Повноваження депутатів селищної ради припиняються одночасно із припиненням повноважень селищної ради у випадках, передбачених Законом.
  Повноваження депутата селищної ради за рішенням ради припиняються достроково у разі:
  – складення повноважень за особистою заявою;
  – припинення громадянства України;
  – виїзду на постійне місце проживання за межі регіону(району);
  – визнання його судом недієздатним, померлим, або безвісно відсутнім;
  – набрання незаконної сили обвинувального вироку щодо нього;
  – смерті депутата.
  У разі відмови депутата селищної ради скласти присягу або брати участь у роботі селищної ради протягом одного року рада може звернутися до суду із проханням вирішити питання про дострокове припинення його депутатських повноважень у судовому порядку.
  Депутат селищної ради не рідше одного разу на рік звітує перед своїми виборцями на громадських слуханнях.)

 2. ГОСТОМЕЛЬ 30 Листопада 2013 at 08:36

  29 листопада з Косова повернувся третій заїзд гостомельських школярів.
  Діти відпочивали у Карпатах 24 дні за безкоштовними путівками, наданими депутатом Ірпінської міської ради від Партії Регіонів Юрієм Прилипком.
  Вчитель української мови і літератури ЗШ № 14 у Військовому містечку Наталія Миколаївна супроводжувала учнів під час поїздки. “…Цього року я побувала в Косові третій раз. Завдяки тому, що у нас маленька школа, більшість дітей відвідують санаторій повторно”, – розповідає керівник групи. – “Погода нам сприяла. Ми провели час весело і корисно для здоров’я. Мало не щодня ходили на екскурсії, організовували різні навчальні і розважальні заходи. Юрій Ілліч постійно підтримував з нами зв’язок, а не так, що відправив і забув. Дзвонив, запитував: чи все в порядку з харчуванням, умовами проживання, як поводяться діти, чи ніхто не занедужав? Працівники санаторію пояснили переваги наших путівок: на 24 дні розрахований повний курс оздоровлення. Діти не тільки відпочили, але й підлікувались. Їхали додому з сумом – хотілось залишитись у горах ще на місяць…”
  Учениця восьмого класу Саша поділилась враженнями і розповіла про розпорядок дня. “…Дуже сподобалось: цікаво відпочивати з однолітками, почуваєшся дорослішою, самостійною. Наш день починався о 8:00. Робили зарядку і йшли на сніданок. З 10:00 до 13:00 проводились уроки. Викладачі і всі працівники там дуже добрі і уважні. Потім ходили на оздоровчі процедури: до сольової кімнати, пити кисневі коктейлі, на масажі… В 14:00 обід і “тихий час”. В 16:00 полудник. Сідали вчити уроки, гуляли в парку на території. В 19:00 вечеря, дискотека і відбій. Запам’ятались екскурсії у гори, музей писанки, Буковель. А ще ми навчились готувати різні страви карпатської кухні. Сумувати за батьками було ніколи – мама навіть ображалась, що рідко дзвоню…”
  Восени 2013 р. У Косівському підлітковому лікувально-оздоровчому санаторії за безкоштовними путівками від Ю. Прилипка побувало 150 гостомельських школярів. Батьки учнів і педагогічні колективи ЗШ № 13 і 14 висловлюють меценату подяку і сподіваються, що він продовжуватиме фінансування оздоровлення дітей Приірпіння і в майбутньому.
  195.211.141.**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539