Як “Атлант” у дощ кладе асфальт

5

doroga1Авторка: Ольга Матюшина

Дорогу, яку розрив забудовник “Атлант” у Коцюбинському, асфальтували тоді, коли йшла злива.

“Роботи розпочали у четвер, коли був дощ. Їх потім хтось зупинив. Таке роблять тільки люди без царя в голові”, — говорить коцюбинчанин, який проходить повз.

Експерти кажуть, що в таких погодних умовах класти асфальт дійсно можна, але це значно дорожче і вимагає додаткових технологій.

“Це можна робити тільки якщо застосовуються спецдобавки та є додаткова технологія висушування. Висушування — обов’язкове. Згідно з нормами ДБН по-іншому просто неможливо”, — говорить Олександр Ігнатенко, кандидат економічних наук, який працював директором Департаменту благоустрою Мінрегіонбуду.

“Були вже випадки, коли так клали асфальт. Зразки асфальту тоді везли в лабораторію й перевіряли на міцність. По-іншому ви ніяк не доведете, є чи нема спецдомішків у структурі”, — резюмує Ігнатенко.

doroga3

Коцюбинчани, котрі бачили, як у четвер клали асфальт, кажуть, що ніякого висушування асфальту не було.

“Яке висушування? Про що ви?! Це хтось їхні роботи зупинив, інакше б вони ще вчора мали докласти цей малий шматок асфальту”, — переконаний коцюбинчанин.

remont

У селищній раді навіть не беруться казати, що в цей асфальт додавали спецдомішки чи клали з висушувальною спецтехнікою. Тут пояснюють: асфальтували в дощ, бо асфальт замовили, й не було куди діватись.

“Справа в тому, що асфальт вчора замовили, якщо його привезли, то відмовитись вже не можна”, — пояснює заступник селищного голови Петро Пушанко.

Тиждень дощів і прогноз погоди під час замовлення асфальту не стали застереженням для забудовників, які узялися розрити й знов покласти асфальт.

Про те, що в центральній Україні слід у ці дні чекати штормового попередження, сповіщали загальнонаціональні ЗМІ.

tsn

Ті, хто замовляють асфальт, нехтувати прогнозом погоди просто не можуть.

Заступник селищного голови Пушанко наприкінці розмови запопадливо зазначає, що це лише “чорновий прошарок”.

“Поклали чорновий слой. Технологією це не заборонено”, — резюмує Пушанко.

У нормативах дефініції “чорновий прошарок” так і не вдалося знайти.

Саме тому, аби зрозуміти, що таке “чорновий прошарок”, довелося звернутися до держпідприємтва “Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут”.

“Як вам сказали? Чорновий прошарок? Такого немає. Є вирівнювальний. Таке роблять тоді, коли поверхня дійсно нерівна. Ця основа має передбачатися в проекті”, — розповідає Валерій Вирожемський, заступник директора науково-дослідного інституту.

За погожої погоди, як бачимо, було не до асфальту. Тоді, як засвідчили правоохоронці, “Атлант” із порушеннями робив свої стоки до Нацпарку. 

red

Фахівець Вирожемський наголошує: в дощ теж можна класти асфальт, але це вимагає знову ж таки додаткових зусиль і спецтехніки.

“Проблема дощу полягає в тому, що асфальт вистигає. Тому не досягається його максимальна щільність. А максимальна щільність потрібна для того, щоб не було ям, вибоїн і т д. Ми робили за таких погодних умов дорогу на Бориспіль. Тоді у нас було 15 “хамів” і технологія висушування”, — додає експерт.

Цією новомощеною дорогою будуть користуватися не так мешканці селища, як ті, хто придбає квартири “Атланта”.

budova

Тут має бути понад 5 тисяч населення, а це + 1/3 від тієї кількості, що зараз живе в Коцюбинському, отже вони зношуватимуть і наші центральні дороги.

Знаменитий бульвар Садовського — дорога до селищної ради — котрий рік залишається взірцем халатності місцевої влади.

matushynaАвторка: Ольга Матюшина, коцюбинчанка

5 коментарів

 1. Андрей 15 Липня 2014 at 10:42

  Вам что Атлант скидку не дал на квартиру ?))) или просто совсем нечего делать?)

  80.64.89.2**

 2. Володимир 15 Липня 2014 at 17:10

  Все правильно написано. Бардак продовжується і про людей ніхто із влади не дбає. А зважаючи, що “Атлант” повним ходом великовантажівками з бетоном та будматералами роздовбує і так відсутній бульвар садовського, то той же садовський мав би зобов’язати забудовника спочатку зробити дорогу, а вже потім по ній ганяти фури! І не треба тут “ля-ля” про квартири – треба владі хоч трохи совісті мати!

  94.153.226.2**

 3. Ольга 25 Липня 2014 at 22:11

  Кто что знает о строительстве домов в центре Коцюбинского ЖК Атлант? Поделитесь информацией, плиз. На чьей земле строят? Завода, Скаржинского или самого Атланта? Кто туда вкладывает? Есть ли какие-то аргументы, что не будет кидалово в наше время?

  95.158.48.**

  • наталия 11 Серпня 2014 at 14:44

   Ольга, вроде как атлант купил эту землю у Садовского.

   95.158.16.1**

   • Андрій 24 Вересня 2014 at 18:05

    Садовский, что ее собственник!!!!!!!!!!???????????

    62.80.169.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539