Обіцянки забудовників і влади: де дитсадки, школи та поліклініки?

4

Кожен забудовник має віддячити громаді за те, що будується на її землі. Я став власником квартири побудованої на вулиці Нове Шосе забудовником АТ ХК “Київміськбуд”.

Дозвіл на будівництво висоток у Бучі ця компанія отримала 2006 року. Територія для забудови немала – 9,7 га (в межах вул. Нове Шосе, Вишнева та бульвару Б. Хмельницького).

От я і вирішив перевірити, як забудовник розрахувався з громадою.

Громаді від забудовника, який звів 4-ри будинки мали дістатись:

– дитячий садок на 140 місць;

– школу на 900 місць;

– поліклініку на 600 відвідувань за зміну;

– лікарню на 90 ліжкомісць;

– багаторівневий паркінг на 480 а/м.

Це все не вигадки. Це – умови договору з АК ХК “Київміськбуд”.

І от пройшло 4-ри роки і в рік місцевих виборів, 2010-го року, міський голова Анатолій Федорук спільно з головою облрдержадміністрації піарно заклали капсулу для школи.

Але вже наближаються чергові вибори, де очільники міст, які захочуть переробиратись у 2015-му році, знову нам будуть розповідати про нові дитсадки й нові школи з бордів.

І ось, як людина, що придбала у забудовника житло, я вирішив поцікавитись в міського голови: чому так і не виконані домовленості між забудовником та містом. Хто винен у тому, що інфраструктура міста не розвинулась, як те передбачено у договорі.

У письмовій відповіді мені роз’яснили, що у 2011-му році змінилось законодавство і Бучанська рада не мала права вимагати здійснення будь-яких робіт.

Виходить, забудовник мав перерахувати кошти безпосередньо на розвиток міста, а вже наші міські урядники мали б розпоряджатися цими коштами і розвивати інфраструктуру.

Але такі дані та копію іншого договору мені надати відмовились, бо це… конфіденцційна інформація.

відмова

Як і в історії з ЖЕК-ом, який не хотів надавати відповідь щодо витрачених коштів, я звернувся до прокуратури зі скаргою на порушення моїх прав.

Прокуратура Ірпеня внесла подання аби усунули порушення з боку посадових осіб Бучанської міської ради та зобов’язала надати мені інформацію.

прокуратура Федоруку

І ось у понеділок, 3-го листопада, після звернення до міської ради Бучі прокуратури Ірпеня, я таки отримав відповідь від міського голови Анатолія Федорука.

відповідь 1

 

відповідь 2

У додатку до відповіді мені таки надіслали копію договору, який ще не так давно працівники міської ради Бучі вважали конфіденційним.

договір 5

З нього я і дізнався, що забудовник мав нам зробити не лише школу, але й те,

що я вже перерахував вище: школу, дитсадок, поліклініку, лікарню та паркінг.

Ось чому від громади так переховували цей договір. Через соцмережу Facebook я сконтактувався з міським головою Анатолієм Федоруком і отримав запрошення на зустріч.

У вівторок, 4-го листопада, ми зустірлися.І от які враження у мене залишились після спілкування з людиною, яка позиціонує себе як гарного господарника міста Буча.

Федорук роз’яснив мені, що будинок здали у лютому 2011-го року. І ось чому “Київміськбуд” не сплатив жодної копійки на розвиток інфраструктури міста.

Виходить, будинок здали тоді, коли діяли норми закону, згідно з якими, забудовник мав виконати у повному обсязі умови договору.

Анатолій Федорук, який не зробив жодних зусиль, аби домогтись від забудовника обіцяного, пояснює мені, що це буде просто “колихання повітря”. Чого ж так затято відмовлятися від школи, дитсадка, поліклініки, лікарні, паркінгу?

Федорук ще до суду не подав, а вже запевняє, що йому наперед відоме рішення, яке суд прийме. То що через екстрасенсорні здібності міського голови громада навіть не спробує відстояти своє у суді?

Це ж не лише інфраструктура, це ще й робочі місця!

Федорук, який третю каденцію є очільником населеного пункту, переконує мене, що не приймав цей будинок у експлуатацію. Але це інформація, що не відповідає дійсності. Є Порядок № 923 (від 8 жовтня 2008-го року), де йдеться про те, що у 10-денний термін за письмовим зверненням замовника місцева влада в особі голови виконкому підписує акт готовності об’єкта.

А очолює виконком не хто інший, як голова Анатолій Федорук.

До речі, додатів до Договору № 39 я так і не отримав. Вони або відсутні, що свідчить про недобросовісне виконання обов’язків місцевою владою, або для їхнього отримання треба ще раз залучати прокуратуру, бо місцева влада вкотре порушує закон і моє право на доступ до публічної інформації.

Судитися із забудовником, щоб ми отримали на розвиток інфраструктури кошти або щоб він побудував нам обіцяне може лише Бучанська міська рада.

І така гра на користь забудовників з боку місцевої влади відбувається не лише в Бучі. До слова, саме зараз в селищі Коцюбинське відбувається масштабне будівництво “Атланту”.

Розпочалось воно, як відомо із порушенням закону, бо не було перед цим змінене цільове призначення. Це можливо, коли є чіткі домовленості з місцевою владою, а у випадку “Атланту” тамтешній селищний голова Вадим Садовський продав їм частину свого ДОК-у.

build

І ось зараз депутатам роздали на руки проект договору про пайову участь. І якщо у нашому випадку забудовник хоч на папері прописав конкретний розвиток інфраструктури, то громаду Коцюбинського, очевидно, просто і відверто намагаються нагріти.

За низку багатоквартирних будинків їм пропонують зробити аж два пункти пайової участі. Перший – це ремонт дороги по вулиці Доківській, який робили забудовники у дощ.

doroga3

Для розуміння, це дорога, якою клієнти, що приїздять на об’єкт, заїздять до будинків. Тобто ця дорога – це іміджева складова для забудовника, який продає квартири.

Друга вимога проекту договору, який запропонували орозглянути депутатам ради – це побудова напорної каналізації від КНС-ки на вулиці Меблевій.

shema

І справа навіть не в тому, що селищна рада вкотре розпоряджається землями, які їй не належать, бо ця територія – це частина Нацпарку, згідно з Указом Президента.

Та й селищний голова Вадим Садовський у конфлікті з отцем-депутатом Ільницьким посилався на Акт, згідно з яким землекористувачем тут є КП Святошинське ЛПГ.

Отже, документи й закон трактуються так, як вигідно владі.

А в тому, чи дійсно для Коцюбинського, а не для забудовника треба першочергово ця каналізація? Може, варто було б на громадських слуханнях дати громаді вибір?

Може варто вимагати добудови поліклініки й перенесеня лікарні, щоб запустити зрештою в роботу дитсадок “Білочка” й зобов’язати “Атлант” його відремонтувати? Чи дешевше громаді побудувати новий?

Може варто вимагати добудови до дитсадка “Ластівка”, щоб додати ще кілька груп?

Але, очільникам населених пунктів, які так чи інакше пов’язані із забудовниками, проблеми своїх громад – це просто натхнення для чергових передвиборчих бордів. Далі помпезних обіцянок інтереси громад ніхто не відстоює.

Сергій ЛисенкоАвтор: Сергій Лисенко, бучанець

4 коментарі

 1. Подоляночка 5 Листопада 2014 at 19:39

  Доброго вечора! Тема будування замороженого спорудження школи активними мешканцями мого будинку піднімалася в травні – серпні цього року. Благо те, щ хоч землю під школу все ж таки залишили, хоча в приватній розмові з мером, вона могла б слугувати чудовим місцем під будинок… Дуже хотілося б зустрітися з автором цієї статті для обєднання зусиль у цьому напрямку…

  95.158.48.2**

  • Сергей 6 Листопада 2014 at 06:50

   0675384439, наберите встретимся

   78.26.151.**

 2. Правый сектор 6 Листопада 2014 at 07:08

  Вот Вам и доказательство того, что Федорук НИКОГДА не был за людей. Он работает ради своего результата. И благососотояния. Тогда вопрос к Бучанцам- зачем вообще он нам нужен в городе? Пора его выгнать к Януковичу. ))

  95.158.48.1**

 3. Анонім 12 Грудня 2014 at 05:35

  Київміськбуд звів не 4 будинки, а ШІСТЬ багатоквартирних житлових будинків. А свої зобов’язання не виконує, тому що меру Федоруку занесли чемодан бабла.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539