Як звітували депутати Бучанської ради (ВІДЕО)

1

На відміну від всіх рад Приірпіння у Бучі є добра традиція – рішенням ради складають графік звітів. Так і цього року Бучанська міська рада затвердила: звітуватимуть всі депутати 15 листопада.

Як виборець, якому дуже скоро доведеться робити свій відповідальний вибір, я вирішив послухати депутатські звіти. І виявилось, що від звіту депутатів у цьому процесі залишилась хіба назва “звіт”.

Спробую, як виборець і юрист проаналізувати суть того, що ж насправді відбувалось для галочки.

У моєму окрузі є два депутати – Галина Джунь, яку обрали за мажоритарною системою,  та Олег Гайдай, який пройшов за списками й за ним закріпили цей округ. Обидвоє партійці пройшли від “Сильної України” Сергія Тігіпка.

На звіт до міського будинку культури прийшли й інші депутати, з-поміж яких: сестра міського голови Лариса Федорук (“Сильна Україна”), Олег Паламарчук та Віталій Якубенко (двоє з “Народної партії” Володимира Литвина), Максим Михайлов (екс-“ударівець”, який після виборів перейшов до лав Партії регіонів). Дехто взагалі запізнився на півгодини, а то й більше.

Що ж має бути у звіті депутата? Закон чітко визначає ці критерії:

– про свою роботу в раді (участь у засіданнях постійної комісії, участь у сесіях ради),

– про рішення ради та хід їхнього виконання,

– про роботу в своєму окрузі,

– про виконання доручень виборців, які вони можуть у необмеженій кількості давати депутату.

Що ж відбулось в будинку культури?

Першим “звітувати” заходився Віталій Якубенко.

При собі мав акти, звернення та інші документи. Розказав, як проклав освітлення вулиці, але жодного слова про діяльність у раді й пропозиції, які він вніс.

Відео викладаю зумисне для тих, хто не зміг відвідати звіт свого депутата, але волів би почути, як він прозвітував перед виборцями.

Як виявилось, генлан Бучі, згідно з яким мала б бути побудована школа по вулиці Вишневій, депутата Якубенка цілком влаштовує.Про цю школу, замість якої громада має котлован ми вже писали.

котлован

Він навіть не бачить загрози в тому, що у місті, де постійно будуються багатоповерхівки, не вистачає місць у дитсадках (є 1200 при потребі щонайменше 1600 місць).

Безымянный

Далі під номером два йшла моя депутатка-мажоритарниця Галина Джунь. За ці роки я її побачив вперше.

Жодної конкретики про свою депутатську роботу вона виборцям не надала, а, між іншим, Джунь входить до комісії економічного планування, бюджету, фінансів та інвестування.

І що ж Ви думаєте за всі ці роки зробила людина, яка входить у комісію з питань інвестування? А нічого, аби змусити інвесторів втілити в життя бодай щось.

Теж викладаю відео, для мешканців мого округу, які не змогли бути присутніми на такому цікавому звіті депутата.

Жодної конкретики я так і не почув.

У своєму окрузі, де з 2010-го року виритий котлован, а мала б стояти школа… Джунь нібито скалала акт про незадовільний стан котловану.

Оце так робота – написати папірця! Але ми не побачили копії цього акту. В раді про цей документ також не чули. Як виборець, я сумніваюсь у правдивості її слів щодо акту про незадовільний стан котловану.

У мене, як у мешканця округу, де обрана депутатка Джунь, є до неї доручення виборця. Доручаю їй знайти інвестиції (а це її прямий профіль) і домогтись виконання договору № 39, згідно з яким має з’явитися на місці котловану школа.

samooborona

Аналогічне доручення виборця роблю і міському голові Анатолієві Федоруку.

Звітував також і інший депутат, який має дбати про інтеерми мешканців цього округу – представник “Сильної України” Олег Гайдай, який входить до комісії містобудування та природокористування і працює директором бучанської ДЮСШ.

У цього обранця не було не те що блокноту, а й ручки.

У передвиборчий рік, щоб показати, як тяжко працюється місцевим обранцям Гайдай пообіцяв… відремонтувати котлован… Як можна його “ремонтувати” – це для мене залишається загадкою. Повне ноу-гау, яке навіть разом із фахівцями не можу осмислити. Чекаємо від цього депутата під Новий рік бучанського дива.

Цьому депутату мого округу, як і Джунь та Федорукові роблю, згідно з законом, доручення виборця: вимагаю замість “ремонт котловану” виконати умови договору № 39 і на цьому місці спорудити школу на 900 місць.

Гайдай пообіцяв наступного року (це піарно перед виборами) заасфальтувати вулицю вишневу (110 метрів). Ця проблема нас турбує не один рік, але, очевидно, це вигідно робити раз на 5 років саме перед виборами.

Так як із закладанням капсули під школу навесні 2010-го року.

То ж які у моїх депутатів результати роботи за рік? А ніяких. Нащо був цей цирк із “звітуванням”?

Але на вимогу громади Гайдай пообіцяв долучитися (навіть не організувати самостійно!) до прибирання котловану 22 листопада. Можливо, прибирання перед обіцяним “ремонтом” котловану депутату якось допоможе.

Третім виступав екс-“ударівець” Максим Михайлов, який перебіг з УДАР-у до лав Партії регоінів майже одразу після виборів і, згідно з моніторингом “Сайту громади Приірпіння” за три роки каденції став найбільшим прогульником ради.

михайлов

Михайлов мав при собі якісь папери та розповів про те, що нібито взяв участь у тому, аби скасувати видачу земельної ділянки на підставну особу. Але присутні так і не зрозуміли, що це був за дериан і про яку ділянку мова.

Очільник гостомельського ЖКГ Олег Паламарчук, який з “Народної партії” перебіг до лав Партії регоінів, як депутат Бучанської ради звітував про роботу… бучанського ЖЕК-у. Цей депутат входить до комісії ЖКГ.

Громаду зокрема цікавило питання будівництва станції знезалізнення водогону. Але депутат, яких і працює в галузі ЖКГ, і входить до профільної комісії на питання виборців так і не спромігся відповісти.

Останньою звітувала сестра міського голови Бучі – Лариса Федорук, яка є заступницею голови освітньої комісії. Сестра міського голови у раду зайшла від “Сильної України”.

Заступниця профільної комісії, яка б мала 4-й рік разом із бюджетною комісією вирішувати питання будівництва шкіл та дитсадків, про наболіле говорити відмовилась.

Загалом обурило, коли мені, виборцю, перед яким мають звітувати люди, які на нас працюють, казали про те, що я, перебувачи на звіті, маю писати якісь запити… Але сестра Федорука, яка приїхала до Бучі разом із ним з села Велика Ведмедівка Хмельницької області, перевершила всі мої очікування…

“Чому ви сюди приїхали жити,” – закинула мені сестра забудовника Федорука, який в регіоні будує нове житло і має бути готовий до того, що його купують люди, які своює працею заробили кошти і будуть вимагати підзвітності й дотримання закону.

А в мене виникло інше питання до кожного депутата… Чого ви прийшли в будинок культури? Звітувати? Так звітуйте й носіть хоча б ручки, щоб записувати доручення виборців і на наступному звіті прозвітуйте, як ви ті доручення повиконували.

Взагалі хотілося б бачити всі звіти депутатів он-лайн.

Так, без передбаченої законом підзвітності минув 4-й рік каденції не лише наших депутатів, які за рік до виборів наввипередки переконуватимуть нас у тому, що обрати знову слід саме їх, а й депутатів усього Приірпіння.

Але у Бучі принаймні еволюціонували до того, що затверджують час та дату для звітів кожного.

У Коцюбинському ж, коли намагалися запровадити аналогічну традицію, не доросли й до того. Тамтешні депутати запропонували депутатці Ірині Федорів їхати до Бучі.

“Я зверталась до парламентського комітету з питань самоврядування, щоб врегулювати не лише питання підзвітності депутатів, а й розробити конкретний механізм, зобов’язати в радах зберігати письмові звіти. Більше того, ми розробили чітку систему, якщо законотворці її б підтримали, то депутатів абсолютно реально можна було б позбавити мандату через прогули сесій та засідання комісій,” – розповідає депутатка Коцюбинської селищної ради Ірина Федорів.

От що Бучанська рада повідомляє виборцеві, який хоче ознайомитися з діяльністю депутата.

sam

“Ми проводили моніторинг і знаємо всіх прогульників рад, але позбавити депутатів їхніх повноважень вкрай важко через такі порушення закону. Тепер у новому парламенті треба шукати депутатів, які погодяться працювати в цьому напрямі й таки зробити ці зміни в законодавстві,” – говорить Федорів.

Дійсно, прогульників у наших радах багато. І не зайве всім буде їх нагадати.

Бучанська рада уславилась такими прогульниками…

На сайті у березні мали викласти звіт Бучанського міського голови, але звіт на сайті не відкривається.

У Ірпінській раді – найбільше прогульників та кандидатів на виліт. Це найнедисциплінованіша рада.

За минулий рік прозвітував на “Сайті громади Приірпіння” Богдан Мельничук і хочеться вірити, що зробить це і цього року.

На “звітування” депутаток Ірпінської ради Людмили Бідули та Валентини Володарської міг потрапити тільки обраний…  Хоча вони обіцяли попередити заздалегідь, про “звітування” попередили напередодні звіту на нерейтинговому сайті, який належить невідомій особі. 

Коцюбинська рада, де відмовились формувати графік звітів перед громадою, теж має своїх кандидатів на виліт.

Progulshchiki_10

 

Про звіт селищного голови перед громадою тут взагалі за всі роки не чули. Єдиний депутат, який публічно щороку тут звітує про свою роботу – це журналістка Ірина Федорів.

Ворзельська рада має теж своїх прогульників і кандидатів на виліт.

У Ворзелі, до речі, на офіційному сайті є кліька скромних звітів депутатів за рік роботи. Але їх вистачило лише на перший рік роботи. Та й то не всіх. Далі звітів шукати – катма, хоча тоді секретарка ради Алевтина Ковальчук пообіцяла, що щойно з’явиться доступ до сайту – їх опубліковуватимуть.

Доступ до сайту в ради з’явився, що видно з оновлення новин, але звітів не додалось.

Шановні депутати, якщо Ви не звітуєте і прогулюєте сесії – звільняйте місце, бо вам всім має бути просто соромно за те, що регіон заледве животіє з такими урядниками.

Сергій ЛисенкоАвтор: Сергій Лисенко, бучанець

 

1 Comment

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539