Декларація Карплюка: чому мер порушує антикорупційний закон?

1

Кожен з нас має право на доступ до публічної інформації.

Копії декларацій політиків ми теж маємо право отримати і ознайомитись. Для цього достатньо просто написати запит. Декларації нардепів можна побачити і без запиту.

На офіційному сайті ВРУ декларації нардепів за 2013-й рік уже в доступі.

Так можна ознайомитись із тим, скільки ж заробив екс-“регіонал” Ярослав Москаленко за минулий рік.

Сума становить понад 12 мільйонів гривень.

sam

Статки нардепа Михайла Гаврилюка поки не оприлюднили на сайті парламенту, але й так зрозуміло, що вони незначні.

Про нульовий дохід Ірини Суслової всі знали ще до виборів.

samooborona

Зі слів однопартійців, після виборів у неї з’явився новий телефон, нова машина і нова шуба.Один з членів Волі, Сергій Іванов, навіть надіслав редакції “Сайту громади Приірпіння” ось це фото.

sam

І от мені, виборцю, стало цікаво, а які статки у новообраного міського голови Ірпеня Володимира Карплюка.

Ірпінська міська рада не мала вибору й мала мені на мій запит надати копію декларації політика. Але замість того, щоб надати  якісні друковані копії сторінок декларації надіслала фото доволі поганенької якості. Та й то без офіційної відповіді на бланку установи.

Кожен в Україні має право доступу до публічної інформації, в тому числі, до декларації мера міста. Скориставшись таким правом, я отримала від міської ради Ірпеня відфотографовану копію декларації особи Карплюка В.А.

Аби показати її читачам “Сайту громади Приірпіння” довелося висвітлювати фото, бо якість була доволі низька. І тут видно, що придбано за рік чимало нерухомості.

sam

І цей список доволі довгий.

sam

Тут відсутні не просто перші сторінки, а всі пункти з 1 по 28. А це порушення моїх прав.

Далі більше. З цих листочків стало зрозуміло, що В.А. Карплюк порушив антикорупційне законодавство. Адже, якщо це відповідь на мій запит і мені надали копію саме декларації Карплюка, то вона мала б бути написана власноруч. Натомість ми бачимо друкований текст.

Але, якщо вірити тому, що рада з порушенням правил діловодства дійсно надала копію декларації міського голови-забудовника, то станом на 2013-й рік у Карплюка у власності було:

Нежитлові приміщення(31), заг.площею – 1619.6 кв.метри, були придбані на заг.суму: 8 506 000 грн.

Тобто понад 8,5 мільйонів капіталізовано.

Авто: Lexus GX 460 2001 року випуску (800 000 грн)

Мотоцикл: BMW K 1600, 2012 року випуску(240 000 грн).

sam

На рахунку у банках та ін фінустановах:  4 119 201, з них 4 млн вкладені лише у 2013 році.

sam

У власності сімї (а як відомо, дружина Карплюка – має спільний бізнес із дружиною міського голови Бучі Анатолія Федорука, який Карплюкові доводиться кумом):

sam

Земельні ділянки: 7 ділянок у Бучі та Вишгороді, заг. Площею – 2, 449 кв.м.

Житловий будинок у Бучі – 270,3 кв.м

Інше нерухоме майно – 5 офісів (1 в Ірпені), решта чотири в невідомому місті на бульварі Хмельницького – 295,2 кв.м

Авто: ВАЗ 21099, 2005 року випуску

На рахунку у банках та ін фінустановах:  825 542 грн.

Що ж було у пунктах 1-28, які так старанно приховала від мене Ірпінська рада?

Так і не зрозуміло, чия це декларація. Відсутні дані про посади, доходи, зарплати, земельні ділянки, житлові будинки, квартири, дачі, гаражі.

До слова у Ірпінської ради так і немає офіційного сайту irpin-rada.GOV.UA натомість є псевдоофіційний сайт із закінченням ORG. Тому чекати декларацію на офіційному сайті – поки не доводиться.

До слова, мер Карплюк діє за методикою кума Федорука, який є мером сусідньої Бучі.

Той навесні у відповідь на аналогічний запит одногоз громадян надіслав лиш кілька цифр виписаних у стовпчик, що є грубим порушенням закону.

10 травня 2014 із проханням надіслати копію декларації Федорука, було надіслано лиш  кілька пунктів з документу:

витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік Бучанського міського голови  Федорука А.П.:

–          заробітна плата  – 112755 грн.

–          загальна сума сукупного доходу родини – 2148239 грн.

–          вклади в банках родини – 98000 грн.

–          майно, що перебуває у власності родини:

земельна ділянка – 1499 кв. м.;

квартири – 1341 кв. м.

–          інше нерухоме майно родини: 306,8 кв.м.; 80,1 кв.м.; 905,7 кв.м.; 498,9 кв.м.; 50,1 кв.м.

–          транспортні засоби: Mercedes-Bens GL-500, 2013 р.

Відомості зазначеної декларації оприлюднені в газеті “Бучанські новини” (№16 від 25 квітня 2014 року) та на офіційному сайті міської ради.

Запит був надісланий через он-лайн інструмент сайту ДОСТУП ДО ПРАВДИ і відповідь на запит була також опублікована на цьому ресурсі та є доступною для усіх охочих.

Перед виходом цієї статті у Facebook один із активних мешканців Ірпеня Костянтин Гарбар написав про те, що теж хоче отримати декларацію і навіть вже подав запит.

У відповіді під його постом опублікували друкований варіант декларації, який мені надали, й написали про численні порушення законів.

sam

 

І ось після цього (а гроші на моніторників груп у соцмережах, як бачимо, в політика вистачає) Гарбар оприлюднив відповідь на аналогічний запит щодо декларації Карплюка до міської ради і – вуаля! Відповідь йому була надіслана вже з дотриманням законодавства.

sam

Підсумок невтішний. Я запитувала копію декларації, натомість мої законні права міська рада Ірпеня примудрилась порушити, як мінімум три рази, а у підсумку – грубо порушила два закони – Про засади запобігання корупції та Про доступ до публічної інформації!

Чого можна чекати від влади, котра не знає законів України, а декларує мільйони?

БезымянныйАвторка: Інна Грищенко, мешканка Ірпеня та керівник адвокаційного напряму Центру політичних студій та аналітики

1 Comment

  1. Наталія 11 Грудня 2014 at 15:53

    Шановна, пані Інно! Чекати можна тільки найкращого.Особисто я дуже рада, що у нас з’явився такий мер! Подивіться на сквери і парки Ірпеня- усі вони облагороджуються, встановлюються дитячі майданчики. Дитячий садочок на БКЗ- поміняно вікна на металопластикові(в багатьох Київських садочках ви такого не знайдете). Відсутність безпритульних собак, нразі відбувається ремонт дитячої поліклініки. Усі молоді сім’ї з дітьми підтримуємо теперешнього мера. Як на мене, то нехай купує собі, хоч платиновий унітаз, якщо моє місто стане схоже на місто Бучу!

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539