Мерський звіт Федорука: брехня VS факти
— 5 Березня 2015 3Працівників бюджетної сфери на мерський звіт екс-“регіонала” Анатолія Федорука заповнили всю залу. За даними джерел “Громади Пріирпіння” їх попередили: прийти треба на годину раніше, аби зайняти місця.
Можливо, боялися, що поблизу трибуни сядуть активісти. На найближчі до сцени з ряди наклеїли таблички “запрошені”, щоб, бува, не всілись непрохані гості.
Пропустити таку обов’язкову подію для бюджетників і залишитись непоміченим – не випадало. Усіх відмічали за списком, навіть найближче оточення, якому, здавалося б, вже мали довіряти й могли б з упевненістю сказати – мера вони не підведуть.
З-поміж прізвищ у списку, який вдалося сфотографувати, можна розгледіти прізвище прес-секретаря ради Аліси Бородіної, керуючої справами Галини Сурай, заступника голови Олександра Смолькина, нової заступниці Ніни Ященко, юристки Інни Недашківської, заступниці Федорука з гуманітарних питань Лариси Матюшенко, очільника Бучанської організації “Червоний хрест” Йосипа Краснодемського та інших.
Працівники міської ради нагадували якусь секту, яка не втомлювалася голосно аплодувати меру.
Пригадалася паралель виступів Володимира Путіна і бурхливі овації на його адресу всіх присутніх.
На звіті міського голови Бучі Анатолія Федорука жваво обговорювали залежність від влади комунального ЗМІ – “Бучанських новин”.
Бучанка Любов Кучеренко, яка очолює місцевий осередок Комітету виборців України, допитувалася в міського голови, чому в газеті питання судового процесу у резонансній справі Бучанського межигір’я, висвітлюється виключно односторонньо.
Екс-“регіонал” Федорук запевнив, що до редакційної політики комунального ЗМІ не має жодного відношення. Міський голова переконує, що головний редактор чинить на свій розсуд, коли розміщує такі публікації в газеті.
Чи значить це, що Федорук має іншу точку зору, аніж та, що висвітлена в комунальному ЗМІ?
“Я зауважила на звіті, що Федорук, який прозиціонує себе як демократичний лідер і на виконкомах розповідає про досвід роботи європейських країн, які він відвідує, мав би знати, що опозицію в Європі “вирощують”, а не принижують, як це роблять у нас. А коли ми читаємо комунальну газету “Бучанські новини”, якщо ми й бачимо слово громада, то лише в негативному контексті. Як, наприклад, у статті Івана Лисенка про рішення Апеляційного суду. Де він громаду фактично називає агентами Кремля і ставлениками Путіна,” – розповідає про діалог з мером Курченко.
Нагадаємо, що рік тому, на одному з публічних заходів Анатолій Федорук написав у книзі відвідувань, що він президент В.В. Путін
Про що в одній зі спільнот ФБ написав екс-юрист Бучанської ради Ігор Бартків, який на виборах до ВР був довіреною особою Федорука.
“Я ввжаю, що в комунальный газеті має бути хоча б частина шпальти, на якій зможуть висловити свої думки представники опозиції та громада. Але Федорук на мою пропозицію надати простір в “Бучанських новинах”, сказав, що він не вмішується в політику газети”, – додає очільниця міського осередку КВУ Курченко.
Зачувши такі мерські слова, до мікрофону підійшла журналістка Олена Жежера, яка кілька років тому працювала в газеті “Бучанські новини” й про редакційну політику знає з власного досвіду.
Жежера наголошує, що в комунальному ЗМІ таки діє політична цензура. Її матеріал про те, що на бучанському виконкомі роздали квартири до дня Святого Миколая, досі не опублікували.
А ось і доказ того, що цей матеріал був надісланий до редакції журналісткою Оленою Жежерою, яка працювала на той час в “Бучанських новинах”.
Після того як не взяли до газети, Жежері запропонували опублікувати матеріал на “Бучанському Інтернет сайті”, який адмініструє Андрій Біляченко, що часто бував в редакції “Бучанських новин” і відповідав за верстку комунального ЗМІ та фотонаповнення. Але цей матеріал так і не опублікували ані в газеті, ані на сайті.
“Головний редактор сказав, що статтю такого змісту друкувати в комунальній газеті не можна, що йому телефонували з міськради й сказали взагалі мене більше на виконком не відправляти, а відправляти Людмилу Гладську. Я не хочу нічого поганого говорити про колектив, вони всі порядні люди і я з усіма в гарних, людських, стосунках, але виклик в “білий дім”, так вони називали міську раду, чомусь викликав у них переляк. Мене це завжди вражало. Чому люди, які отримують копійчану зарплату, так бояться?” – розповідає Жежера.
Текст цієї ненадрукованої статті журналістка роздрукувала й надала для ознайомлення громаді.
Після такої заяви журналістки Олени Жежери міський голова Федорук, який на газету нібито не впливає, терміново закликав підійти до мікрофону головного редактора “Бучанських новин” Сергія Куліду. Куліда слухняно підбігає на мерську вимогу до мікрофону й переконує, що те, що каже Жежера – неправда.
“Цікаво, що на виході, вже після звіту, пан Куліда мене запевнив, що просто не пам’ятає, як тоді було діло,” – розказує Жежера.
Це зізнання пост-фактум – факт, який трапився у присутності кількох свідків. Тобто на публіку на вимогу Федорука, який нібито ні на що не впливає, пролунала абсолютно інша позиція.
Далі Куліда, перейшовши на російську мову, звернувся до бучанців – мешканців новобудов, і роз’яснив їм, що вони усім заважають:
“Вы новые бучанцы, которые приехали сюда, которые ничего не сделали для Бучи, начинают бунтовать здесь. Вы купились на хороший городок, на хорошие прекрасные квартиры, на социалку.. вы приезжаете сюда и начинаете бунтовать!”
Але Федорук, родина якого спільно з родиною Карплюка має будівельний бізнес, який активно розвивається в регіоні, зупинив редактора і сказав, що місто повинно розвиватися, а отже, забудовуватися.
Через це журналістка Олена Жежера задала міському голові-забудовнику слушне питання: якщо так не влаштовують мешканці новобудов, то навіщо ж тоді будувати?
Чому саме мешканці новобудов створюють такий дискомфорт особисто Федоруку? Та тому що люди, які придбали собі житло в Бучі, в новобудовах, які зводить в тому числі родина мера, не є отримувачами безкоштовного блага від міста. Вони є інвесторами будівництва, які найняли будівельну фірму, доручили їй свої кошти й попросили виконати усе, що в умовах договору.
І саме їхні кревні кошти і мали б піти у пайову участь, спрямовану на благоустрій міста. Ніхто ж не повірить у те, що квартири покупці отримують за собівартістю, а забудовник пайову участь платить із своєї кишені.
Щодо “соціалки”, про яку сказав Куліда, то важко зрозуміти, що саме він мав на увазі.
Можливо, школи, де діти навчаються в 3 зміни? Переповнені садочки та стару поліклініку? І це при тому, що мешканці новобудов інвестували і в житло, і в розвиток інфраструктури.
Також були питання про неякісну воду та про те, що в деяких районах Бучі, через незаконну багатоповерхову забудову, вода зникла навіть з криниць.
Люди цікавились, коли буде збудована школа біля житлового масиву на Вишневій. Бучанка Ірина Влащук наголосила, що потрібна саме школа, а не гімназія, яку планує Федорук.
На це Федорук зауважив їм, що не можна думати лише про себе.
Одній з жінок, яка щось сказала з місця, Федорук привселюдно закрив рота, сказавши наступне:
“Прикрийте там.. правда, неправда…”
Ми всі відчули певний дискомфорт на звіті, особливо було очевидно, що міський голова не любить критики, ним мають лише захоплюватися.
Після затяжних дебатів бучанка Ганна Кухта, у якої дитина ходить у садочок у Ворзелі через відсутність місць у Бучі, все ж вирішила з’ясувати, чому ж школа ще кілька років тому планувалаяся на місці, яке завідома, згідно даних ДБН, було замалим для неї. Чи збиралися її будувати взагалі?
Наприкінці зустрічі Олена Жежера вирішила спитати, за рахунок чого мер міста отримав друге місце у рейтингу мерів міст. Як відомо, ці дані оприлюднили за кілька тижнів до парламентських виборів 2014-го року на замовлення компанії, власником якої є політ технолог Володимира Карплюка Петро Щербина.
І щоб перевірити комунальне ЗМІ “Бучанські новини”, до якого Федорук нібито не має відношення, після звіту того ж дня ми вирішили направити мій матеріал, який вийшов на сайті “Громади Приірпіння”. А ось і доказ.
Це відповідь на публікацію про Бучанське межигір’я Ігоря Бартківа.
Це і буде лакмусовий папірець того, чи газета, яка виходить за наші податки, може взяти не провладний матеріал, а матеріал від члена територіальної громади.
А примірники ми власноруч можемо поширити Бучею, щоб їх бува гамузом не залишили у редакції.
3 коментарі
Громадській організації «Правий сектор» стало відомо про тіньові схеми отримання земельних ділянок у м.Буча. Так у липні 2011 року кільком громадянам ( Глива Пахомій Анан’євич, Павловський Станіслав Анатолійович, Тереньковський Анатолій Михайлович, Ніколайчук Валентина Вікторівна та інші ) які не перебували в черзі на отримання земельних ділянок та не мали пільг щодо позачергового отримання земельних ділянок рішенням Бучанської міської ради було виділено кожному земельну ділянку. Майже кожен отримав 10 соток для будівництва житлового будинку і близько 40 соток – для ведення особистого селянського господарства.
Однак ще не отримавши документа на право власності на землю, всі вла-сники в листопаді 2011 нотаріально делегували право власності на ділянки Яцюку Олегу Івановичу. Як нам стало відомо , він є двоюрідним братом голови Бучі. Той, у свою чергу передоручив Товариству з обмеженою відповідальністю “Будрегіонінвест” в особі директора Карплюка Во-лодимира Андрійовича будь-яким способом розпоряджатися цими земе-льними ділянками. Згідно статуту ТОВ “Будрегіонінвест” в засновники даного підприємства входить дружина Мера Бучі- гр.Федорук Людмила Іванівна, яка проживає в Бучі по вул. Вокзальна будинок 101, кв.114. Таким чином ми вважаємо, що мер Бучі перевищуючи свої службові повноваження і вступивши в змову з депутатами незаконно виділив дані земельні ділянки якими по суті розпоряджається його сім’я. Тобто в його діях ми вбачаємо ознаки злочину. Він будучи посадовою особою здобув неправомірну вигоду у значному розмірі або фактично передавши таку вигоду своєї дружині- Федорук Людмилі Іванівні. Сім’я Федорук незаконно отримала біля 70 соток землі під забудову, що при мінімальній оцінці оцінюється в 350 000 доларів і відповідно в 8050000 грн.
Статтею 368-2 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за незаконне збагачення.
ПРОСИМО:
1) Прийняти та невідкладно зареєструвати подану заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань .
2) Розпочати за цією заявою про вчинення злочину досудове розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченого ст.368-2 Кримінального Кодексу України.
3) Повідомити нашу громадську організацію письмово у встановленому законом порядку та строк про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування вказаного злочину за ст.368-2 Кримінального Кодексу України.
4) Опитати в якості свідків :
– Міського голову м.Буча -гр.Федорука Анатолія Петровича;
– Дружину міського голови та співзасновницю ТОВ «Будрегіонінвест» -гр.Федорук Людимилу Іванівну 28.02.1973 р.н,зареєстровану: 08292,м. Буча, вул. Вокзальна, 101 кв.114;
– Співзасновницю ТОВ ««Будрегіонінвест» гр.Карплюк Ларису Василів-ну,зареєстровану :02166,м. Київ, вул.Жукова, 45 кв. 320
– гр.Карплюка Володимира Андрійовича – керівника ТОВ «Будрегіонін-вест», голову Всеукраїнської громадської організації «Нові облич-чя»,кума голови м.Буча;
– Яцюка Олега Івановича-двоюрідного брата голови м.Буча, зареєстрованого у м.Буча по вул.Чкалова;
– Журналіста каналу ТВі- Любомира Ференса;
– Приватного нотаріуса Матвієць Наталю Петрівну, м.Буча, вул.Комсомольська, 15;
– Депутатів Бучаньскої міської ради;
– Ніколайчук Валентину Вікторівну (отримувача земельної ділянки);
– Павловського Станіслава Анатолійовича(отримувача земельної ділянки)
– Тереньковського Анатолія Михайловича(отримувача земельної ділянки)
– Гливу Пахомія Анан’євича(отримувача земельної ділянки)
5) Витребувати матеріали журналістського розслідування та рішення Бучанської міської ради за 2010-2013 роки
Федорук це ЖАХ міста Бучі. Доповідать Громаді що земельні ділянки будуть надаватись згідно проведеного аукціону це нехтування Конституції України та Земельним Кодексом України. Кожний громадянин має право на отримання земельної ділянки. Та її безкоштовну приватизацію. Федорук працює в тандемі з забудовником Карплюком. І має за це відповісти. Скоро влада змінеться та Федорука не буде покривати Прокуратура Ірпеня яка розташована в приміщені Карплюка у Бучі. Слава Україні. Смерть Ворогам
Шановні! Всі дії які проводить міська рада через сесії, виконкоми проходять перевірку через Прокуратуру м. Ірпінь. Про те чи знають ці справи в прокуратурі, то повірте да. Як буде діяти прокуратура на нашу думку, а ніяк. Якби там були прості люди, то було б розпочато і кримінальне провадження, або позивна заява з ознаками злочину і подано до суду м. ІРПІНЬ.