Я заздрю Коцюбинському – їм пощастило

8

Увечері поїхала в селище Коцюбинське до будинку культури. А там на представленні нових депутатів Коцюбинської селищної ради та новообраної голови Ольги Матюшиної повна зала людей. Громада стояла навіть попід стінами.

У сусідніх радах голови ТВК просто зробили, як і всі попередні роки: завели депутатів до зали, зачитали списки і все.

“Двічі нам зачитали список новообраних депутатів, ми навіть не складали присяги. Голова ТВК Ірпеня просто зачитала нам список обраних депутатів і Карплюк закрив сесію,” – розповідає, як було в Ірпені захисник зелених зон Лаврентій Кухалейшвілі, який став депутатом Ірпінської міської ради від “Свободи”.

Тобто ніхто навіть не намагався депутатів привести до присяги громаді. У селищі ж Коцюбинське глава ТВК Людмила Демченко за кілька днів повідомила про першу сесію громадян і вони прийшли, аби влада їм присягнула на вірність та аби знати в обличчя тих депутатів, які будуть представляти їхні інтереси. Активісти розвісили оголошення, щоб проінформувати громаду та обходили двори, аби сповістити людям час та місце зборів.

Захід відвідали не лише представники громади. Ось панорамне фото двох третин зали, де гуртувалися люди. Було десь з півтисячі людей.

panorama

Були й народні депутати від БПП, зокрема й екс-парламенський кореспондент телеканалу СТБ Ольга Червакова. Вони приїхали підтримати активістку Ольгу Матюшину.

chervakova

На урочисту подію приїхали також представники “Правого сектору”, які допомагають відстоювати в Приірпінні зелені зони від забудовників. Четверо новообраних депутатів-свободівців з Ірпінської ради теж приїхали підтримати вибір громади.

Коли почали оголошувати обраних депутатів, представниця партії “Нових облич” – депутатка попереднього скликання Юлія Главацька почала кричати, щоб депутати не вставали перед громадою і не складати присягу.

Варто зазначити, що Главацька останні роки каденції постійно сиділа на останньому ряді поруч з депутатом Іваном Лизуном та Богданом Слюсаренком, які на цих виборах балотувалися в Ірпінськ .

Безымянный

До мікрофону поривався дістатися ось цей чоловік, який сказав що він – довірена особа Сергія Даніша. (Самого Даніша взагалі не було видно ніде).

Безымянный

Чоловік почав розмахувати рішенням суду першої інстанції, згідно з яким ТВК мало розглянути заяву Даніша (принаймні так сказав чоловік, що представився довіреною особою Даніша).

“Нас не інформували про суд. На засіданні нас не було, ніхто не вручав нам офіційно це рішення суду,” – наголошує Людмила Демченко, голова ТВК в Коцюбинському.

Матюшина ж доволі влучно зауважила, що рішення першої інстанції не набирає законної сили одразу і в ТВК, навіть коли вони його отримають, є час, щоб оскаржити його в суді. Як слушно зауважило кілька юристів, які стояли поряд з активістами, рішення суду взагалі не зобов’язувало ТВК робити перерахунок, а лише розглянути заяву кандидата Даніша.

“Я був у ТВК особисто, коли Даніш приходив із заявою. Це було на минулому тижні. Він демонстрував якесь відео, де було видно як рахують бюлетені, яке ми всі разом дивилися, і вимагав перерахунку голосів.

Безымянный

Там нічого особливого не побачили на тому відео. Йому ТВК відмовило у перерахунку. Хочу зауважити, що коли БПП просило перерахувати голоси по депутатам, бо на деяких округах, де зокрема переміг дерибанник Владислав Євстифєєв, перемога була не така очевидна й могла становити лише кілька голосів переваги й були питання, чи правильно вони пораховані. БПП в перерахунку ТВК так само відмовило,” – наголошує АТОвець Ігор Домбровський, який балотувався до облради.

Якби та постанова суду мала величезне значення й набула юридичної сили, то її б дійсно “Нові обличчя” розмножили, дали б привселюдно копію голові ТВК та роздали кожній присутній людині.

Я не можу зрозуміти одного: невже новообраній владі було важко присягнути громаді, яка прийшла щоб їх побачити і почути присягу? Якщо у опонентів є аргументи й свідчення про те, що порушили закон, то це встановлюють у суді, приходять із судовими виконавцями і виконують рішення суду. А потім всій громаді повідомляють це рішення.

Чи депутати “Нових облич”, яких пройшло немало, не хочуть вступити у повноваження? Чому вони заважають іншим депутатам це зробити? У голови ТВК, на скільки мені відомо, 5 днів, щоб скликати сесію й ввести в повноваження депутатів і голову.

Заспокоювати всіх заходився народний депутат від БПП Руслан Сольвар. Він наголосив на тому, що все, що відбувається – виключно політична історія, яка не має під собою юридичного підгрунтя.

“Я прекрасно розумію, чому “Нові обличчя” це роблять. Але у громади є прекрасна нова селищна голова, яка боролася разом з активістами в тому числі і за збереження лісу. Не бритоголовий бандюк, а відкрита людина, яка живе в селищі, до якої можна звертатися. Яка має підтримку і громади, і активістів, які не побоялися виступити проти великих грошей і гучних дерибанів. Все що відбувається – це просто політична гра. Такі питання вирішують не балаганом, а в суді, якщо є питання, а депутати мали б просто присягнути громаді,” – наголошує нардеп.

Депутатка Ольга Червакова готувала промову до всіх, але виступити їй не вдалося.

chervakova

Варто зазначити, що промову Матюшиної слухали і прихильники і опоненти.

Що б хто там не робив, а голова ТВК селища Коцюбинське зачитала список обраних депутатів і вони вставали, щоб громада їх побачила. Навіть представники “Нових облич”. Одягнуті всі були урочисто. Тобто всі, попри політичні баталії чітко усвідомлювали, що входять у повноваження перед громадою.

“Ми повинні поважати вибір громади, навіть якщо комусь він не подобається. І ми повинні поважати одне одного. В країні війна і нам не до міжусобиць. вибори пройшли і нам жити в цьому селищі і його розбудовувати, бо саме нам в ньому жити. Тому закликаю всіх без винятку депутатів до взаємоповаги та конструктивної роботи, а громаду та активістів до посиленого контролю цієї роботи,” – наголосила Ольга Матюшина на виході з будинку культури, після того, як закрила першу сесію.

Але деякі депутати відпрацьовували далі свій сценарій.

“Я бачила, як Главацька вивела бабусю за руку і поставила її перед камерою. Журналістка взяла бабусю за руку і потім записала з нею синхрон. Ну де бачено, щоб депутат журналісту вказував чий синхрон писати і підводили за руку тих, хто завідомо скаже на камеру те, що треба?” – дивується журналіска Ірина Федорів.

Хоча Карплюк хотів у суді спростувати, що він в регіоні не вибудував мережу власних ЗМІ, будь-яка людина із здоровим глуздом розуміє, на кого буде працювати ресурс, якщо його власник балотується у списку “Нових облич”. Так Іван Гришин директор місцевого каналу “Правда ТУТ” балотувався в облраду від “Нових облич”.

golovna

Варто зазначити, що на початку року Правда ТУТ, керівник якої пішов згодом до лав “Нових облич”, критикувала місцеву владу за показову розбудову парків, при тому, що освітній сектор був геть занедбаний.

Безымянный

Про карплюківський контроль над іншими ЗМІ регіону “Громада Приірпіння” писала не раз.

Після заходу представники “Нових облич” під керівництвом новообраного депутата Ірпінської ради Богдана Слюсаренка розгорнули під клубом екран, де показували відео, яке на їхню думку засвідчує факти фальсифікації виборів.

Взагалі, коли нам розказують, як БПП фальсифікувало вибори в Приірпінні стає смішно, бо в Ірпінській раді БПП отримало в три рази менше манадатів, аніж “Нові обличчя”, які повністю контролюють адміністартивний ресурс регіону. Це при тому, що в області партія БПП має перший результат.

Щодо Коцюбинського, то в “Нових облич”, є  більше 10 мандатів. Такого немає ані в Гостомелі (1 мандат), ані в Ворзелі (1 мандат). Тому, коли представники “Нових облич” говорять про фальсифікації  в Коцюбинському критичний розум змушує замислитися: хто і як міг фальсифікувати результати при тотальному підконтрольному адміністративному ресурсі?

Все, що відбулося далі, мене вразило ще більше, ніж зала, повна представників громади, яка є небайдужою і прийшла подивитися на новообрану владу. Прості коцюбинчани запропонували піти до селищної ради разом з новообраною селищною головою Ольгою Матюшиною.

В раді кабінет екс-регіонала Вадима Садовського вимивали з хлоркою. У членів ТВК були в сесійній залі 2 коробки цукерок. Їх і відкрили. Активісти виголошували тости й обіцяли новій владі жорсткий контроль, бо кредит довіри – це дуже відповідальна річ.

У соцмережах громада жваво обговорює все, що бачила.

Безымянный

Думки в кожного свої, але головне, що активізація громади селища Коцюбинське таки відбулася.

В Інтернеті Матюшину вітають не лише політики, а й журналісти “Громадського радіо”.

Безымянный

Привітала Матюшину і журналістка Наталія Соколенко, яка всі ці 5 років допомагала рятувати Біличанський ліс.

Безымянный

Але успіху Матюшина, як і кожний політик завдячує громаді. І що дивувало, що в залі Будинку культури не була аудиторія людей, які переважно читають Facebook чи Інтернет, який читає “Громаду Приірпіння”. Це були люди середнього і літнього віку, які прочитали оголошення активістів, прийшли подивитися на новообраних депутатів та почути від влади присягу…

І той, хто розводить демагогію про суди, робить гучні заяви, може просто відвідати офіційний сайт ЦВК. Матюшина офіційно оголошена селищним головою.

cvk

Так само депутатами ради стали всі 26 депутатів, яких попри неналежну поведінку представників “Нових облич” всіх без винятку ввели в повноваження на першій сесії.

Безымянный

Виїхали ми з селища разом із Лаврентієм Кухалейшвілі. І говорили про те, як же вдалося активістам з Коцюбинського так добре пропрацювати в громаді, щоб скинути екс-регіонала і підготувати нову протоеліту, яка може дати дуже хороші результати, якщо залишиться вірною громаді.

Нам залишається лише допомагати сусідам та брати приклад, щоб активізувати громади сусідніх селищ та міст і залучити їх до контролю влади, яку б партію вона не представляла. Гласність в роботі та залучення громади – це початок розбудови демократичного суспільства, де влада має працювати на громаду.

БезымянныйАвторка: Олена Жежера, журналістка

 

 

 

8 коментарів

 1. Виктор Узерчук 5 Листопада 2015 at 21:16

  “Заздріть” нечему. Опять приемы старой “влады”, опять брехня от активистов.
  Опять давление от власти. Опять “продажный ирпенский суд” (если он не выносит решение в пользу активистов – родственников уголовников). Правда тут:

  УСЛЫШЬТЕ – ЧТО говорит Юля Главацкая.

  • Леся 5 Листопада 2015 at 23:34

   Гімн України Юля Главацька мала заспівати! Хоча б за це їй має бути соромно перед своїми виборцями!!!

   • Виктор Узерчук 6 Листопада 2015 at 20:27

    А врать избирателям и перекручивать факты, автору этого опуса не стыдно???

 2. Виктор Узерчук 5 Листопада 2015 at 21:23

  Какой МУЖЧИНА – хочу замуж!!!
  Но такую – не берут!

 3. Виктор Узерчук 5 Листопада 2015 at 21:29

  Что-же ВЫ так “задурили” голову ТВК – она уверена, что сайт громади приірпіння это ОФФИЦИАЛЬНЫЙ САЙТ Коцюбинской Рады :-)))))
  О чем Юля Главацкая и сказала “бедной” Голове ТВК :-)))))))

 4. стиль_пьяного_журавля 6 Листопада 2015 at 19:42

  Если честно. То это балаган.
  Такое ощущение, что я в актовом зале в школе №18 сижу, и нас успокаивают учителя криком.
  Мда, все таки телевидение надо приглашать и записывать.
  Просто сидеть там я бы не смог.
  Нельзя было дать четкий ответ, что является СМИ а что нет?
  и Вообще. Ирина Федорив ездила в США, почему не перенимаете опыт?
  Кто что хочет сказать – по записи пожалуйста.
  Ато как цыгане, все говорят , а никто никого не слушает.
  Как так работать?

 5. Григорій Айлбібек 6 Листопада 2015 at 21:22

  Нешановні панове цензори!
  Невже вам так сильно правда ріже очі, що ви вже вдруге видаляєте моє повідомлення???

 6. Григорій Айлбібек 6 Листопада 2015 at 21:32

  То навіщо
  заздрити з Бучі, приїжджайте і живіть!!!
  Два запитання до Матюшиної:

  Запитання 1: цитата з полум»яної промови: «я, як юрист» . Диплом юриста в студію! Чи це чергова брехня?

  Запитання 2: Що це за ОМОН вже другий день стереже селищну раду? Це АТО, обіцяне БППівцями? (до речі, Петро Олексійович в курсі, що верзуть його однопартійці??) Чи рання Матюшина вже переродилася в пізнього Януковича ? Швидко вс*алася!!

  Це не
  оцей Руслан Сольвар:

  Забите в google:
  Руслан Сольвар барыга с депутатской неприкосновенностью
  крышует регионалов

  Руслан Сольвар: как Нардеп от партии Порошенко грабит
  государство на грузовых перевозках

  Справжній герой її роману…

  І ще поgoogliть:
  Журналісти обізвали воїнів АТО чмом
  До речі, вже два таких дописи було видалено!!! Цензура діє?

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539