Уповноважена з прав людини: дії Ольги Прилипко протиправні

1

Кілька днів тому я отримав відповідь на своє звернення від Представника уповноваженого Верховної ради з прав людини. У відповіді йшлося про те, що дії голови земельної комісії – доньки селищного голови Гостомеля Ольги Прилипко неправомірні. За результатами звернення відкрито провадження.

Моє звернення стосувалося безпосередньо дій Ольги Прилипко як голови земельної комісії, яка вимагала провести засідання земельної комісії в закритому режимі й не дозволила активістам бути на ній присутніми.

“Звертаємо вашу увагу, що вказана інформація стосується володіння, розпорядження чи користування комунальним майном. Як зазначено у ч. 5 ст. 6 ЗУ (Про місцеве самоврядування) не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, воодіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числ до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по-батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно”, – йдеться в листі Представника уповноваженої з прав людини.

Обмежувати наші права можуть виключно в інтересах нацбезпеки. Звісно, що засідання комісії Гостомельської ради не  розглядає питань нацбезпеки та оборони.

Тим, хто вже призабув, нагадую, що інцидент мав місце у травні 2016-го року. На засіданні комісії Ольга Прилипко сказала, що громадяни, чиї земельні питання розглядалися, пославшись на закон про захист персональних даних, нібито не хотіли, щоб гостомельчани знали, про надання їм земельних ділянок.

На фото члени земельної комісії Ольга Прилипко (дочка Юрія Прилипка), Надія Дудник (дочка Юрія Прилипка), Жанна Лінчук (кума Ольги Прилипко)

Як з’ясувалося згодом, на засіданні комісії, більшість депутатів в якій знаходяться у родинних або кумівських зв’язках з родиною Прилипків, розглядали питання виділення землі працівникам правоохоронних органів Михайлу Спєваку та Леоніду Дроботу.

Одразу після інциденту я звернувся до поліції й дав пояснення з приводу порушеного мого права. Але правоохоронці в діях Ольги Прилипко та членів земельної комісії не побачили ознак кримінального правопорушення.

Ось їхня відповідь на моє звернення.

На думку правоохоронців, – все гаразд.

До речі, свій підпис під відповіддю поставив щасливий власник ділянки в Гостомелі Михайло Спєвак, якому на закритому засіданні виділяли землю.

Після цієї відповіді з Ірпінської поліції я неодноразово звертався до селищного голови Юрія Приипка як письмово так і усно під час публічних заходів – звіту голови та депутатів Гостомелької селищної ради.

Але, не знайшовши розуміння неправомірної, ганебної поведінки голови земельної комісії Ольги Прилипко та її членів, вимушений був звернутися до уповноваженої ВР з прав людини.

Зараз я вчергове направив лист до Прилипка, до якого доклав копію відповіді уповноваженої з прав людини. Сподіваюся, це нарешті допоможе Прилипку визнати дії своєї дочки незаконними.

Хочу сказати, що це не перший випадок в Гостомельській раді, коли депутати не пускають громаду на засідання. Так, у грудні 2015-го року гостомельських активістів депутати Тетяна Шальман, Олег Мамчур, Олена Кислиця та безпосередньо голова Юрій Прилипко вигнали з засідання погоджувальної ради.

Зокрема, Шальман тоді казала, щоб сторонні, тобто її виборці, вийдуть з приміщення. На що активісти заважили, що приміщення належить територіальні громаді селища, а всі засідання погоджувальної ради, згідно регламенту, мають бути відкритими для громади. В регламенті нічого не вказано про заборону знаходження громади.

Тоді депутати за нашої присутності не захотіли займатися розподілом бюджету на 2016 рік і ми змушені були покинути приміщення.

На жаль, після Революції Гідності, де народ України ціною власного життя хотів змінити управлінський підхід влади, зміни відбуваються дуже повільно. У Приірпінні щастить хіба Коцюбинському. Якщо колись там засідання закривали навіть для працівників Генпрокуратури, то зараз сесії відбуваються гласно. Це значна перемога громади.

Щоправда, не всі голови комісій інформують заздалегідь про час засідання та порядок денний. А голова бюджетної комісії КСР забороняє знімати засідання на відео, чим порушує права коцюбинців.

Мені ж прикро, що в рідному Гостомелі деякі депутати, які активно підтримували попередню владу Януковича та були членами його партії, продовжують вирішувати власні амбіційні та матеріальні питання кулуарно за рахунок ресурсу громади, ставлячись до громади як до бидла. Але мешканці Гостомеля, як і сусідня громада, своє право на доступ до інформації захищають і будуть відстоювати.

1Автор: Георгій Сахненко, гостомельчанин

1 Comment

  1. G.C.Dev 6 Лютого 2017 at 19:04

    там ППЦ какая круговая порука, прокуратура -суд- администрация. Вы понимаете сколько там заинтересованных лиц? Селищна рада-прокуратура-суд-кадастр-бизнесмены и т.д. партия регионов – это была временная ширма, теперь это ОБ, БП… и т.д. С народом в Гостомеле всё решать нужно… только так.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539