Гостомель: Бучанські стоки через річку Рокач течуть в гостомельське озеро

1

Тема потрапляння каналізації до водойм Приірпіння стоїть дуже гостро. Уся каналізаційна мережа потребує капітального ремонту, а труби заміни. Але у нас, як завжди, про екологію й здоров’я людей думають в останній момент, переважно, коли вже ноги захололи.

Усі пам’ятають довгий ремонт мосту через річку Рокач між Бучею та Гостомелем. Тоді чекали, що каналзаційні мережі під мостом відремонтують вже після ремонту мосту і викидів більше не буде. Але не так сталося як гадалося. Каналізаційний колектор тут розташований прямо під мостом і втоплений в річку, напевно не просто так. І з першого погляду ніби все нормально, якщо не підійти до нього по трубі ближче.

Стоки просто не потрапляють в трубу, а витікають з колектору в річку Рокач, звідки несуться течією в центральне гостомельське озеро, де місцева влада облаштувала пляж та регулярно проводить різноманітні святкування – Водохреща, Івана Купала тощо. Виникає логічне питання, що це в нас в селищі – ставок з кришталево чистою водою, на якому влада піариться, чи місце протоку каналізаційних стоків. Про непридатність води в озері для купання журналісти писали ще на момент його відкриття й викладали дані санстенції.

Чим і кому завинив Гостомель не відомо, але час від часу відбувається те, що робить наше селище екологічно небезпечним для мешканців та гостей. Так, прикладом досягнень Гостомельської влади став центральний ставок, задля відкриття якого робили все. Не шкодували коштів на розвиток і рекламу, проводили свята та будь-які розважальні заходи. Але на жаль, учасники цих заходів і думки не мають, що насправді несуть в цей ставок каламутні води річки Рокач.

Відомо, що біля мосту через річку Рокач проходять трубопроводи, якими з Бучі на станцію перекачування потрапляють нечистоти, які потім перекачуються на станцію Бортничі. Неодноразово на даному трубопроводі, під мостом через траплялись пориви труб та скидання нечистот. Останню аварію, яка відбулася весною, мешканці Гостомеля мають добре пам’ятати. Це був нестерпний сморід, а фонтан з нечистот, заввишки 10-15 метрів, вкрив сусідні дерева й повис на них бурульками.

Ті, хто проводив ремонтні роботи, молодці. Впорались. Дехто має пам’ятати латки з “куфайки”, якою ще раніше обмотували диряві труби, через яку більше тижня витікали нечистоти. Тепер на черзі колектор, який обіцяли відремонтувати. Але обіцянки-цяцянки. До сьогоднішнього дня води нашого Рокача збагачуються нечистотами з Бучі і прямують в “найкращий ставок” селища, а далі в річку Ірпінь, а вже звідти до Дніпра, з якого кияни п’ють воду. 

Редакція “Громади Приірпіння” звернулася за коментарем до начальника КП “Ірпіньводоканал” Олександра Маркушина, який спочатку припустив, що колектор могли пошкодити будівельники, коли ремонтували міст, а потім сказав, що відправляє на місце ремонтну бригаду. Окрім цього, Маркушин подякував редакції за звернення щодо протікання колектору в районі Склозаводу, про який писала Ольга Матвійчук, за його словами він був забитий нечистотами і зараз його чистять.

Автор: Анатолій Туровський, депутат Гостомельської ради

1 Comment

  1. Олександр Стєкольщиков 14 Серпня 2018 at 10:50

    Землю жеребаните та будуєте висотки, а нехай ремонтують з місцевого бюджету!?
    Нехай федорук і гоп-компанія разом гостомеською ОЗУ скинуться і прокладуть нові комунікації.
    По Бучі можу сказати, що і в р. Бучанку постійно скидють стічні води. Пройдіться по мосту, що з’єдную Ірпінь та Бучу і відчуєте весь аромаксамит.
    Тай й взагалі як Буча може бути містом, коли централізованої каналізації як такої не існує, а люди й по сьогоднішній день користуються вигрібними ямами. Наприклад вул. Кірова, Центральна, Садова і т.д.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539