Мутації Homo Soveticus-2

2

Експерт: мета закону про наклеп - тиск на журналістівАвторка: І. Федорів

Депутати Приірпіння вкотре вирішили повпливати на результати журналістської діяльності у своєму регіоні. Їх надто не влаштовує, що інформація про незаконні дії одразу потрапляє в ЗМІ.

Не так давно депутати Гостомельської ради з подачі депутата Шальман (викладача Інституту журналістики) ухвалили рішення про цензуру в регіоні. Тоді прокуратура Ірпеня вимагала його скасування й домоглась того, щоб таке абсурдне і ганебне рішення було скасоване. Журналісітв тоді назвали собаками й сказали в приміщенні ради, що коли собаки кусають, то їх треба відстрілювати.

Ще на початку депутатської каденції в Коцюбинській Республіці чинна регламентна комісія взялась за розгляд моєї журналістської діяльності на сайті “Української правди”. І тоді всі намагались з’ясувати, чи маю я право бути депутатом та журналістом одночасно.

Вчора сталось d?j? vu.

Нас зібрали на засідання тимчасової комісії, яка мала б розглянути мій депутатський запит щодо проведення тендеру задля визначення фірми з найбільш прийнятними тарифами на опалення в селищі.

До цього запиту мене спонукала кількарічна боротьба з ТОВ “УкрОпт “Мастер-Енерго”, яке закладає нам в тариф кількість газу в кілька разів більшу, ніж ми споживаємо.

Попри дзвінки голові тимчасової комісії з проханням розглянути терміново мій березневий запит, який пройшов сесію й комісія отримала відповідне доручення від депутатів, зібрали всіх аж наприкінці травня.

Прийшовши на засідання тимчасової комісії, з’ясувалось, що першим ми розглянемо не депутатський запит, а звернення від киянки Яни Машталір. Вона скаржиться на мене як на депутата ради і журналіста і просить раду позбавити мене мандата.

Звернення від пані Машталір надійшло, з слів голови тимчасової комісії Костянтина Коваленка, лише півтори години тому. Оскільки депутат Коваленко очолює ще і постійну регламентну комісію, то це звернення вирішили розглянути одразу ж. Яка оперативність. І які пріоритети. Нехай громада з тарифами на опалення, які сягають 11 грн за квадратний метр зачекає ще трішки.

Варто пояснити, хто така Яна Машталір. Це забудовниця ділянки в скандальному Біличанському лісі, яка є з її слів помічником депутата та держслужбовцем.

Купила цю ділянку за 360 тисяч гривень і хоче будувати маєток. Активізувала свою діяльність на ділянці тоді, коли прокуратура скасувала понад 100 актів права власності на землю (всього роздали 501).

Обгородила ділянку парканом. Ділянку постійно охороняли й на ділянці в денний час вона особисто була присутня разом із своїм чоловіком на Лексусі, очевидно, боячись опору громади проти вирубки дерев.

На минулому тижні на кінцевій зупинці я збирала підписи під зверненням до уповноваженого з прав дітей АП Юрія Павленка щодо побудови підземного переходу. Він пообіцяв звернутись на Кабмін. У нас селище розділене коліями на дві частини й молодші класи ходять виключно через колії на іншу половину селища. Вже були випадки, коли гинули люди, зокрема діти. З минулого року тут курсують швидкісні “Хюндаї”. За дітьми просто не встежити.

Збираю підписи, зазвичай, в громадському транспорті по дорозі на роботу. Того дня до мене з лісу вийшло двоє людей, як з’ясувалось потім, це були Яна Машталір та Ігор Наєнко (чоловік Машталір).

Чоловік мав при собі камеру, але чомусь не знімав і згодом відійшов.

Жінка ж попросила в мене підписи. Я її перепитала, чи мешкає вона в Коцюбинському. Вона підтвердила. І я перепитала, чи поставить вона свій підпис. Жінка так само підтвердила. Як тільки листок опинився в руках жінки, вона почала замість того, щоб читати шапку звернення переглядати, хто підписався. Свій підпис не ставила.

Під’їхав автобус і я попросила, якщо людина не підписує, віддати мені підписи, бо мені вже час. Яна Машталір, не знаючи на кого підписи і щодо чого, бо читала не шапку а прізвища, кілька хвилин переконувала мене, що підписи не віддасть і сама відправить “кому надо”. Свідками можуть бути троє людей, які тоді підписали і сіли в маршрутку та водій автобуса.

Стало зрозуміло, що дії жінки є ірраціональними й має бути мотив такої діяльності. Припустила, що це забудовниця (цю людину я раніше не бачила особисто), вона, може, думає, що я збираю підписи проти її діяльності в лісі. Я пояснила Яні Машталір, що є депутатом селищної ради й збираю підписи мешканців щодо побудови переходу. Попросила її прочитати шапку і після кількох хвилин вмовлянь Машталір нехотячи віддала підписи.

І от тепер ця людина, яка фактично перешкоджала мені, депутату ради, виконувати свою роботу для громади, жаліється в раду, що я її образила. Помічник депутата Яна Машталір також не задоволена тим, що на сайті громади селища з’явилась вся інформація про неї та чоловіка. Що ми постійно фотографуємо біля її ділянки. Вимагала навіть в приміщенні селищної ради надати їй редакційні завдання. (За цим треба звертатись до ЗМІ, а не до селищної ради).

Я нагадала депутатам селищної ради засідання-фарс 2010 року. Й пояснила, що регламентна комісія може розглядати виключно мою діяльність як депутата.

Обурення Яни Машталір щод отого, що в інтернеті на неї і на чоловіка зібрана вся інформація, депутат селищної ради Віктор Боримський прокоментував так:

“Ви маєте справу з недурною людиною. Там посилання на інші джерела”.

Вся інформація, яку оприлюднили на сайті громади селища про забудовників,дійсно взята з Інтернету, зокрема з соцмереж.

На ділянці Машталір цієї суботу зрізали три дерева. Ділянка була постійно під охороною забудовників. Яна Машталір викликала міліцію й стверджувала, що це зробили “невідомі”.

“Ну, пані Машталір прикрила свою незаконну діяльність черговою брехнею. До того, що вона вміє надавати неправдиву інформацію нам не звикати. Скоро викличе міліцію, щоб повідомити, що невідомі залили на ділянці фундамент і побудували будинок за її проектом. І це ж треба, що б на ділянці, яку цілодобово охороняли, де днями була присутня сама пані Машталір з паном Наєнко на Лексусі, “невідомі” повалили дерева саме так, щоб розчистити одне місце. І старались не чинити шуму, щоб ніхто не чув. Яка мета у “невідомих”? – Риторично запитує коцюбинчанин Андрій Скіпальський.

Дерева пиляли так, що вони могли вбити того, хто прогулювався поруч з парканом лісом. Жодних попереджувальних стрічок по периметру не розвісили.

Зараз будова пані Машталір – це предмет не лише екологічної тривоги для мешканців округу. Крізь розламані паркани лазять діти. Ми, звісно, намагаємось пояснити, що туди лазити не слід.


У залі ж засідань селищної ради мене звинуватили в тому, що я причетна до вирубки дерев в Біличанському лісі на ділянці Машталір і в тому, що я зрізала замки на воротах забудовниці.

“Я прийшов в раду раніше, бо хотів дізнатись про проекти рішень щодо виділення землі, які значились в порядку денному. Виявилось, що про дерибан Біличанського лісу вже знає вся Україна. Заяви, щоб отримати земельну ділянку вже приходять з різних областей. Але це заяви, які не “санкціонували” організатоир дерибану. Тому цим громадянам на сесії відмовлять.

Коли я привітався з пані Яною, то у відповідь отримав звинувачення у тому, що буцімто я спиляв замок на воротах її ділянки. Потім в цьому вона звинувачує бездоказово журналіста та депутата селищної ради Ірину Федорів. Такі заяви не роблять честі пані Машталір, є суперечливими, бездоказовими й ставлять під сумнів все, про що вона заявляє,” – говорить Олексій Туровський, помічник народного депутата Вячеслава Кутового, який був присутній під час засідання комісії.

Яна Машталір, яка прийшла в раду за тим, аби мене покарали за наклеп, сама в офіційній установі при свідках бездоказово звинувачує коцюбинчан.

Також вона привселюдно обізвала коцюбинчанина Ігоря Домбровського. На це депутати не відреагували.

Ігор Домбровський, якого публічно доволила собі принизити помічниця депутата і держслужбовець Яна Машталір, це той, хто захищав Ірину Геращенко від нападу екс-нардепа Мельника на дільниці.

Зараз Домбровський несе нічну варту на ділянці вчительки Ніни Москаленко на Печерську.

“Мені дійсно неприємно, що людина такої про мене думки. Я їй нічого поганого не зробив. Ми пропонували їй підтримку й готові були йти до судового засідання, щоб допомогти людині, надати громадську підтримку, щоб вона могла повернути вкладені кошти, якщо вона буде позиватись до шахраїв, які нібито продали їй ділянку. Вона відмовилась від нашої допомоги. Щодо образ на мою адресу, які були сказані під час офіційного засідання регламентної комісії селищної ради за присутності понад півтора десятки свідків, то я з жінкою не судитимусь,” – заявляє Ігор Домбровський.

Окрім активістів, дісталось ще й прокурору Ірпеня, якого Яна Машталір звинуватила у корупції. Той не догодив пані Машталір тим, що як тільки його призначили – одразу понад 100 актів скасували в судовому порядку. Машталір розуміє, що на черзі й її акт, який Коцюбинська селищна рада видала з порушенням закону.

Депутати селищної ради зраділи в цій ситуації одному: хтось просить в мене забрати мандат. Місцеві урядники незадоволені теж, бо їхні акти скасовують.

Для селищної ради Коцюбинської Республіки, яка оголошує сесії закритими й виганяє з навіть працівників Генпрокуратури, позбавити депутата, який є журналістом, мандата – це можливість вирішувати всі питання непублічно.

“Ми зберемо 20 підписів. Це процедура затяжна. Ми віддамо їх до ТВК й запустимо процедуру,” – заявляє депутат Віктор Боримський.

Завтра на сесії мають розглянути моє відкликання. Рік тому вже була така ж розмова. Тоді на відкритті озера нардепом Петром Мельником, я надала документи з СЕС та МНС. Всім стало зрозуміло, що це піар нардепа на здоров’ї дітей слелища. Депутат Марія Пегета пообіцяла, що я позбудусь мандата.

В результаті такого “відкликання”, свій депутатський мандат втратила не я, а нардеп Петро Мельник.

Але найганебніше те, що після розмов про права журналістів, про рішення європейського суду щодо журналістів ми дійшли до останнього й “найменш важливого” питання, яке і було причиною зібрання – здешевлення опалення в селищі.

Голова тимчасової комісії, який зібрав всіх аж на третій місяць після депутатського запиту, якому звітувати завтра про результати, визнав, що питання “сире” і не готове. З порядку денного ми його вилучимо. Отакої. Головне – це присвятити близько 20 людиногодин на розгляд журналістської діяльності.

Потім рада піде на літні канікули й селище увійде в новий опалювальний сезон.

Є ж в депутатів справи важливіші. Треба передусім “недурних людей” з ради вивести, тоді з’явиться надія на ділянку в лісі. А опалення, підземний перехід для громади, нове виробництво труб на меблевій фабриці, яке хвилює громаду, скорочення місць в музшколі? Їм не до цього.

Ірина Федорів. “Українська правда”


2 коментарі

  1. ЖЛОБ 21 Травня 2013 at 19:17

    КРАСАВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    IP:195.5.126.**

  2. Сашко 23 Травня 2013 at 16:15

    Точно что гомосоветикус, человекоподобные особи!!!

    IP: 213.169.84.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539