Таємниці імперії Присяжнюка: як екс-голова КОДА вибудовував вісь дерибану

2

Розкрито скандальні подробиці у роботі Анатолія Присяжнюка

Він був незмінним головою Київської облдержадміністрації за часів Януковича й дуже боявся втратити контроль у вибудуваній ним системі.

Попри те, що КОДА зараз очолює новопризначений Володимир Шандра, система Присяжнюка в області і далі працює на свого колишнього очільника.

Люди екс-регіонала, який контролював Київську область, знову рвуться до влади й мають всі шанси перемогти навіть після подій на Майдані Незалежності.

Вдалося розшукати людину, яка на правах анонімності ексклюзивно погодилася розповісти “Сайту громади Приірпіння” про те, як правив незмінний голова КОДА, й що роблять тепер люди з його дерибанної команди, аби утримати владу.

Олена Жежера: Система “смотрящих” в районах дійсно існує? Якщо так, то хто був “смотрящим” від Присяжнюка в Приірпінні і які функції виконував?

Джерело: Взагалі, за кожну оборудку з землею, за кожне виділення Присяжнюку носили відкат — 30%. А 20% йшли правоохоронним органам. До речі, у системі залишились ті ж правоохоронці, тому сподіватись на прозоре розслідування скандальних дерибанів навіть зараз за так званої “нової влади” — не доводиться.

Кожне голосування депутатів місцевих рад, подекуди навіть просто прихід на сесію, — оплачувалися.

Для контролю за цим процесом призначалися “смотрящиє”. В Бучі — це був депутат облради Сергій Ареф’єв, якого згодом підвищили в службі, і він став відати усім земельним ресурсом області (ставши головою земельної комісії облради, Арєф’єв може собі дозволити заплатити за відпочинок на Алясці й коли йому не сподобається — просто розвернутися й поїхати — прим. О. Ж.)

Alaska_arefev

Міський голова Бучі Анатолій Федорук, який зараз іде в нардепи по 95-му округу, почав працювати тоді з Присяжнюком напряму. Він фактично напряму контактував з головою обласного осередку “Партії регіонів” Юрієм Бойком та Анатолієм Присяжнюком. Уявіть, як треба було задобрювати Присяжнюка, аби в Бучу двічі приїхав Янукович!

janyk
Але навіть Бойко не думав, що Присяжнюк так розвернеться в регіоні.

Регулярно в “Зеленій Бучі” проходили з’їзди Ради регіонів, на одному з них головував Віктор Янукович.

janyj

Також “Партія регіонів” там проводила свої семінари.

janyk2

Те, що такі іміджеві заходи проводились в “Зеленій Бучі” — заслуга не лише Федорука. Начальником “Зеленої Бучі” тоді була Людмила Синецька — депутатка Бучанської ради, яка мала досить близькі стосунки з Присяжнюком.

Синецька

(Членкиня “Партії регіонів” й секретарка бюджетної комісії. Інформацію про близькі стосунки Присяжнка і Синецької ми вирішили перевірити й зателефонували іншому нашому джерелу в Бучанській раді. Реакція була знаковою: “А ви що, не знали?”.

Зараз екс-регіоналка Синецька на своїй сторінці у Facebook пише, що підтримує нардепа Володимира Давидюка.

Давидюк

Саме того, кого вигнали із Самооборони Київської області, й того, хто неправомірно застосував силу проти мешканців селища Коцюбинського, котрі виступали проти незаконної забудови отця-депутата Миколи Ільницького. — прим. О.Ж.).

Коли Присяжнюка прибрали, Синецька залишилась без роботи.

Олена Жежера: А хто ж був “смотрящим” в Ірпені?

Джерело: Спочатку друг Януковича-молодшого, “ресторатор” Микола Тищенко. Але йому їздити в Ірпінь швидко набридло. Його місце зайняв депутат облради Ігор Борзило, який зараз балотується в міську раду Ірпеня. Він був 100% людиною Присяжнюка.

(Борзило їздить на відпочинок зі “смотрящим” Бучі — Ареф’євим — прим. О. Ж.)

Згадайте: коли його обирали, на підтримку приїхали люди Присяжнюка спортивної статури на чолі з його “тіньовим юристом” Максимом Ситенковим. Про це писали на “Українській правді”.

ситенков

(У Facebook видно, що тіньовий юрист Присяжнюка змінив своє ім’я на Максим Надійний і друкував сепаратистські пости. Але було чітко видно, чия це сторінка, власник якої вирішив заховатися.

надыйний

 

У нього в друзях — Ігор Борзило

сепаратист 3

Тепер сторінка Ситенкова взагалі видалена з соцмережі і не дивно, бо пости тіньового юриста екс-регіонала Присяжнюка були от такими — прим О. Ж.)

sytenkov

Так за допомогою цих людей і Присяжнюка Борзило став другим першим заступником тогочасного міського голови Володимира Скаржинського (останній, за інформацією “Української правди”, — ставленик Азарова — прим. О.Ж.)

Тоді ж, завдяки тому, що проголосували за Борзила, посади в земельній та бюджетній комісіях отримали люди Присяжнюка — Ярослав Місяць та Марина Власюк, які тоді ще входили в УДАР.

Мысяць

У Борзила земля є скрізь — на підставних. В кожному виділенні він був у долі, навіть у Парку героїв, на могилах солдат.

Пошуком підставних займався депутат Ірпінської ради Юрій Прилипко, який після втечі Януковича переховував на своїх складах машини Сім’ї.

Олена Жежра: Чому правоохоронні органи не реагують на такі кричущі порушення, адже громада за безцінь втрачає найдорожчий ресурс — землю?

Джерело: Стосовно ситуації в політиці, правоохоронних органах, — нічого не змінилося. Я вам більше скажу, неодноразово доводилося бувати в кабінеті Присяжнюка і бачити там Наливайченка. Вони були в дуже теплих стосунках, навіть пили по чарці.

Та що там Наливайченко!.. Як вже казав, 20 % ідуть на правоохоронні органи, і вони не змінились навіть після Майдану. Скажу навіть більше, цих людей поєднують не лише гроші, але й родичання, яке у нас прийнято називати “кумівством”.

Так до прикладу Анатолій Федорук — кум колишнього прокурора області Витязя. А кум Федорука Володимир Карплюк, який зараз балотується на міського голову, — кум екс-прокурора Ірпеня Шила, який потім подався в область. Не знаю, хто кого хрестив але я чув, що вони куми.

(Нагадаємо, що прокурор Шило був на відкритті озера для купання, яке насправді не мало ані пляжного паспорта, ані належних висновків СЕС. Він перерізав стрічку разом з одіозним депутатом Ірпінської ради Юрієм Прилипком, який згодом переховував автопарк сім’ї Януковича — прим О.Ж.)

Але оскільки дітей, щоб з усіма породичатись, не вистачає, то когорта забудовників придумала інший план. Прокуратура з Ірпеня переїхала у новий розкішний офіс у Бучі. На відкритті був Пшонка, Шило і Витязь.

Теперішньому прокурору Ірпеня, за моєю інформацією, дісталась квартира в “Річтауні”, де забудовником є, як відомо, Карплюк. Це, за моєю інформацією, своєрідний подарунок “Будрегіонінвесту”, який має забезпечити лояльність до земельних дій кумів Карплюка й Федорука.

У Генпрокуратурі зараз відбувається доволі ретельний моніторинг діяльності районних прокурорів.

Тому прокуратурі зараз треба провести показові справи. Бодай одну. І такою справою, швидше за все, стане справа по так званому “Бучанському Межигір’ю”, де ділянки отримали  Олег Ляшко та члени його партії.

Олена Жежера: Чому в Київській області ті, кого вигнали ганебно з УДАР-у, як правило, зараз поповнюють лави партії Ляшка (Місяць, Власюк, Сіваков тощо)?

Джерело: Ви ж розумієте, що суттєвої різниці між УДАР-ом і Ляшком нема — і одне, й друге — це проекти Банкової. Син Присяжнюка — у Фронті змін, тісно співпрацював з ним як голова фракції УДАР-у в облраді був друг Кличка Артур Палатний.

Історія з Місяцем також стосується Присяжнюка. Місяць і Власюк теж його люди — дрібні виконавці, що в Ірпені “кришували” його питання й носили йому відкати.

Зараз ці екс-“ударівці”, яких вигнали з партії, пішли до Ляшка. Екс-ударівець Олександр Юраков теж пішов з УДАР-у до Ляшка.

Але ця перестановка не вплинула абсолютно ні на що. У тіні і далі діють Льовочкін, Бойко, Присяжнюк. Щоб ніхто і не сумнівався.

У Київській області не було жодної різниці, член якої ти партії — БЮТ, УДАР, ПР — у них у всіх був один пахан — Присяжнюк.

Олена Жежера: Що ж тепер буде на виборах у 95-му окрузі? Є якісь прогнози?

Джерело: Я вам більше скажу, на виборах в раду по 95-му округу виграє Тигов, який навіть говорити толком не вміє і колись був кандидатом від Королевської.

Я прекрасно розумію, що це те ж саме, що і Кутовий, який ішов від Батьківщини й потім став “тушкою”. Але рішення вже прийняте на найвищому рівні. Дільниці сформовані під Тигова його людьми — на жаль, нічого не змінилося після Майдану.

І хоб чи як Федорук смітив грошима, розвішуючи борди по Київ-Святу, — шансів у нього нема. Але я вам скажу, що ВР для Федорука, в принципі, не самоціль. Йому головне зараз — притягнути в Ірпінь свого кума і компаньйона Карплюка.

У них і досі не виконані технічні умови на підключення новобудов до води й каналізації. Всі про це знають.

Мовчать доти, доки Федорук їм “заносить”. Саме тому на всі зустрічі з громадою Федорук тягає Карплюка, хоча в регіоні його не сприймають.

Довірити місто Карплюку — усе одно, що спалити його. Але в нього потужна агітація, якою він займається не перший рік. ЗМІ, борди…

До речі, борди Карплюка по новій трасі встановлені без жодного дозволу. Земля там виділена лише під дорогу, як мені відомо.

Олена Жежера: Мерські амбіції має і “ударівець” Танцюра, який останнім часом активно співпрацює з дерибанниками Біличанського лісу в облраді. Що можете сказати про нього?

Джерело: Танцюра аферист і дуже непорядна людина. Ясно, що в облраду він проліз не без допомоги і, до слова, допомагав йому не хто інший, як колишній голова Ірпеня Володимир Скаржинський. Вони дуже близькі.

(Ці слова підтверджує той факт, що коли за 4 роки перед достроковими виборами міського голови депутат облради Танцюра намагався зібрати депутатів Ірпінської ради, то потім його бачили в ресторані з тим таки Володимиром Скаржинським — ставлеником Азарова в Ірпені — прим. Олени Жежери).

Танцюра зі Скаржинським регулярно зустрічаються. Мають спільні інтереси, можливо, навіть спільний бізнес. Але Скаржинський не єдиний, з ким контактує “ударівець”. Є ще такий депутат Ірпінської ради Юрій Прилипко. Вони разом замішані в дерибані КСП “Бучанське”.

Скаржинського змусили написати заяву на звільнення після Майдану.

Він до влади йти не може, але може його друг Танцюра. Я переконаний, що в Ірпені інтерес у Танцюри один — земля. Не секрет, що нещодавно до Ірпеня з боку Стоянки, де, до речі, живе донька Танцюри, приєднали 2 тисячі гектарів.

Такі речі не робляться просто так. Хто буде міським головою, той матиме неабиякий вплив на розподіл цього ресурсу біля столиці.

Олена Жежера: А що ви можете сказати про вибори 2012 року? На кого тоді робив ставку Присяжнюк?

Джерело: У 12-му році, коли були вибори нардепів, Присяжнюку було абсолютно байдуже, хто переможе — Юраков, Кутовий чи Цікаленко. Усі ці люди були йому підконтрольні. Не узгоджений кандидат не пройшов би.

Присяжнюк дуже не хотів Мельника. У них був серйозний конфлікт. Напевно, через те, що Мельник не хотів ділитися. Щоб не пройшов Мельник, навіть розірвали округ — Бучу вперше віднесли до іншого округу (96-го). Тобто до Вишгорода. Це розриває електоральне поле.

Олена Жежера: До речі, про 96-й округ. Один із заступників екс-голови КОДА Присяжнюка, чинний нардеп Ярослав Москаленко, йде на вибори в цьому окрузі.

Хоч як дивно, публічно Москаленко засуджував дерибан Біличанського лісу. Які у них були взаємини з Присяжнюком?

Джерело: О! У старого Присяжнюка були серйозні ревнощі до молодшого Москаленка. Він був його заступником і входив до кола осіб, які могли відвідувати Межигір’я.

Одного разу Присяжнюк від Януковича дістав по печінці. Я таке чув. За те, що він ніби докладав на Москаленка.

Присяжнюк страшенно боявся конкуренції. Думав, що Москаленко може очолити область замість нього. І повірте, все до того йшло. Тому саме в інтересах Присяжнюка було зробити все, щоб Москаленко пройшов до Верховної Ради і не світився в КОДА.

Я думаю, що Москаленко має стосунок до “Укрросенерго” Бойка та Фірташа. Як на мене, саме звідти в нього гроші.

Олена Жежера: Що вам відомо про ситуацію з дерибаном Біличанського лісу, який став наймасштабнішим дерибаном за всю історію України?

Джерело: Селищний голова Коцюбинського Садовський, який за рахунок лісу розширює межу селища майже в 50 разів до понад 4 тис га, — насправді в цій схемі дрібний виконавець.

Все вирішувалось і розподілялось у кабінеті Присяжнюка. Там навіть вирішили познущатись над Садовським і назвали в лісі одну з вулиць бульваром Садовського. Я думаю, Садовський це сприйняв не як стьоб, а як велике шанування згори. Така підлегла ментальність. А там всі сміялись.

Аналогічна ситуація була в Гостомельській селищній раді. Там селищний голова Анатолій Кириченко — просто виконавець, не більше.

(Нагадаю, що знімальній групі телеканалу СТБ Кириченко підтвердив, що ділянки в лісі роздавав за вказівкою керівника КОДА — Присяжнюка —прим. О.Ж.)

“Сайт громади Приірпіння” запрошує всіх свідомих громадян, які мають суспільно важливі відомості чи документи про політичну та економічну ситуацію в регіоні, до ефективної співпраці задля розвитку громади.

2 коментарі

 1. ella24 7 Жовтня 2014 at 22:28

  “: Ви ж розумієте, що суттєвої різниці між УДАР-ом і
  Ляшком нема – і одне, й друге – це
  проект Банкової. Син Присяжнюка в
  УДАР-і, його заступником був
  “ударівець” і друг Кличка – Артур
  Палатний.” …ДА ТАКОЕ РАЗОЧАРОВАНИЕ в КЛИЧКО 🙁 , в нашей стране ничго не изменится…

  82.145.222.2**

 2. Киря 8 Жовтня 2014 at 10:11

  А правда ли что Ярослав Годунок – гребень? Говорят его опустили в 2000 году, на тюряге . Получается в партии Ляшка сейчас все петухи сидят. По ходу и Месяц сейчас закантаченный . ))

  95.158.48.1**

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539