Ірпінь: Парком на Котляревського заволоділи люди Карплюка та депутати “Батьківщини”

1

У Ірпені розгорівся скандал – вирубка парку по вулиці Котляревського. Сумарна вартість ділянок становить тут понад мільйон доларів. Земля оформлена на бізнес-партнерку мера Ірпеня Наталію Бойчук та інших осіб наближених до партії “Нові обличчя”. Значна кліькість ділянок в представників “Батьківщини” та їхніх родичів. Зокрема, земля тут в батька депутата-перевізника Олега Сотнікова, який задекларував мільйонні заощадження.

Громада виступила на захист парку

Це вже викликало неабиякий резонанс у місцевої громади, яка чинить супротив забудовникам без будь-якої допомоги з боку влади. Громада з’ясувала, хто є власниками землі, яку намагаються очистити для будівництва.

За словами місцевих активістів, вночі було зрізано близько двох десятків дерев на території зеленої зони. Це сталося наприкінці зими.

Такі дії викликали спротив громади. За кілька днів провели збори, організували збір підписів на захист зеленої зони, а також підготували звернення до мера міста Володимира Карплюка, громадськості та правоохоронних органів з проханням захистити парк.

Аби привернути увагу до проблеми, місцеві розмалювали дерева.

Прикро констатувати факт, що подібні випадки – вже звичні для Ірпеня. Найбільш скандальними такими справами свого часу стали знищення “Чорного гаю” із столітніми дубами, “дерибан” Біличанського лісу, знищення зеленої зони на вулиці Луговій (район 10-ї Лінії), забудова таборів “Дружба”, “Зоркий” та інші.  Втім, є одна важлива особливість, спільна для всіх цих прикрих випадків – особи, яким віддані землі під лісами, парками та таборами – не випадкові громадяни. Більшість з них – це депутати минулого 6-го скликання Ірпінської міськради та скандальні забудовники, які, як ми побачимо, пов’язані між собою. Не обходиться і без представників найближчого оточення мера Володимира Карплюка.

Як парк розподілили соратники Карплюка

Земля під парком Котляревського розділена на 29 земельних ділянок. Про це свідчить кадастрова карта. 

Три земельні ділянки належать Наталії  Бойчук . Це вже відома соратниця мера Володимира Карплюка, яка займається будівництвом житлових будинків у Ірпені. Бойчук  є власницею ТОВ “Сарафан“, керівником якого свого часу був особисто Володимир Карплюк. Вона зареєстрована за однією адресою з Карплюком.

Ще 2 ділянки належать Антону Мирончуку . Він є представником партії мера Карплюка – “Нові обличчя”. Мирончук балотувався до Ірпінської ради саме від цієї політичної сили. Мирончук – відомий забудовник, власник 11-ти компаній, більшість яких пов’язані із будівництвом та обслуговуванням житлових будинків. Найбільш скандальна фірма ТОВ “Орлан інвест груп” будує численні житлові комплекси в зелених зонах Ірпеня: “Київський”, “Пушкінський квартал”, “Пушкінський”, “Садовий”, “Єсенін”, “Аристократ”, “Дипломат”. Знищення лісового масиву по вул. Єсеніна спровокувало найбільші протести проти свавілля забудовників у 2015 році, в яких були покалічені активісти Євген Мельничук та Вадим Маштабей.

Остання земельна ділянка належить Катерині Кудіновій . У 2014 році Кудінова була довіреною особою кандидата в народні депутати, члена партії “Нові обличчі” та директора будівельної компанії “Будрегіонінвест” Володимира Співака, який виконував з високою ймовірністю технічну функцію.

Але ділянки дісталися не лише предстанвикам “Нових облич”, а й “батьківщинівцям”. До слова, лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко навідувалася до Ірпеня й разом з Карплюком піарно відкривала новий парк (Фото з сайту http://irpinculture.org.ua).

Скільки ділянок дісталося “батьківщинівцям”?

Власником перших 6-ти земельних ділянок зазначається Сотніков Леонід Мойсейович. З відкритих джерел дізнаємося, що він є співвласником компанії місцевого перевізника ТОВ «Ірпінське АТП 13250». Керівником цієї компанії в період 2000-2005 рік був Сотнiков Олег Леонiдович – син Леоніда Мойсейовича.

Олег Леонiдович – депутат Ірпінської міської ради 6-го скликання від партії ВО “Батьківщина”. Зараз Сотніков депутат в Бучанській міській раді, де очолює місцевий осередок “Батьківщина”. В своїй декларації він показав готівкою валюту, яка в еквіваленті на гривні становить майже 9 мільйонів.

В період з 2006 по 2012 рік керівником ТОВ “Ірпінстке АТП 13250” також був Владислав Анатолiйович Вiтенко. Ця особа вже фігурувала в справі з “розпилом” землі під Біличанським лісом, який організовував депутат Коцюбинської селищної ради Владислав Євстєфєєв – теж представник “Батьківщини”.

Власниками ще 5-ти земельних ділянок є В’ячеслав Миколайович Ващенко (2 ділянки) та  Олімпіада Миколаївна Ващенко (3 ділянки), які, ймовірно, є братом та сестрою. Ващенко – депутат 6-го скликання Ірпінської міської ради від партії “Батьківщина”. Він значиться засновником  компанії ТОВ “ІН-БІЛД”, основним видом діяльності якої є організація будівництва. Компанія “ІН-БІЛД” є відомим забудовником в місті Ірпінь. На її рахунку вже понад 5 житлових комплексів у цьому місті.

Співзасновником “ІН-БІЛД” також Андрій Кравець , ще один представник партії “Батьківщина” та кандидат в депутати до Київської обласної ради.

Також Ващенко – засновник приватного підприємства “Юрком групп”. Керівником цієї компанії є Ярослав Олексійович Ковальчук –  нинішній депутат Ірпінської міськради та черговий представник партії “Батьківщина”. До речі, Ващенко вже був депутатом Ірпеня та очолював земельну комісію ще в 2007 році. Тоді його звинувачували у незаконному розподілі землі у співпраці із депутатами Партії регіонів.

Олімпіад Ващенко, яка володіє 3 ділянками, – також представниця партії “Батьківщина”. На місцевих виборах 2015 року до Ірпінської  міськради вона була одним із кандидатів партії. А у своїй біографії вказала, що теж працює в будівельній компанії її брата – ТОВ  “ІН-БІЛД”.

Наступні дві земельні ділянки належать Марії Горбенко. Людина з таким же ім’ям є власником ірпінської будівельної компанії ТОВ “Інвестиційна будівельна компанія 2014”. Керівниками цієї компанії в різний час були Сергій  Юськов  та Дмитро Роженко. Обидва представники партії “Батьківщина”: Роженко балотувався до Ірпінської міської ради у 2015 році, а Юськов – у 2012 році був офіційним спостерігачем від “Батьківщини” на виборах.

Власником ще 8-ми ділянок є Ольга Михайлівна Ковальчук. Ця особа є одноосібним засновником та власником приватного підприємства “КОМФОРТ ОЛ ПРЕМІУМ”, яке займається роздрібною торгівлею фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах. Втім, найбільш важливою деталлю є те, що це підприємство зареєстрованою в Ірпені, за адресою вулиця Гагаріна, б.15. За цією ж адресою зареєстроване приватне підприємство “ТОТОС ГРУП”, яке займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Його власником є Михайло Григорович Ковальчук – кандидат в мери Ірпеня від “Батьківщини” та, з високою ймовірністю, батько Ольги Михайлівни Ковальчук. В своїй біографії він підтвердив інформацію, що є директором ПП “ТОТОС ГРУП”.

Власниками ще 2-ох земельних ділянок є Іван Дуда та Євген Ігорович Алєксєєнко. Останній був депутатом 6-го скликання Ірпінської міської ради від Партії регіонів. Дуда та син Алексєєнка – Алєксєєнко Артем Євгенович  є засновниками приватного підприємства “ДЕНТА-Д”.

Таким чином, абсолютно усі земельні ділянки належать впливовим депутатам, представникам партій “Батьківщина”, “Новим обличчям”, навіть родичам колишніх “регіоналів” та скандальним забудовникам Ірпеня, які, як ми побачили, тісно пов’язані між собою.

Нагадаємо, що голова облради Ганна Старикова, яка представляє партію “Батьківщина”, в Ірпені придбала квартиру вартістю 4 тисячі доларів, що виявив у декларації чиновниці рух ЧЕСНО. У Приірпіння вона приїздила, щоб з мером Бучі – кумом Володимира Карплюка – висадити для піару дерева.

Хто і коли дав у приватні руки зелену зону вартістю понад мільон доларів?

Цікаво, що ще 15 років тому – територія парку Котляревського була рекреаційною зоною. Про це свідчить додаток до рішення, прийнятого Ірпінською радою у червні 2003 року, згідно з яким ця та інші 36 ділянок у місті були визнані як такі, що мають рекреаційне призначення (парки та сквери). Однак, як зазначає депутат Ірпінської ради від партії “Свобода” Богдан Мельничук, у 2011 році Ірпінська рада голосами “Партії регіонів” скасувала рішення 2003-го року. Як наслідок, з переліку парків (скверів) зникла і зелена зона на вулиці Котляревського.

У Генеральному плані 2013 року, територія за цієї адресою вже призначена для “садибної та котеджної забудови”.

Та якщо порахувати вартість цієї землі – стає зрозумілим, чому депутати та забудовники намагалися її привласнити.  На даний час, вартість земельної ділянки на вулиці Котляревського за декількасот метрів від парку коштує близько 62 тис. доларів за 13 соток. Таким чином загальна вартість усіх 29 зелених ділянок може сягати понад 1,2 млн. доларів!

Тож, ще одна зелена зона Ірпеня перебуває під загрозою знищення. Втім, у місцевих активістів вже є успішний досвід протистояння забудовникам. Саме за допомогою місцевої громади вдалося відстояти та зберегти парк ім. Стельмаха. Схоже, що доля зеленої зони на вулиці Котляревського також залежить саме від активістів, які вже активно борються за її існування. Влада тут не просто бездіє – вона активно сприяє рубкам і забудовникам.
Автор: Андрій Пасічник, журналіст

1 Comment

  1. Natalka 10 Травня 2017 at 14:11

    Коли вже цього мера візьмуть за яйця плоскогубцями та всю його міськраду?
    АКТИВІСТАМ ПРИІРПІННЯ – РЕСПЕКТ І НАЙЩИРІШІ ПОБАЖАННЯ УСПІХУ У ВСІХ ЇХНІХ

    СПРАВАХ, А ОСОБЛИВО У СПРАВАХ ЗАХИСТУ ІНТЕРЕСІВ ІРПІНСЬКОЇ ГРОМАДИ ТА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА.
    ТАК ТРИМАТИ !!!!

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539