Мільйони з бюджету на піар “Нових облич”: скільки коштував громаді НО-мандат?

1

Нарешті ми зможемо порахувати, скільки грошей з бюджету на передвиборчий піар витратили кандидати в депутати Коцюбинської селищної ради від “Нових облич” у 2016 році.

11 квітня 2019 року в Ірпені відбулася сесія. Там прийняли рішення передати самопроголошеній владі Коцюбинскього ті об’єкти, які ні за що не передавали б поки Ольга Матюшина була в реєстрі.

Що ж це за об’єкти?

Ремонт вул. Залізнична і тротуар

Ольга Матюшина домоглася того, щоб на ремонт вул. Залізничної виділили кошти з обласного бюджету. Зачувши це, “Нові обличчя” перед виборами кинулися робити все, щоб похапцем зробити дорогу й спробувати таким чином залучити голоси, щоб втримати позиції після перевороту, який не підтримувала громада.

Ремонт робили в накидках “Нових облич”. Але, зі звітів партії чітко видно – там нулі, отже своїм ресурсом партія не могла б зробити цей шматок дороги і тротуар.

Дорогу так квапилися зробити, що не зробили зливостоків. Вода застоюється в величезних калюжах.

Результат пошуку зображень за запитом "Куцан зливостоки site:kotsubynske.com.ua"

Після цієї ж зливи люди їхали Робітничою і не бачили тієї калюжі, яка там постійно стояла за головування екс-регіонала Вадима Садовського. А тут ремонт робили служби Києва на прохання Матюшиної.

Безымянный

На Залізничній через тротуар після ремонту звужена дорога, по якій не можуть їздити маршрутки. Ці ж непродумані проектом речі блокували заїзд водіям в гаражі і водіїв про незручності ніхто не попереджав.

Кілька років безрезультатно ми намагалися з’ясувати, хто ж робив проект і був відповідальний за таке освоєння коштів на ділянці дороги, яка отримало в народі назву “бульвар ГО_НдОльєрів”.

Так от, ремонт Залізничної обійшовся у 1,26 млн грн. + 1,47 млн грн. А ремонт тротуару, який під гаражами вимостили бруківкою,обійшовся в майже 550 тис грн. Тобто ніяких своїх коштів “Нові обличчя” не витрачали.

Матюшиній через те, що відбувся переворот і Залізничну перетворили для піар-акції “Нових облич”, довелося оперативно переробляти проект і ініціювати ремонт другого відрізку Залізничної, який йде від селищної ради.

Що цікаво, коли ми у 2017 році направили запит щодо робіт по вул. Залізничній, то з’ясувалося, що такі роботи Ірпінь не проводив. У 2019 році з’ясовується, що ремонтін роботи таки були проведені за бюджетний кошт. Примітно, що у відповіді нам поставили 2015 рік як дату відповіді.

Так само дивно спершу з’явився у селищі влітку в рік виборів сквер за 900 тисяч, а пізніше пройшли торги на Prozorro. Тобто торги провели пост-фактум.

Скільки коштував ремонт парку будинку культури?

За цим же документом бачимо, що ремонт зони відпочинку біля Будинку культури обійшовся майже у 1,6 млн. Озеленення біля БК облішлося у майже 300 тис грн. Система поливу коштувала понад 61 тисячу грн. Капремонт тротуару по Доківській у понад 250 тисяч грн.

Тобто на бюджетних грошах, які є нашими податками, партія “Нові обличчя”, яка декларує 0 грн – дуже активно пропіарилася перед виборами 2016 року.

Результат пошуку зображень за запитом "Нові обличчя борди site:kotsubynske.com.ua"

Біля будинку культури якість ремонту далася в знаки одразу через кілька тижнів.

Безымянный

Такий “благоустрій” не протримався і місяця.

Безымянный

Тоді ж піарилися і на ремонті ліфтів, який по суті робили коштом УЖКГ “Біличі”, що перебуває на грані банкретства.

Народна депутатка Ольга Червакова (фракція БПП) зверталася до правоохоронних органів через те, що “Нові обличчя” пропіарилися бюджетни коштом.

Безымянный

Нахіба нам схема ландшафтного парку?

“Нові обличчя” своїм невіглаством здивували екологів, коли за бюджетні гроші, витративши понад 111 000 грн, зробили проект ландшафтного парку, який вони вирішили зробити у Біличанському лісі. Про те, що бюджетні гроші змарнували на нісенітницю, писала низка екологів.

bezyimyannyij

Цей проект-парпірець депутати “Нових облич” презентували і в Будинку культури Коцюбинського, і в інформаційній агенції, оренда якої коштує чималих коштів. І тут таки всі могли побачити, що довкола Коцюбинскього виокремлена “сіра зона”. Тобто там, де депутати та їхні родичі понабирали собі ділянок, вони відокремили т. зв. “сіру зону”.

Екологи таку ініціативу створити ландшафтний парк замість національного парку підняли на глум. Адже статус нацпарку, який має Біличанський ліс, це найвищий природоохоронний статус, який лише може бути в Україні.

Вдумайтеся, депутати Ірпеня, які не дають достатньо грошей на медицину та освіту, лобіюють закриття медзакладів в селищі, просто викинули на вітер понад 111 тис грн.

Ольга Матюшина подала проект щодо збереження Біличанського лісу на телебачення у програму “Нові лідери”, де гідно його представила. Ні в кого не викникло сумнівів, що на межі нацпарку (а не ланшафтного парку) треба виділити кошти. І майже мільйон гривень ми отримали завдяки рішенню бюджетного комітету через Мінекології. Підрядник визначений і до кінця роки ми сподіваємося, що роботи будуть виконані.

З свого боку ми здійснюємо громадський контроль і регулярно ходимо в Мінекології, щоб дізнатися, як проходять роботи.

По суті за понад 111 000 грн, наших з Вами грошей, партійці “Нових облич” просто пропіарилися і довели, що свої ділянки вони не вважають зеленими зонами. Там вони бачать тільки “сіру зону” під забудову.

Для того, щоб люди краще освоїли тему розбудови парку, Нові обличчя намагалися подати ландшафтний парк як протвиагу СІЗО (ІВЦ).

Результат пошуку зображень за запитом "Ландшафтний парк карплюк матюшина"

Тільки от яким чином “сіра зона” в лісі, яка покриває ділянки депутатів, може витіснити з селища ІВЦ? Незрозуміло досі.

І наостанок, з щедрої руки Ірпеня нам дали кошти на встановлення камер спостереження. Дали на це понад 10 000 грн. І тут хочу додати, що ні коли побили голову ТВК Людмилу Демченко, ні коли крали квіти з клумби під пам’ятником Україна молода, ні коли крали квіти під пам’ятниками полеглим воїнам – не змогли встановити, хто це зробив. Більше того, на волонтерських засадах ініціювали встановлення додаткових камер.

Але коли камери встановлюють волонетри – вони можуть собі дозволити лише обмежену кількість і не можуть вирішити питання системно. А коли бюджетні гроші витрачаються на реалізацію таких проектів – це має бути продумане рішення. Виходить, що робимо ми якусь картинку ландшафтного парку за понад 111 000 грн і гроші на вітер. Робимо за кілька мільйонів вул. Залізничну і тротуар, а там стоїть вода і дорога стала для маршруток непроїздною.

З тих сум, які оприлюднені, я бачу, що витратили маже  5,7 млн грн. Але це партійцям не допомогло. Підтримка “Нових облич” у 2016 році після того, як вони провели переворот суттєво впала. Команда Матюшиної отримала більше голосів, ніж команда “Нових облич”, але в раду потрапили і “самовисуванці під прикриттям”.

Результат пошуку зображень за запитом "нові обличчя матюшина легітимність site:kotsubynske.com.ua"

У 2016 році “Нові обличчя” пішли на хитрість. Розуміли, що люди не голосуватимуть за кандидатів “Нових облич” і тому частина йшла як самовисуванці – Олександр Хвостенко, Олексій Зінкевич, Владислав Євстєфєєв, Іван Лизун. Люди не ідентифікували цих кандидатів, як представників партії й голосували за них.

Як наслідок – ще 4 перевороти влади задля того, щоб дорватися до бюджету і вивести гроші на ТОВ “Мастер-Енерго” (8,1 млн грн). Під час передвиборчої кампанії намивалися гроші на недолугому піарі, а потім гроші з бюджету просто в нуль виводять з бюджету на свої ТОВ.

Треба розуміти, що бюджетні гроші не для того, щоб ти щось зробив на тяп-ляп, а потім сфотографувався і наклеїв цей здобуток на свої партію й переобрався. Це перш за все підзвітність і відповідльнісь перед громадою. Тому бюджетні гроші мають працювати на реалізацію серйозних проектів та покращення якості життя тих, хто платить податки.

Авторка: Олена Сокотюк, голова депутатської групи “Приватний сектор”

 

 

1 Comment

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539